Nowa Strona Gdyni Radio

Już jest! Nowa strona Gdynia Radio. A Vintage & Tropicalia to jej nowy slogan!

Witamy na nowej stronie! Od wczoraj tj 17.X.2019 pod naszą domeną gdyniaradio.com mamy nowy website  – bardziej funkcjonalny, z rozbudowaną sekcją ”blogową” tj. informacyjną, którą nazwaliśmy ”Piszemy”. Sekcja ta została podzielona na 3 części: „Artykuły”, „Patronaty” i tę tu, czyli „Informacje” a w każdej z nich znajdą się odpowiednio dobrane materiały. Nowe i te, które zagościły wcześniej na poprzedniej stronie www. Jak zauważyliście zmieniła się też kompozycja i szata graficzna strony Gdynia Radio. Mamy nadzieję, że tak pod względem funkcjonalnym jak i graficznym przypadnie Wam do gustu. A co nowego?

 

1. RADIO PLAYER

Nowością jest zupełnie inny odtwarzacz (player) naszego strumienia audio, który teraz nie wyskakuje w osobnym oknie / zakładce (co czasem było blokowane przez przeglądarki) lecz jest widoczny na dole okna przeglądarki. Nowy player pozwala jeszcze bardziej komfortowo nawigować po stronach naszego portalu bez przerywania odtwarzania radia. Można go słuchać także w trakcie przeglądania innych stron (w innych zakładkach) oraz podczas korzystania z aplikacji społecznościowych. Część z tych appek automatycznie przywraca nasz strumień audio po obejrzeniu w nich klipów video lub animacji gif. Odtwarzacz znajdziecie na każdej stronie naszego portalu, na dole okna przeglądarki, jako czerwony prostokąt z napisem RADIO PLAYER (lub Słuchaj Radia) albo na szerokim czarnym polu z widoczną okładką płyty lub logiem Gdyni Radio. Player uruchamia się po kliknięciu na strzałkę obok okładki. Można pozostawić odtwarzanie w tle zamykając to pole klikając na X w jego prawym rogu.

 

2. SEKCJE:

– GRAMY – tu znajdziecie informacje dot. tego co można usłyszeć na antenie Gdynia Radio – tak w kwestii audycji muzycznych jak i szeroko pojętej publicystyki. W tej sekcji znajduję się informacja jak nas słuchać na różnego typu sprzęcie stacjonarnym i mobilnym. No i oczywiście ramówka oraz info dla słuchaczy spoza Polski, dot. zmian czasu i stref czasowych.

– PISZEMY – w tej sekcji, jak już wspomnieliśmy, znajdziecie informacje dot. naszego radia i audycji oraz wydarzeń, które mogą Was zainteresować  – tych co dopiero będą i tych, które już miały miejsce. Osobną część („Artykuły”) poświęcamy na artykuły, felietony, reportaże, blogi. etc. pisane przez autorów audycji i osoby współpracujące z Gdynią Radio.

– WSPÓŁPRACA – tu przedstawiać będziemy informacje dotyczące: współpracy z naszymi partnerami i innymi podmiotami; wykorzystania naszego medium (anteny radiowej, stron tego portalu i naszych mediów społecznościowych) do działań informacyjnych i promocyjnych; oferty sponsoringowej, reklamowej, patronackiej, itd. 

– GDYNIA RADIO – znajdziecie w tej sekcji kilka (no, może nie kilka) słów o nas i o tym co, jak i dlaczego robimy. Co nas napędza, interesuje, kręci. A jeśli lubisz to co my i myślisz podobnie jak my to może chciałabyś / chciałbyś się do nas przyłączyć?

– DONATE – Każdy projekt, który choćby trochę ociera się o kulturę i sztukę ma trudniej niż te, oparte tylko o samą rozrywkę – w dodatku tę najbardziej popularną, komercyjną, nierzadko pisaną przez małe „r”. Cóż, tak już jest i nie takie rzeczy nie śniły się filozofom. Postanowiliśmy jednak spróbować połączyć jedno z drugim. Bo jesteśmy przekonani, że miłośników tego co dobre – zarówno po stronie rozrywki jak i sztuki – jest wielu. Więcej niż mogłoby się zdawać. I pomyśleliśmy, że może zechcecie (tak, o Tobie i o Was mowa) pomóc nam w tej misji pokazywania rzeczy wartościowych w tym, ocalenia tych starszych od zapomnienia. W tej części w przyszłości będzie można dowiedzieć się  jak nas wesprzeć np. za pomocą donacji. Czemu donacje a nie np. tylko wpływy z reklam? Ponieważ dywersyfikacja przychodów jest dobra. Może zapewnić większe bezpieczeństwo finansowe, pozwolić zachować charakter a także skupić się na przygotowaniu audycji bardziej niż na myśleniu jak finansować prowadzenie radia by móc dalej grać… w tym, dla Was!

Z grubsza to tyle. Zobaczcie sami co się zmieniło! Nowa strona naszego radia, taka jaką ją od wczoraj widzicie oczywiście jest dostępna pod tą samą domeną www.gdyniaradio.com Powoli będziemy ją udoskonalać i wypełniać ciekawą treścią. Zapraszamy do jej przeglądania, czytania artykułów – no i słuchania strumienia audio. Pamiętacie? klikamy na „Radio Player”!

Gdynia Radio – surfuj z nami po muzycznych falach retro!

 

20180805_131251