Skip to content

Notki, Informacje & FAQ Gdynia Radio - niech dobra muzyka będzie zawsze z nami

 
Notki, oświadczenia
_____________________

Drodzy słuchacze, proponujemy i przedstawiamy Wam owoce pracy i talentu licznych wielkich twórców muzycznych – inspirujące dzieła rodem z wielu miejsc i czasów. Przykłady gatunków muzycznych minionych i współczesnych – dziś rzadziej goszczących w głównych mediach.
Naszą misją i celem jest przypomnienie starszym i zaprezentowanie młodszym generacjom tej dobrej muzyki, interesującej sztuki i innych wartych zauważenia twórczych przejawów ludzkiej działalności. Jako, że powyższe mogą budzić różne emocje – szczególnie u osób młodszych lub wrażliwszych – czujemy się w obowiązku uprzedzić, że w nielicznych przypadkach przedstawiane materiały na naszej antenie, na stronie www oraz w mediach społecznościowych mogą zawierać treści mogące być odebrane jako „kontrowersyjne” (teksty piosenek, wypowiedzi, obrazy, dźwięki). Zatem informujemy – choć to oczywiste – że ”kawa może być gorąca”. I jakkolwiek powyższa uwaga dotyczyć może nielicznych przypadków, zaleca się rozwagę i ewent. kontrolę rodzicielską.

Jesteśmy radiem eklektycznym, lubimy mieszać muzykę, łączyć różne gatunki (zgoda, nie wszystkie). Jak zapewne zdążyliście zauważyć, skupiamy się na graniu i przedstawianiu tego co pozytywne, piękne i przyjemne; proste acz nie banalne; w dobrym tonie, dobrym nastroju i humorze. Ponieważ kierujemy nasze propozycje do osób dojrzałych i o otwartych umysłach, nie stronimy jednak od tych trudniejszych, bardziej wymagających i intrygujących twórczości oraz spraw – w ramach i wokół proponowanej formuły oraz określonego zakresu muzycznych gatunków i tematów audycji publicystycznych. Chcemy poruszać różne tematy – niekiedy delikatne, „kontrowersyjne”. Te trudniejsze w odbiorze, prowokacyjne i kontestujące, awangardowe (może i ekstremalne w czyjejś subiektywnej ocenie) przykłady z życia oraz świata sztuki i muzyki traktujemy jako ciekawostki. Jednak warte zauważenia. Jako dodatek do głównej oferty antenowej. Mimo, że stanowią ułamek naszych propozycji – sugerujemy dolną granicę wieku samodzielnego słuchania na nie mniej niż 15 lat.

_________________________

Notka:
Prawa autorskie do zamieszczonych na naszej antenie, stronie www oraz w mediach społecznościowych materiałów (audio, video, tekstów i obrazów) należą do ich twórców / właścicieli.

_________________________

 

 

Gdynia Radio – dobre tony świata!

FAQ
_____________________

 

TAK, TO TEN INNY FAK, I TAK:

  • – Gdynia Radio to radio online. Nadaje w internecie. Dzięki temu można jej słuchać nie tylko w Trójmieście ale i w całym kraju i za granicą. Wystarczy dostęp do internetu oraz komputer lub smartfon.

  • – Tak, Gdyni Radio można słuchać w aucie. Np. wystarczy podłączyć smartfona do radia w aucie. Więcej na ten temat w tym wpisie oraz w dziale Jak nas słuchać

  • – Tak, można nas słuchać tu na tej stronie oraz w naszej Appce! Naszą własną funkcjonalną i darmową, radiową aplikację „Gdynia Radio” na smartfony i tablety można pobrać ze sklepu Google Play. Kilka dodatkowych informacji znajdziecie w tym wpisie 

  • – Tak, nasz sygnał jest również dostępny w urządzeniach audio posiadających dostęp do internetu. W takich jak tunery i amplitunery HiFi, streamery audio, wolnostojące odbiorniki radiowe. Więcej tutaj: Jak nas słuchać

  • – Tak, nasz sygnał jest dostępny w wielu różnych radiowych aplikacjach na tablety i smartfony. Zarówno na urządzenia iOS jak i Android – w tym te współpracujące z interfejsami Apple Car i Android Car. M.in. w Tunein i Patronite Audio

  • Tak, możecie posłuchać części audycji muzycznych i publicystycznych na ich poszczególnych podstronach. A także na naszym profilu na popularnej podcastowej platformie mixcloud.com/gdyniaradio
     
  • Tak, nadajemy w jakości 128kbs stereo. Dzięki temu nasz sygnał może być odbierany nawet tam gdzie „jakość” sygnału telefonii komórkowej jest niższa. Jednocześnie jakość dźwięku nadawanego przez Gdynię Radio jest zbliżona do tej typowych stacji FM.

  • – Tak, jakość samych nagrań bywa różna. Czasem nie najwyższa. Dotyczy to przede wszystkim starych nagrań, ponieważ powstały w czasach gdy technika rejestracji dźwięku nie była taka jak dziś. Mimo to gramy je, ponieważ stanowią ważną część kultury i posiadają wartość historyczną. A poza tym, są świetne.

  • – Nasz slogan „Vintage & Tropicalia” oznacza, że zabieramy was w rejs po eklektycznym morzu tego co egzotyczne i w klimacie złotych dekad muzyki XX w. Głównie vintage’owych brzmień i tropikalnych rytmów. Więcej o tym co gramy, znajdziecie w dziale idea a o samych audycjach muzycznych w dziale muzyka

  • – Tak, discopolo, gangsta rap i heavy metal znajdziecie w innych radiach.

  • – Tak, znamy radia grające lepiej. Oto lista:

  • – Tak, powyższe to taki nieskromny żarcik. Ale powiedzcie, znacie drugie takie radio? Stąd drugi nasz slogan „Po prostu inaczej!”

  • – Tak, nasze radio to hybryda, crossover tego co naszym zdaniem jest dobre w typowym radiu i w muzycznych serwisach streamingowych 

  • Tak, muzyka jest dla nas ważna. Stąd trzeci slogan „Morze muzyki”. Możecie się o tym przekonać sami. Gramy tu na naszej stronie i w appce. Posłuchajcie!

  • – Tak, oprócz muzyki i audycji muzycznych oferujemy audycje publicystyczne. Interesuje nas kultura, sztuki piękne, sztuki użytkowe, teatr, film. Także sprawy społeczne, lifestyle, kuchnia, zdrowie oraz podróże i to co związane z morzem. Biznes, nowe technologie. Chyba niemal wszystko poza polityką. Tę zostawiamy innym. Czasem nam się tu wdziera lecz staramy się by to było jak najrzadziej

  • Tak, Owszem, różnimy się. Także w samym radiu. Poglądami, postrzeganiem Świata, gustami i zainteresowaniami. Opinie i przekonania poszczególnych osób (np. twórców radia, twórców audycji i ich gości) nie muszą się pokrywać z tymi pozostałych osób. Nie ponosimy odpowiedzialności za opinie, poglądy innych. W tym, zaproszonych gości, prezentowanych twórców lub zawarte w ich dziełach.
     
  • Skrajności i radykalne postawy nie leżą w centrum naszego zainteresowania. Także na antenie. Przypominamy, to radio muzyczne z elementami publicystyki a nie radio informacyjne lub publicystyczne o politycznym zabarwieniu.  
     
  • – Tak, na antenie i na stronie Gdyni Radio jest miejsce dla reklamy. Najchętniej w jej łagodniejszym wydaniu. tj. w postaci sponsoringu, lokowania produktu, reklam graficznych, itp. zamiast bloków reklamowych na antenie. By nie przekroczyć pewnej masy krytycznej treści „reklamowych”, jesteśmy otwarci na dywersyfikację pozyskiwania środków na rzecz funkcjonowania i rozwoju radia. W tym na wasze, słuchaczy i przyjaciół radia wsparcie  – crowdfunding.

  • – Tak, jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi podzielającymi naszą wizję radia i jego filozofię. O tym jaka ona jest, co i dlaczego chcemy robić, jaką muzykę chcemy grać – piszemy m.in. w dziale idea

  • – Tak, jeśli chciałabyś / chciałbyś spróbować sił jako twórca audycji, to zapraszamy! Odległość nie ma znaczenia. Dzięki internetowi audycje można przygotowywać mieszkając w innymi mieście a nawet kontynencie.

  • – Tak, przesadną egzaltację, sztuczną radość – i odwrotnie – śmiertelną powagę czy dołowanie, znajdziecie w innych radiach.

  • – Tak, u nas za to, dużo pozytywnych wibracji, relaks od tego co wokół i jeszcze więcej dobrej muzyki!

  • – Tak, przeglądając socjalmedia możecie słuchać naszego radia. Nigdy odwrotnie (żartujemy, możecie)!
 
 
 
MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE:
  • – Tak, jesteśmy w mediach społecznościowych. Przede wszystkim na Facebooku i Instagramie. Ale znajdziecie nas również na Twitterze i Tumblr (linki w stopce). Na FB znajdziecie naszą stronę / fanpage Gdynia Radio oraz prywatną grupę Gdynia Radio Club

  • – Tak, jesteśmy na Youtubie. Chociaż skupiamy się na treściach audio (robimy radio, nie TV), to nie mówimy „nie” youtubowi – Powoli go będziemy testować.

  • – Tak, jesteśmy na Tik Toku – chociaż patrząc na to, co tam na nim można znaleźć, nie bardzo wiemy po co. No ale może nie należy pytać „po co?” i zwyczajnie tam być. W końcu, całkiem niezła z nas ekipa 😉

  • – Tak, na antenie i stronie Gdyni Radio znajdziecie przestrzeń wolną od złych i tragicznych wiadomości czy długich bloków reklamowych. Oraz od polityki. Do tego wystarczą w zupełności takie miejsca jak nasza strona w Chacie Wuja Fejsa. Dlaczego? Bo każdy potrzebuje zaworu bezpieczeństwa by spuścić trochę pary. Bo dzień bez uśmiechu, odrobiny humoru albo refleksji, to dzień stracony.
     
  • Dlatego u Wujka Fejsa umieszczamy różne ciekawostki i informacje – rzeczy zabawne, zaskakujące a nawet szokujące na jakie trafia się w sieci – w postaci screenów i (re)postów przeważnie satyrycznych lub z satyrycznych źródeł. Czasem nawiązujące i do świata polityki. Bo tak!

  • – Tak, nadwrażliwym Boomerom, Millennialsom i innym Snowflake’om wybaczamy brak poczucia humoru i prosimy o wybaczenie, że my je mamy. Lepsze lub gorsze – jednak jakieś, to zawsze lepiej niż żadne – Vive la satire! Więcej dystansu do wszystkiego – szczególnie do świata polityki – bo się podusimy od przewrażliwienia, złości lub śmiertelnej powagi..!

  • – Tak, zdarza nam się wrzucać posty klikbajty. A co u Wujka Fejsa tym nie jest?

  • – Tak, każdy Wasz lajk pod naszym postem pozwoli nam zwiększyć zasięgi i dać się poznać kolejnym spragnionym radia bez reklam, złych wiadomości i polityki.

  • – Tak, udostępnienia i komentarze pod naszymi postami pomogą jeszcze bardziej! Więc warto!

  • – Tak, możecie polubić i śledzić stronę Gdyni Radio. A także dodać ją do Ulubionych w „obserwowanych”. Dzięki temu nie przegapicie tego co publikujemy.

  • – Tak, bardzo cieszymy się, że jesteście z nami u Wujka Fejsa i kuzyna Instagrama. Lecz jeśli coś tam przeglądacie i jeszcze nie włączyliście Gdyni Radio, to zróbcie to teraz! Na co czekacie? O tak, teraz lepiej!

 
 
 
WSPARCIE:

  • – Tak, wsparcie naszego projektu jest możliwe. Jeśli podoba się Wam to co gramy i jak gramy lub po prostu uważacie, że warto, to możecie nas wesprzeć donacjami lub regularnym patronatem.

  • Tak możliwe jest dokonywanie wpłat przelewem, kartą debetową i kredytową, PayPalem. Oraz Blikiem (Buycoffee.to i Patronite.pl). Pod poniższymi linkami znajdziecie więcej informacji. Z góry bardzo dziękujemy za każde wsparcie!

  • – Donacje jednorazowe i cykliczne: Wsparcie/Donacje

  • – Patronat na platformie crowdfundingowej Patronite 

 

To chyba tyle. Pozdrowienia znad południowego Bałtyku! Dobrego odbioru! 🎶

GdyniaRadio🌞com
 
 
 

Gdynia Radio – po prostu inaczej!

Gdynia Radio lubi


Social Media

Polub nasze media społecznościowe. Bądź na bieżąco z tym co w Gdyni Radio! Poza tym, lajkując i komentując nasze publikacje oraz udostępniając je u siebie i w twoich grupach, pomożesz nam dotrzeć do kolejnych miłośników dobrej muzyki – w tym, vintage’owych brzmień i tropikalnych rytmów – oraz radia bez złych wiadomości, polityki i przydługich bloków reklamowych. Przypominamy – jesteśmy m.in. na Instagramie i Facebooku

 

 

Crowdfunding – Wesprzyj nas!

 
 

Ten komunikat o błędzie jest widoczny tylko dla administratorów WordPressa

Błąd: nie znaleziono kanału.

Przejdź na stronę ustawień kanału Instagramu, aby utworzyć kanał.

Back to top