Skip to content

Jak i gdzie nas słuchać Gramy globalnie. Na całym świecie, na siedmiu kontynentach

Gramy online – wystarczy dostęp do sieci i… nasza appka!
_________________________

Jak słuchać Gdyni Radio? Możecie to zrobić na wiele sposobów! Najprościej – tu na tej stronie oraz w naszej Aplikacji. Gramy w internecie, więc wystarczy dostęp do sieci – gdziekolwiek na świecie!

Z powodu wygodnego, szybkiego dostępu i niemal nieograniczonego zasięgu internetu, każdego dnia przybywa słuchaczy stacji online. Wiele osób już codziennie słucha naszego radia przez internet. Nie wszyscy jednak wiedzą, że można to robić na kilka sposobów. Także poza domem, pracą. Tak, można nas odbierać również w podróży – np. w samochodzie!

Gdzie Internet tam i Gdynia Radio! Żeby dotrzeć do jak największej ilości miejsc nadajemy w jakości 128 kbs mp3 Stereo – optymalnej dla stosowanych obecnie w kraju prędkości łączy komórkowych i porównywalnej do jakości dźwięku typowej stacji FM, która z kolei nie może się mierzyć pod względem zasięgu ze stacją online.

Wszystkim, którzy już nas znają dziękujemy bardzo za to, że nas słuchacie i robicie to coraz częściej. Oraz za to, że polecacie nas kolejnym słuchaczom. Dziękujemy za dobre słowo i miły odzew. Cieszymy się, że rośnie grono przyjaciół Gdynia Radio!

To fantastyczne i niezwykle motywujące, że możemy towarzyszyć tak wielu słuchaczom w Trójmieście, w kraju i za granicą… Wiemy, że słuchacie nas w domu, w pracy, na działce, na spacerze i rowerze, w trolejbusie i tramwaju, pociągu a także w aucie i na łodzi.
Życzymy Wam wszystkim miłego odbioru oraz samych pozytywnych wibracji!
A zatem, gramy dalej – dla Was..!

A tym, którzy dopiero zaczynają przygodę ze słuchaniem radia online lub z internetem podpowiadamy poniżej jak w różny sposób nas słuchać…

Słuchajcie Gdynia Radio korzystając z urządzeń stacjonarnych i mobilnych:


1 –  Tablety i Smartfony

2 – Komputery Mac i PC

3 – Radia, Smart TV i sprzęt audio HiFi

4 – Radia samochodowe!

 

Gdynia Radio – Świat w dobrym tonie!

1. Na telefonie lub tablecie

1.1. Aplikacje na smartfona


Miło nam zakomunikować, że Gdynia Radio ma własną darmową i bardzo funkcjonalną aplikację
– pobierz naszą Appkę!
Poza tym, jesteśmy obecni w ponad 30 radiowych aplikacjach. Appki te można ściągnąć na telefon / tablet ze sklepików Google Play, Apple Store, Windows Store lub ze stron ich twórców / producentów. Aplikacje radiowe na smartfony i tablety pozwalają na bardzo wygodny sposób słuchania stacji radiowych i podcastów w tym, Gdyni Radio!

Znajdziesz nas m.in. w bardzo popularnej radiowej appce tunein (w darmowej tunein i w płatnej tunein Pro – Uwaga! Podczas instalacji wesji darmowej pojawia się propozycja zainstalowania 14-dniowego trialu wersji płatnej. Można z tego zrezygnować klikając na X w rogu ekranu). Po zainstalowaniu appki uruchom ją a następnie wpisz Gdynia Radio w polu Szukaj (Browse) tj. obok znaku lupy. Wybierz naszą stację, następnie kliknij na strzałkę ▶ i słuchaj nas bez ograniczeń! Możesz dodaj Gdynię Radio do listy Ulubionych (Favourite). By móc korzystać ze wszystkich funkcji (np dodanie do ulubionych) w niektórych aplikacjach wymagana może być rejestracja użytkownika, (Register / Sign up).

1.2. Na naszej stronie internetowej


W Twoim telefonie lub tablecie z pewnością zainstalowana jest co najmniej jedna z popularnych przeglądarek internetowych – takich jak Mozilla, Chrome, Opera, Safari. Uruchom ją klikając ikonę podpisaną jako Internet lub jedną z powyższych nazw. W oknie wyszukiwarki wpisz adres: https://gdyniaradio.com 
Gdy załaduje się nasza strona, zauważysz na jej dole albo otwarty player albo białą strzałkę skierowaną ku górze (w prawym dolnym rogu ekranu) – dotknij jej a otworzy się okienko playera.  W playerze kliknij strzałkę ▶ i jesteś już z nami! Jeśli masz nieco wolniejsze łącze internetowe lub starszą przeglądarkę, może się zdarzyć, że strona będzie potrzebowała kilku sekund więcej na załadowanie strumienia audio. Poczekaj lub odśwież stronę.
Uwaga!
W stopce stron umieściliśmy dodatkowe cztery różne playery dedykowane starszym przeglądarkom.  Jeśli żaden z nich nie zadziała to znaczy, że posiadacie dość starą wersję przeglądarki internetowej i należy aktualizować ją do nowszej wersji. A w przypadku korzystania z bardzo starego modelu smartfona nie obsługującego nowszych przeglądarek będziecie mogli nas słuchać wyłącznie w appkach i ewentualnie na stronach niektórych wirtualnych odbiorników.

1.3. W wirtualnych radioodbiornikach


Jak w przypadku słuchania na naszej stronie, uruchom przeglądarkę zainstalowaną w telefonie. Wpisz adres jednego z popularnych wirtualnych radioodbiorników – tj. stron do słuchania stacji radiowych przez internet.
Takich jak np.: radio.garden, radio.pl czy popularnego tunein.com

Przykładowo: wpisz adres http://tunein.com Uwaga! może zostać wyświetlone automatyczne przekierowanie do strony pobierania aplikacji tunein. Jeśli nie chcesz instalować tej appki zrezygnuj wybierając opcję ”nie” lub klikając na X. Po załadowaniu się strony tunein.com, w polu Szukaj (Browse) obok symbolu lupy wpisz: gdynia radio. Gdy się pojawi nasza stacja wybierz ją a następnie kliknij na strzałkę play i już możesz nas słuchać! W przypadku problemów z odtwarzaniem sugerujemy aktualizacje przeglądarki do możliwie jak najnowszej wersji.

Nasz bezpośredni adres do strony tunein to http://tunein.com/radio/Gdynia-Radio-s292648 wpisz go przy wybranej w przeglądarce opcji ”strona w wersji na komputer” wówczas nie powinno zadziałać automatyczne przekierowanie do instalacji appki). 

Gdynia Radio – Świat w dobrym tonie!

2. Na komputerze

2.1. Na naszej stronie internetowej


Skorzystaj ze swojej ulubionej internetowej przeglądarki: Mozilla, Chrome, Opera, Safari, Internet Explorer, etc. Wpisz adres naszej strony www.gdyniaradio.com Po załadowaniu strony, u dołu okna przeglądarki (na str. głównej i wszystkich podstronach) powinno otworzyć się okno naszego Playera. Jeśli tak się nie stanie to kliknij w białą strzałkę skierowaną ku górze (w dolnym prawym rogu okna). Gdy player się otworzy kliknij strzałkę ▶ i jesteś już z nami! Gramy! Jeśli masz nieco wolniejsze łącze internetowe nasza strona może potrzebować kilku sekund więcej na załadowanie strumienia audio. Uwaga! Na dole strony tj. w jej stopce, umieściliśmy dodatkowe 4 różne playery otwierające się w osobnych oknach/ zakładkach przeglądarki. Wypróbuj je jeśli masz b. niskiej jakości łącze internetowe lub b. starą przeglądarkę lub komputer. Aby nasze playery działały właściwie zalecamy aktualizację przeglądarki internetowej do jej najnowszej wersji.

2.2. W odtwarzaczach audio


Wiele komputerów ma zainstalowane programy do słuchania muzyki – z płyt CD oraz z plików audio w formatach takich jak popularne mp3, wav, flac, etc. Te same programy pozwalają również na słuchanie stacji radiowych nadających w internecie. Możesz słuchać Gdyni Radio on-line korzystając z zainstalowanych na twoim komputerze programów odtwarzaczy audio takich jak Winamp, Windows Media Player, Real player, Quick Time Player.
Wystarczy, że pobierzesz plik uruchamiający nasz streaming audio klikając na jedną z poniższych ikon odtwarzaczy audio. Sprawdź, który z powyższych programów jest zainstalowany na twoim komputerze. Po pobraniu pliku i zapisaniu go np. na pulpicie komputera wystarczy go kliknąć by uruchomił się program audio i nawiązał połączenie z naszym strumieniem audio:

2.3. W wirtualnych radioodbiornikach


Znajdziesz nas na stronach serwisów zaprojektowanych do słuchania stacji radiowych za pośrednictwem Internetu (w tzw. wirtualnych radioodbiornikach), takich jak np. tunein.com, radio.garden, radio.pl, itp.

Przykładowo: uruchom komputer i w ulubionej przeglądarce stron internetowych wpisz adres strony jednego z nich, np. http://tunein.com Po załadowaniu się strony, w polu Szukaj (Browse) obok symbolu lupy wpisz: gdynia radio. Gdy się pojawi nasza stacja wybierz ją a następnie kliknij na strzałkę play i gotowe! już możesz nas słuchać! W przypadku problemów z odtwarzaniem sugerujemy aktualizacje przeglądarki do możliwie jak najnowszej wersji.

Bezpośredni adres do naszej strony w serwisie tunein to http://tunein.com/radio/Gdynia-Radio-s292648 Możesz go wpisać w okienku przeglądarki internetowej komputera.

Gdynia Radio – Świat w dobrym tonie!

3. W radioodbiornikach, zestawach audio hifi i TV

3.1. Bezpośrednio


Znajdziesz nas w nowych radioodbiornikach, tunerach hifi oraz innych urządzeniach audio/video z dostępem do internetu (np. Smart TV) tj. podłączanych do domowego lub biurowego routera podobnie jak komputer, laptop lub konsola do gier – przez kabel sieciowy lub bezprzewodowo, czyli przez Wifi.

–  Szukaj „Gdynia Radio” na liście internetowych stacji radiowych dostępnych w urządzeniu lub w preinstalowanych w nich bazach stacji radiowych takich jak Tunein (nie mylić z serwisami streamingowymi takimi jak np. Spotify, Deezer, Tidal, Pandora, itp. także preinstalowanymi na części z tych urządzeń). Sugerujemy uaktualnienie (odświeżenie) bazy internetowych stacji radiowych w urządzeniu / radioodbiorniku przed pierwszym szukaniem. Znajdujemy się w co najmniej 3 bazach stacji internetowych (vTuner, Airable, Tunein), z których korzystają producenci markowego sprzętu audio. Jeśli jest taka możliwość można też wpisać bezpośredni link do strumienia audio Gdynia Radio http://51.255.8.139:8064/ i zapisać stację w pamięci urządzenia.

3.2. z Telefonu lub Komp.

 
W przypadku nieco starszych radioodbiorników, tunerów oraz innych urządzeń audio/video (bez dostępu do sieci internetowej) można słuchać Gdynia Radio za pomocą podłączonego do nich telefonu lub komputera (Gdynia Radio w telefonie: patrz pkt 1.). Masz jeszcze jeden smartfon? Wykorzystaj go jako odbiornik internetowy (przez komórkową transmisję danych lub połączenie wifi z routerem).

–  Bezprzewodowo, łącząc telefon przez Bluetooth lub Wifi – bezpośrednio lub za pomocą urządzeń typu ChromeCast. Lub na radiowej częstotliwości fm(ukf) za pomocą transmitera FM podłączanego do telefonu (wybierz częstotliwość nadawania transmitera (patrz instrukcja) a następnie na skali FM radioodbiornika odszukaj tę częstotliwość tak jak w przypadku innych stacji radiowych).

–  Dość wygodnym rozwiązaniem jest podłączenie smartfona lub komp. przez kabel audio stereo: w telefonie – wyjście na słuchawki. W radioodbiorniku, wieży hifi lub w  TV – wejście aux/line in. Należy sprawdzić rodzaj i wielkość wtyczek / gniazd.

Gdynia Radio – Świat w dobrym tonie!

 4. W Radioodbiornikach Samochodowych

4.1. Starsze radia


W samochodowych odbiornikach radiowych połączonych z internetem za pomocą telefonu (niezależnie czy posiadasz lub nie system Apple Car / Android Car w aucie). Masz dodatkowy Smartfon? Używasz go do nawigacji? Wykorzystaj go także do odbioru stacji internetowych! (Gdynia Radio w telefonie: pkt 1.).

– Bezprzewodowo przez połączenie „Bluetooth” – postępuj zgodnie z instrukcjami radioodbiornika w aucie oraz telefonu.
– Za pomocą kabla audio stereo (w telefonie wyjście na słuchawki -> w radioodbiorniku wejście aux / line in)

– Gdy radioodbiornik nie posiada gniazda na kabel (line in/aux) ani łączności Bluetooth, można użyć jednego z dostępnych na rynku małych transmiterów FM(UKF) podłączanych do telefonu (do gniazda słuchawek). Proszę wybrać częstotliwość nadawania transmitera (patrz instrukcja) a następnie na skali radiowej samochodowego radioodbiornika odszukać tę częstotliwość, tak jakbyśmy szukali kolejnej stacji radiowej nadającej w paśmie FM.

4.2. Najnowsze


W radioodbiornikach samochodowych najnowszej generacji łączących się z internetem samodzielnie. np. urządzenia audio / systemy rozrywki wykorzystujące łącza 3G/4G i nowsze (działające z osobną kartą sim)

– Wyszukaj „Gdynia Radio” na liście jego internetowych stacji radiowych (nie mylić z listami serwisów streamingowych takich jak np. Spotify, Deezer, Tidal, Pandora, itp. zainstalowanych na części z takich urządzeń).
Sugerujemy uaktualnienie (odświeżenie) bazy internetowych stacji radiowych w radioodbiorniku jeśli nie odnaleźliście naszego radia. Znajdujemy się w co najmniej 3 bazach stacji internetowych (vTuner, Airable, Tunein), z których korzystają producenci samochodowych systemów audio.

– W przypadku braku naszego radia w bazie producenta radioodbiornika, można wpisać (jeśli radioodbiornik oferuje taką możliwość) bezpośredni link do strumienia audio Gdynia Radio – http://51.255.8.139:8064/ i zapisać stację w pamięci urządzenia.

Gdynia Radio – Świat w dobrym tonie!

Drodzy słuchacze Gdynia Radio,

Słuchajcie nas w naszej Appce i Playerze na dole okna/ekranu – Oba sposoby umożliwiają słuchanie Gdyni Radio w tle podczas surfowania po naszych i innych stronach internetowych oraz używania aplikacji społecznościowych (FB, instagram. twitter, itp.)  Znajdziecie nas także w ponad 30 radiowych aplikacjach na telefony i tablety i na stronach ”wirtualnych radioodbiorników”.  Uwaga! nie nadajemy w appkach retransmitujących tylko stacje FM lub nadających wyłącznie programy własnej grupy radiowej ani w zamkniętych systemach streamingowych.

Jeśli macie jakieś pytania w sprawie odbioru naszego sygnału, wyślijcie wiadomość do nas na naszym Facebook’u (link w stopce) lub e-maila na naszą skrzynkę radio@gdyniaradio.com –  korzystając np. z formularza kontaktowego dostępnego na tej stronie w dziale Kontakt.

Prosimy udostępniajcie adres tej strony waszym znajomym – miłośnikom dobrej muzyki, którzy – nawiązując do tytułu jednego z kultowych filmu Woodiego Allena – chcieliby wiedzieć jak (słuchać) lecz boją się zapytać… 😉

Przypominamy – naszego radia online zwanego także radiem internetowym, webradiem lub netradiem można słuchać wszędzie tam, gdzie jest dostęp do internetu – poprzez sieci telefonii komórkowej, prywatne i publiczne łącza WI-FI, stałe łącza internetowe kablowe i łącza satelitarne.

Dzięki technologii webcastingu Gdynia Radio dociera do słuchacza w domu, pracy, kawiarni, hotelu, w SAMOCHODZIE, autobusie, pociągu, na jachcie, na statku, w górach i na plaży – wszędzie na świecie. Sprawdźcie sami! Miłego odbioru!

Gdynia Radio w internecie

Nasz strumień audio znajdziecie również na m.in. tych stronach internetowych (i aplikacjach na telefon):

– tunein.com
– radio.pl
– onlineradio.pl
– internet-radio.com
radio.garden
– raddio.net
– onlineradiobox.com

 

Gdynia Radio – Świat w dobrym tonie!

Gdynia Radio lubi


Social Media

Polub nasze media społecznościowe. Bądź na bieżąco z tym co w Gdyni Radio! Poza tym, lajkując i komentując nasze publikacje oraz udostępniając je u siebie i w twoich grupach, pomożesz nam dotrzeć do kolejnych miłośników dobrej muzyki – w tym, vintage’owych brzmień i tropikalnych rytmów – oraz radia bez złych wiadomości, polityki i przydługich bloków reklamowych. Przypominamy – jesteśmy m.in. na Instagramie i Facebooku

 

 

Crowdfunding – Wesprzyj nas!

 
 

Ten komunikat o błędzie jest widoczny tylko dla administratorów WordPressa

Błąd: nie znaleziono kanału.

Przejdź na stronę ustawień kanału Instagramu, aby utworzyć kanał.

Back to top