Skip to content

Publicystyka zapraszamy do świata spraw bliskich lub dalekich ale zawsze ciekawych

Rozmowy, felietony, reportaże
_________________________

Z wielką przyjemnością zapraszamy na pierwsze cykle audycji przygotowywane przez autorów tworzących i współpracujących z Gdynia Radio! Mamy już prawdziwy archipelag audycji – publicystycznych i muzycznych – połączonych morzem muzyki. A każda z nich to wyspa o indywidualnym charakterze, od brzegu do brzegu wypełniona ciekawymi tematami, niezwykłymi historiami, anegdotami, nastrojami, emocjami i oczywiście osobowością autorów i ich gości – pasjonatów i znawców tematu. Rejs, po kolei od jednej do drugiej trwa cały tydzień a na każdą z nich zapraszamy parokrotnie – w dniu premiery i w formie przykładowego lub archiwalnego podcastu na platformie mixcloud.

Stopniowo będziemy proponować następne pozycje muzyczne i publicystyczne – przedstawiające gatunki muzyczne oraz poruszające tematy, którymi pragniemy Państwa zainteresować. Mamy nadzieję, że przypadną one Państwu do gustu tak bardzo jak już emitowane audycje. I choć to dopiero emisja próbna, to kolejne audycje są w przygotowaniu! Przypominamy, że nadajemy wg czasu polskiego (zimą CET / latem CEST) – więcej na ten temat na stronie Ramówka. O kolejnych emisjach, zmianach w ramówce i nowych pozycjach na antenie Gdynia Radio, będziemy informować również na naszym Facebooku i Instagramie. Śledźcie nas tam!

Zapraszamy na podstrony audycji – znajdziecie tam więcej informacji na ich temat oraz przykładowe odcinki. Wystarczy kliknąć w poniższe plansze audycji. Zapraszamy!

 

 

Poprzednie
Publicystyczne
Zobacz też:
Bloki Muzyczne

Gdynia Radio – Świat w dobrym tonie!

 

Drodzy słuchacze, proponujemy i przedstawiamy Wam owoce pracy i talentu licznych wielkich twórców muzycznych – inspirujące dzieła rodem z wielu miejsc i czasów. Przykłady gatunków muzycznych minionych i współczesnych – dziś rzadziej goszczących w głównych mediach.
Naszą misją i celem jest przypomnienie starszym i zaprezentowanie młodszym generacjom tej dobrej muzyki, interesującej sztuki i innych wartych zauważenia twórczych przejawów ludzkiej działalności. Jako, że powyższe mogą budzić różne emocje – szczególnie u osób młodszych lub wrażliwszych – czujemy się w obowiązku uprzedzić, że w nielicznych przypadkach przedstawiane materiały na naszej antenie, na stronie www oraz w mediach społecznościowych mogą zawierać treści mogące być odebrane jako “kontrowersyjne” (teksty piosenek, wypowiedzi, obrazy, dźwięki). Zatem informujemy – choć to oczywiste – że ”kawa może być gorąca”. I jakkolwiek powyższa uwaga dotyczyć może nielicznych przypadków, zaleca się rozwagę i ewent. kontrolę rodzicielską.

 

 

Jesteśmy radiem eklektycznym, lubimy mieszać muzykę, łączyć różne gatunki (zgoda, nie wszystkie). Jak zapewne zdążyliście zauważyć, skupiamy się na graniu i przedstawianiu tego co pozytywne, piękne i przyjemne; proste acz nie banalne; w dobrym tonie, dobrym nastroju i humorze. Ponieważ kierujemy nasze propozycje do osób dojrzałych i o otwartych umysłach, nie stronimy jednak od tych trudniejszych, bardziej wymagających i intrygujących twórczości oraz spraw – w ramach i wokół proponowanej formuły oraz określonego zakresu muzycznych gatunków i tematów audycji publicystycznych. Chcemy poruszać różne tematy – niekiedy delikatne, “kontrowersyjne”. Te trudniejsze w odbiorze, prowokacyjne i kontestujące, awangardowe (może i ekstremalne w czyjejś subiektywnej ocenie) przykłady z życia oraz świata sztuki i muzyki traktujemy jako ciekawostki. Jednak warte zauważenia. Jako dodatek do głównej oferty antenowej. Mimo, że stanowią ułamek naszych propozycji – sugerujemy dolną granicę wieku samodzielnego słuchania na nie mniej niż 15 lat.

 

P L A N O W A N E   A U D Y C J E
_________________________

– ŁADUNEK KULTURALNY
publicyst. + muzyka
– MIĘDZY LUDŹMI – CZYLI RADIOROZMOWY
– PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI
– ALFABET MORSKI
– RADIOWĘZEŁ
– A TYMCZASEM
– DZIENNIKI POKŁADOWE
– WEEKEND NA AFISZU

 

Gdynia Radio – Świat w dobrym tonie!

Gdynia Radio lubi


Social Media

Polub nasze media społecznościowe. Bądź na bieżąco z tym co w Gdyni Radio! Poza tym, lajkując i komentując nasze publikacje oraz udostępniając je u siebie i w twoich grupach, pomożesz nam dotrzeć do kolejnych miłośników dobrej muzyki – w tym, vintage’owych brzmień i tropikalnych rytmów – oraz radia bez złych wiadomości, polityki i przydługich bloków reklamowych. Przypominamy – jesteśmy m.in. na Instagramie i Facebooku

 

 

Crowdfunding – Wesprzyj nas!

 
 

Ten komunikat o błędzie jest widoczny tylko dla administratorów WordPressa

Błąd: nie znaleziono kanału.

Przejdź na stronę ustawień kanału Instagramu, aby utworzyć kanał.

Back to top