d
c

PUBLICYSTYKA zapraszamy do świata spraw bliskich lub dalekich ale zawsze ciekawych

Rozmowy, felietony, reportaże
_________________________

Z wielką przyjemnością zapraszamy na pierwsze audycje przygotowywane przez autorów tworzących i współpracujących z Gdynia Radio! Mamy już prawdziwy archipelag audycji – publicystycznych i muzycznych – połączonych morzem muzyki. A każda z nich to wyspa o indywidualnym charakterze, od brzegu do brzegu wypełniona ciekawymi tematami, niezwykłymi historiami, anegdotami, nastrojami, emocjami i oczywiście osobowością autorów i ich gości – pasjonatów i znawców tematu. Rejs, po kolei od jednej do drugiej trwa cały tydzień a na każdą z nich zapraszamy parokrotnie. I choć to dopiero emisja próbna to kolejne audycje są w przygotowaniu! Stopniowo będziemy proponować następne pozycje muzyczne i publicystyczne – przedstawiające gatunki muzyczne oraz poruszające tematy, którymi pragniemy Państwa zainteresować.

Mamy nadzieję, że przypadną one Państwu do gustu tak bardzo już emitowane audycje. Przypominamy, że nadajemy wg czasu polskiego (zimą CET / latem CEST) – więcej na ten temat na stronie Ramówka. O kolejnych emisjach, zmianach w ramówce i nowych pozycjach na antenie Gdynia Radio, będziemy informować również na naszym Facebooku i Instagramie.
Na podstronach audycji znajdziecie więcej informacji oraz przykładowe odcinki. Wystarczy kliknąć w planszę audycji. Zapraszamy!

 

Zobacz też:
Audycje Muzyczne

Gdynia Radio – Świat w dobrym tonie!

Drodzy słuchacze, proponujemy i przedstawiamy Wam owoce pracy i talentu wielu wielkich twórców muzycznych – inspirujące dzieła rodem z wielu miejsc i czasów. Przykłady gatunków muzycznych minionych i współczesnych – dziś rzadziej goszczących w głównych mediach. Naszą misją i celem jest przypomnienie starszym i zaprezentowanie młodszym generacjom tej dobrej muzyki, interesującej sztuki i innych wartych zauważenia twórczych przejawów ludzkiej działalności.
Jednak, jako, że te potrafią budzić różne emocje – szczególnie u osób młodszych lub wrażliwszych – czujemy się w obowiązku uprzedzić, że w nielicznych przypadkach przedstawiane materiały mogą zawierać kontrowersyjne, niepokojące treści (teksty piosenek, wypowiedzi, obrazy, dźwięki). Zatem informujemy – choć to oczywiste, że ”kawa może być gorąca”. I jakkolwiek powyższa uwaga dotyczyć może nielicznych przypadków, zaleca się rozważenie kontroli rodzicielskiej.

Jak zapewne zdążyliście zauważyć, skupiamy się na graniu i przedstawianiu rzeczy pozytywnych, pięknych i przyjemnych. W dobrym tonie, dobrym nastroju i humorze. Ciekawych i mądrych – nie przemądrzałych; prostych – nie banalnych. Ponieważ kierujemy nasze propozycje do osób dojrzałych i o otwartych umysłach, nie stronimy również od tych trudniejszych, bardziej wymagających twórczości w ramach proponowanej formuły i określonego zakresu muzycznych gatunków. Jesteśmy radiem eklektycznym, lubimy mieszać muzykę, łączyć różne gatunki (zgoda, nie wszystkie). Te najbardziej awangardowe, ekstremalne, prowokacyjne i kontestujące – w naszej subiektywnej ocenie – przykłady ze świata muzyki traktujemy jako ciekawostki warte zauważenia nie będące jednak częścią naszej głównej oferty muzycznej. Mimo to sugerowana granica wieku słuchaczy to 15+
Notka: Prawa autorskie do zamieszczonych materiałów należą do ich twórców / właścicieli.

P L A N O W A N E   A U D Y C J E
_________________________

– ŁADUNEK KULTURALNY
publicyst. + muzyka
– MIĘDZY LUDŹMI – CZYLI RADIOROZMOWY
– PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI
– ALFABET MORSKI
– RADIOWĘZEŁ
– A TYMCZASEM
– ROZMOWY NIBY O NICZYM
– DZIENNIKI POKŁADOWE
– WEEKEND NA AFISZU

 

Gdynia Radio – Świat w dobrym tonie!

Gdynia Radio lubi


Social Media

Polub nasze media społecznościowe.
Jesteśmy na Instagramie, Twitterze, Tumblr i Facebooku