Skip to content

Muzyka zapraszamy na rejs po morzu muzyki różnych miejsc i czasów!

Bloki Muzyczne
_________________________

 

Gdynia Radio – całodniowy rejs!

Gdynia Radio, to przede wszystkim różnorodna muzyka – niesiona eklektycznymi falami, biorącymi swój początek w różnych miejscach i czasach. Niekiedy bardzo odległych. Ale za to jakich! Gdynia Radio, to pierwsze krajowe radio, które sięga po tak szeroki i eklektyczny wachlarz muzyki XX i XXI wieku – skomponowanej w obu Amerykach, Europie i na innych kontynentach – w celu stworzenia charakteru i oferty muzycznej całego radia a nie np. pojedynczych audycji. I tak zagranej, byście od rana do nocy usłyszeli to czego szukacie i co lubicie…

 

Relaks pod znakiem Vintage & Tropicalia!

Gdynia Radio to dobrze wstrząśnięty, niezmieszany koktajl muzyki kilku dekad i miejsc! M.in. ze złotej ery radia i późniejszej. Na pewno znajdziecie tu vintage’owe brzmienia lat 50. i 60. – złotych lat swingu, jazzu, rhythm&bluesa, rock&rolla i rockabilly, doo wop, surf-rocka, garage-rocka, britpopu, ska czy mod-jazzu, funk i soulu – by wymienić kilka.
Wasze dusze porwie world music, rodem z różnych stron świata. Niekiedy bardzo egzotycznych zakątków. W tym, Afryki, Ameryki Południowej i innych kontynentów. Bywalcy trójmiejskich festiwali Siesta i Globaltica z pewnością znajdą tu coś dla siebie!

Do tańca zachęcą nadawane przez nas tropikalne rytmy – latynoskie, afrokubańskie, brazylijskie! Czego tu nie ma – jest salsa, mambo, boogaloo, timba, tango. Jest cumbia, forro, zydeco, zouk, calypso, reggae. I oczywiście król samba i królowa bossa nova!
A do tego, sporo dobrej muzyki bliższej współczesności – jak choćby electrotango, lounge i acid jazz. Jak i tej już bardzo 'tu i teraz’. Pamiętamy też o tym by znalazło się miejsce dla nieco alternatywnych i elektronicznych klimatów z lat 80 i 90, które były kiedyś i nadal są nam bardzo bliskie.

Maks. muzyki, min. słów, zero reklam!

Różnorodność to nasz klucz – raz jeszcze musimy to podkreślić! Jak to w radiu, tuż za rogiem kolejna muzyczna niespodzianka – okazja by dać się zaskoczyć ale i by posłuchać utworów w całości. Utworów, których nie gramy po kilka razy tego samego dnia (ani kolejnego), jak to czynią komercyjne stacje. To, jak je zestawiamy – też wyróżnia Gdynię Radio. Jak w streamingu, znajdziecie to czego szukacie o dowolnej porze dnia; nie usłyszycie bloków reklamowych, złych wiadomości i rozmów o polityce.
I choć to dopiero emisja próbna, każdy dzień to inny fragment ścieżki dźwiękowej płynącej z naszych serc i pamięci; fragment muzycznego DNA zbudowanego z muzycznych cegiełek kilkudziesięciu gatunków oraz stylów i co rusz tworzących inny wzór, budujących inny nastrój, emocje i niezwykłe chwile…

Przypominamy – nadajemy wg czasu polskiego (CET zimą / CEST latem) – więcej na ten temat na stronie Ramówka. A o kolejnych emisjach, zmianach w ramówce (archiwalne audycje znajdziecie w formie podcastów na platformie mixcloud) i nowych pozycjach na antenie Gdynia Radio, będziemy informować również na naszym Facebooku i Instagramie. Śledźcie nas tam! Tymczasem, dobrego odbioru!

 

Gdynia Radio -2022- BLOKI MUZ 01 cala naprzod

Godz. 06 – 09
Cała Naprzód!

Z Portów Poniedziałek, Wtorek, Środa, itd. wypływamy w muzyczne rejsy by rozpocząć kolejny, wspaniały dzień z najbardziej słonecznym radiem znad południowego Bałtyku! A pozytywnej energii z samego rana i w drodze do pracy niewątpliwie doda całości szczypta rock’n’rolla, rockabilly, doo wop, surf rocka i innych (atomowych) klimatów lat 50.

Gdynia Radio -2022- BLOKI MUZ 02 kierunek poludnie

Godz. 09 – 12
Kierunek Południe

Żeglujemy dalej. Ciąg dalszy muzycznej przygody. Płyniemy w stronę południa, m.in. w towarzystwie afrokubańskich, latynoskich, brazylijskich dźwięków i rytmów ponadpokoleniowej muzyki świata. Samba, Bossanova, Tango, Mambo, Calypso. A to znaczy, że na naszej antenie słońce już jest w zenicie!

Gdynia Radio -2022- BLOKI MUZ 03 zwrotnik raka

Godz. 12 – 15
Zwrotnik Raka

Surfujemy dalej retrofale Gdyni Radio. Jedne vintage’owe, inne bardziej tropikalne. Jedne leniwe, inne niemal sztormowe – od bluesowych i reggae po zydeco, salsę czy boogaloo; od soulowych po rhythm’n’bluesowe i funkowe – by wspomnieć ledwie kilka z całego szerokiego zakresu.
 

Gdynia Radio -2022- BLOKI MUZ 04 popoludniowy rejs

Godz. 15 – 18
Popołudniowy Rejs

Halsy, zwroty. Zabawa trwa. Łapiemy wiatr w żagle, łapiemy dobre fale. W tym, i te spod znaku brytyjskiej inwazji britpopu, garage rocka czy ska prosto ze swingującego Londynu lat 60, i te z wielu niezwykłych miejsc na świecie, czyli spod znaku World Music. Coś w sam raz na umilenie m.in. powrotów do domu.

Gdynia Radio -2022- BLOKI MUZ 05 podwieczorek na batorym

Godz. 18 – 21
Podwieczorek na Batorym

Płyniemy dalej przez dobrze rozpoczęty wieczór, delektując się podczas tej transmuzycznej i transatlantyckiej podróży, wszystkimi składnikami (tak tropikalnymi jak i bardziej wytrawnymi) naszego eklektycznego muzycznego koktajlu. Dobrze wstrząśniętego, niezmieszanego.

Gdynia Radio -2022- BLOKI MUZ 06 kierunek polnoc

Godz. 21 – 00
Kierunek Północ

Kontynuujemy nasz rejs przez morza muzyki egzotycznej i retro. Dzień chyli się powoli ku końcowi. A zatem jest to dobry czas by zwolnić. Ale tylko do 2/3 – no bo kto by się już kładł spać? Północne brzegi coraz bliżej i na horyzoncie widać zachęcająco migoczące koraliki świateł m.in. bluesowych, swingowych i jazzowych zatoczek.

Gdynia Radio -2022- BLOKI MUZ 07 zona radioactiva

Godz. 00 – 04
Zona Radioactiva

To podróż do niezwykłych pod względem muzycznym lat 80. A konkretnie, do przestrzeni wspólnej dla alternatywnego popu oraz melodyjnej alternatywy: New Wave, Synthpop, New Romantic, PostPunk, Poprock, etc.  Dla starych-nowych buntowników i romantyków – wisienka na torcie, ze złotego środka muzycznej sceny tamtych lat.  

Gdynia Radio -2022- BLOKI MUZ 08 pod gwiazdami

Godz. 04 – 06
Pod Gwiazdami

Tym razem zabieramy Was w wyjątkowo odległą podróż. Inną niż wszystkie poprzednie bo w towarzystwie kosmicznych i elektronicznych dźwięków. Pod gwiazdami Drogi Mlecznej – a właściwie, w nieograniczoną niczym więcej jak wyobraźnią, fantastyczną podróż do jej gwiazd…. 

 

____________

 

Posłuchacie jak muzyka może falować, dopełniać się, łączyć poprzez emocje, słowa, dźwięki lub rytmy. Albo odwrotnie – zaskakiwać, zmieniać nastrój, nieść inną energię a i tak wciągać. Poznanie eklektycznego charakteru naszego radia to proces, który wymaga chwili dłuższej niż kwadrans a nawet godzina. Radio to nie obraz – tu krótkie rzucenie okiem – a właściwie uchem, nie wystarczy… Przekonajcie się dlaczego Gdynia Radio to najbardziej słoneczne radio znad południowego Bałtyku!”

____________

 

Zobacz
Audycje Muzyczne
Zobacz też:
Audycje Publicystyczne

Gdynia Radio – inne niż wszystkie!

 

Drodzy słuchacze, proponujemy i przedstawiamy Wam owoce pracy i talentu licznych wielkich twórców muzycznych – inspirujące dzieła rodem z wielu miejsc i czasów. Przykłady gatunków muzycznych minionych i współczesnych – dziś rzadziej goszczących w głównych mediach.
Naszą misją i celem jest przypomnienie starszym i zaprezentowanie młodszym generacjom tej dobrej muzyki, interesującej sztuki i innych wartych zauważenia twórczych przejawów ludzkiej działalności. Jako, że powyższe mogą budzić różne emocje – szczególnie u osób młodszych lub wrażliwszych – czujemy się w obowiązku uprzedzić, że w nielicznych przypadkach przedstawiane materiały na naszej antenie, na stronie www oraz w mediach społecznościowych mogą zawierać treści mogące być odebrane jako “kontrowersyjne” (teksty piosenek, wypowiedzi, obrazy, dźwięki). Zatem informujemy – choć to oczywiste – że ”kawa może być gorąca”. I jakkolwiek powyższa uwaga dotyczyć może nielicznych przypadków, zaleca się rozwagę i ewent. kontrolę rodzicielską.

 

 

Jesteśmy radiem eklektycznym, lubimy mieszać muzykę, łączyć różne gatunki (zgoda, nie wszystkie). Jak zapewne zdążyliście zauważyć, skupiamy się na graniu i przedstawianiu tego co pozytywne, piękne i przyjemne; proste acz nie banalne; w dobrym tonie, dobrym nastroju i humorze. Ponieważ kierujemy nasze propozycje do osób dojrzałych i o otwartych umysłach, nie stronimy jednak od tych trudniejszych, bardziej wymagających i intrygujących twórczości oraz spraw – w ramach i wokół proponowanej formuły oraz określonego zakresu muzycznych gatunków i tematów audycji publicystycznych. Chcemy poruszać różne tematy – niekiedy delikatne, “kontrowersyjne”. Te trudniejsze w odbiorze, prowokacyjne i kontestujące, awangardowe (może i ekstremalne w czyjejś subiektywnej ocenie) przykłady z życia oraz świata sztuki i muzyki traktujemy jako ciekawostki. Jednak warte zauważenia. Jako dodatek do głównej oferty antenowej. Mimo, że stanowią ułamek naszych propozycji – sugerujemy dolną granicę wieku samodzielnego słuchania na nie mniej niż 15 lat.

 

Gdynia Radio – morze muzyki!

Gdynia Radio lubi


Social Media

Polub nasze media społecznościowe. Bądź na bieżąco z tym co w Gdyni Radio! Poza tym, lajkując i komentując nasze publikacje oraz udostępniając je u siebie i w twoich grupach, pomożesz nam dotrzeć do kolejnych miłośników dobrej muzyki – w tym, vintage’owych brzmień i tropikalnych rytmów – oraz radia bez złych wiadomości, polityki i przydługich bloków reklamowych. Przypominamy – jesteśmy m.in. na Instagramie i Facebooku

 

 

Crowdfunding – Wesprzyj nas!

 
 

Ten komunikat o błędzie jest widoczny tylko dla administratorów WordPressa

Błąd: nie znaleziono kanału.

Przejdź na stronę ustawień kanału Instagramu, aby utworzyć kanał.

Back to top