Idea Gdynia Radio - Po prostu inaczej!

Jakie jest Gdynia Radio? Jeśli już nas słuchacie to wiecie, że…
_________________________

…jest inne niż wszystkie!
Tworzymy muzyczną ścieżkę (3)miasta, południowego Bałtyku i każdego miejsca, w którym akurat jesteście. Codzienny soundtrack dla unoszących się radośnie stopę nad ziemią – ponad tym co za rok będzie nieważne. Kreujemy pogodną. słoneczną rzeczywistość dla szukających oddechu od tego co wokół. Relaksu od tego co przeważa na falach fm. Tworzymy radio dla wszystkich, którzy lubią dobrą muzykę gdyż jednym z naszych głównych celów jest promocja takiej właśnie – różnorodnej, przynoszącej radość i natchnienie, wzbogacającej nasze życie i kulturę. Muzyki, powstałej w różnych miejscach i czasach…


Będzie dużo latynoskich, afro-kubańskich i brazylijskich rytmów oraz bardziej lub mniej znanych ponadczasowych melodii z nutą retro. Nie zabraknie dobrego swingu, bluesa, rock’n’rolla, britpopu i oldies, soulu, reggae, nowej fali, synthpopu, elektroniki i bliższej współczesności muzyki lounge, neoretro no i world music. Stopniowo powiększamy naszą płytotekę. Trwa emisja testowa – prowadzimy próby techniczne emisji, tworzymy pierwsze testowe audycje – wybaczcie więc kiksy i błędy 🙂 Budujemy ramówkę, rozwijamy naszą stronę internetową oraz fanpage na facebooku i instagramie, na które serdecznie zapraszamy!


Tu Gdynia Radio! Gdynia Radio nadaje!
_________________________

Gdynia Radio to radio online czyli nadające sygnał za pośrednictwem internetu (webcasting). Wykorzystanie tej nowoczesnej technologii w radiofonii pozwoliło stworzyć trójmiejskie radio o globalnym zasięgu! Odbierane także w samochodzie! Jak? Piszemy o tym na jak nas słuchać
Usłyszycie nas wszędzie tam gdzie jest dostęp do internetu – w kraju i za granicą. Słuchajcie nas w aucie, domu, w pracy, autobusie, na łodzi, spacerze i rowerze! Jak?
1.
Na naszej stronie głównej – w odtwarzaczu RADIO PLAYER (wysuwanym z dołu strony). Oraz w dodatkowych playerach (dla starszych przeglądarek) znajdujących się w stopce strony. Nie gra radio w telefonie / na tablecie? Prosimy, zaktualizujcie przeglądarkę internetową.
2.
W popularnych radiowych aplikacjach na telefony i tablety, takich jak np. appka tunein.com. Więcej o różnych sposobach by nas odbierać na smartfonach, komputerach oraz w radioobiornikach stacjonarnych i samochodowych przeczytacie na podstronie jak nas słuchać

Inne niż wszystkie!

Założenia programowe
_________________________

Gdynia Radio to nowy udziałowiec internetowego rynku medialnego. Nadające dla Gdyni, Trójmiasta i świata muzyczne radio z elementami morskiej i lokalnej publicystyki. Czemu Gdynia Radio a nie Radio Gdynia? Bo gramy inaczej! Nazwa stacji – nawiązując do modernistycznego synonimu przedwojennego sukcesu, przez dekady pełniącego rolę szczególną, jednego z najważniejszych w kraju okien na świat, a także do nieistniejącej już brzegowej stacji łączności radiowej ze statkami na morzu – symbolizuje otwartość na świat, na różnorodność i inność; łączenie ludzi i światów; poznawanie i poszerzanie horyzontów oraz pozytywną siłę wyobraźni, woli tworzenia, budowania i współpracy!

Chcemy opisywać  świat w jasnych barwach, bez epatowania złem, brutalnością, tragedią, polityką. Nie wyznajemy zasady ”bad news are good news”. Pragniemy skupiać się na tym co pozytywne i  współpracować z wszystkimi tymi, którym nasze założenia są bliskie. Tworzyć przestrzeń dla wszystkiego co dobre i ciekawe w Gdyni, Trójmieście, itd. I choć w centrum zainteresowania są mieszkańcy Gdyni, trójmiejskiej aglomeracji i Wybrzeża – bo Gdynia Radio ma być o ludziach i mieście, o życiu nad morzem i na morzu – to równocześnie chcemy przybliżać inne miejsca, muzykę i kultury oraz zabierać naszych słuchaczy w barwną muzyczną podróż, poza czasem i przestrzenią..!

Jakie jest Gdynia Radio? Jeśli już nas słuchacie to wiecie, że jest inne! Skierowane do słuchacza dojrzałego, szukającego dobrej muzyki do domu, pracy, samochodu, na spotkanie z przyjaciółmi, na zrelaksowany poranek i wieczór. Jest przyjazną przystanią dla słuchacza ceniącego sobie mniej komercyjną muzykę. Zainteresowanego życiem miasta i morza, podróżami, kulturą i sztuką, biznesem, nowymi technologiami i ekologią – współczesnością i światem.
Naszą ofertę kierujemy do wszystkich tych, którzy szukają innej muzyki i publicystyki oraz i innego modelu radia niż ten powielany w wielu lokalnych i ogólnokrajowych rozgłośniach. Ofertę wyselekcjonowanej muzyki kierujemy także do tych, którzy oczekują czegoś więcej niż mogą znaleźć w niszowych stacjach radiowych – skierowanych do wąskich grup – oraz na monotematycznych, jednogatunkowych kanałach muzycznych w internetowych serwisach streamingowych. Stawiamy na różnorodność choć nie znaczy to, że gramy wszystko…
Chcemy grać inaczej oraz opowiadać i informować inaczej – nie będziemy gonić za sensacją. Zamiast tworzyć radio newsowe szukamy złotego środka między typowym radiem a serwisem streamingowym. Czemu? Ponieważ pragniemy tworzyć takie radio jakiego sami chcielibyśmy słuchać. Radio, które byłoby nasza codzienną ścieżką dźwiękową! Ole!

Nasze kredo:

Gdynia Radio ma przekazywać pozytywne wibracje świata Trójmiastu i Trójmiasta światu. Przede wszystkim oferować dobrą, światowa i ponadpokoleniową muzykę oraz obiektywną i optymistyczną publicystykę. Łączyć, nie dzielić. Promować Trójmiasto na świecie i świat zapraszać do Trójmiasta. Być otwartym portem dla pozytywnych ideii, humoru i radości życia! Wypełniać eter morzem muzyki i pozytywnych wibracji byśmy wszyscy mogli żeglować przez codzienność z przysłowiową stopą wody pod kilem!”

Morze Muzyki

Muzyka różnych miejsc i czasów
_________________________

Gdynia Radio to w znacznym stopniu radio muzyczne – z wyróżniającą się, wyselekcjonowaną ofertą. To różnorodność, połączenie stylów i konwencji muzycznych z akcentem postawionym na ponadczasowe melodie – swingowe, jazzowe, bluesowe, rock’n’rollowe, oldies, itp. oraz na egzotyczne i tropikalne rytmy – prezentowane niezbyt często w innych stacjach, tak komercyjnych jak i publicznych. Stąd slogan ”Vintage & Tropicalia” – ze względu na eklektyczny charakter oferty muzycznej oraz skupienie się na określonych gatunkach i okresach  – chyba najlepiej pasuje do przedstawienia w sposób maksymalnie syntetyczny radiowego charakteru (formatu?) Gdyni Radio.

Z największą przyjemnością przypominamy muzykę minionych dekad – w szczególności lat 50, 60 oraz 80 i 90 dwudziestego wieku.
Gramy m.in.: muzykę afrokubańską i latynoską, brazylijską bossanovę i sambę, calypso, reggae, ska, tango, swing, jazz, blues, rock’n’roll, rockabilly, rhythm’n’blues, country, folk, britpop, stary pop, funk, soul, lounge, chillout, electronica, indie, neo-retro (electrotango, electroswing), standardy hiszpańskojęzyczne, angielskojęzyczne, włoskie, piosenki Paryża, polskie standardy muzyczne oraz wybrane współczesne.

Na polskim rynku jesteśmy pierwszymi, którzy w celu stworzenia charakteru i oferty muzycznej całego radia (a nie tylko pojedynczych audycji) sięgają po tak szeroki i eklektyczny wachlarz współczesnej muzyki XX i XXI wieku, skomponowanej w obu Amerykach, Europie i na innych kontynentach. W audycjach autorskich albo skupiamy się na wyżej wymienionych albo sięgamy po jeszcze inne muzyczne gatunki. Z wielką przyjemnością sięgamy także do rzadko goszczącej w wielu radiach Muzyki Świata (World Music) – muzyki flamenco, fado, bałkańskiej, greckiej, afrykańskiej, bliskowschodniej i azjatyckiej, basenu Morza Śródziemnego, Północnego i Bałtyckiego.

Pragnąc uchować od zapomnienia to co dobre będziemy przypominać utwory dziś już rzadziej grane oraz prezentować te mniej znane – często egzotyczne, muzyczne perły. Starszym generacjom chcemy przypominać muzykę powstałą w minionych dekadach a młodszym pokoleniom przedstawiać wartościowe dzieła z czasem ukryte i przykryte zalewem współczesnych produkcji. Stawiamy na pozytywny nastrój, wysoką artystyczną jakość oraz na różnorodność, oryginalność i muzyczne wytchnienie od oferty mainstreamowych anten – gdzie indziej poławiając co bardziej wyjątkowe, rzadkie okazy w morzu muzyki!

Budujemy przestrzeń medialną dającą szansę prezentacji różnych twórczości i poszerzania kręgu jej odbiorców. Nasze radio online to miejsce dla prezenterów muzycznych, myślących o muzyce podobnie do nas i o zbliżonych gustach muzycznych. Oraz artystów, grup, promotorów, działaczy i prezenterów z kilku muzycznych pokoleń związanych ze scenami Trójmiasta, Pomorza – choć nie tylko”

Dobre tony świata

Dobre wiadomości to… dobre wiadomości
________________________

Muzyka jest bardzo ważnym elementem – pierwiastkiem, który napędza nasze przedsięwzięcie. Lecz nasze radio, obok promowania i przypominania muzyki, którą coraz rzadziej grają inne rozgłośnie – tak trójmiejskie jak i krajowe – stawia sobie za cel bycie blisko mieszkańców oraz wydarzeń mających miejsce w Gdyni i Trójmieście.
Zatem, mamy także ambicje publicystyczne. Gdynia Radio nie jest radiem informacyjnym, natomiast na naszej antenie oraz na tym portalu będą zamieszczane audycje i teksty publicystyczne, reportaże, informacje i relacje.

Zapraszamy do współpracy dziennikarzy chcących tworzyć audycje, przedstawiać ciekawych ludzi morza, kultury, biznesu, nauki, społeczników, itp. Chcących tworzyć audycje opisujące życie morskie, żeglarskie, podróżnicze – gdyż ważnym tematem jest dla nas morze i życie na Wybrzeżu. Zapraszamy do tworzenia audycji kulturalnych, społecznych, popularno-naukowych, gospodarczych, sportowych. O życiu Trójmiasta i Wybrzeża. Opowiadać o jego historii i planowanym rozwoju. Będziemy informować, dyskutować, proponować.  Przedstawiać przedsięwzięcia, inicjatywy i pomysły mieszkańców, instytucji, organizacji oraz firm z Trójmiasta i Pomorza.

Gdynia Radio to znakomite miejsce dla lokalnych artystów wszelkich sztuk i rzemiosł. Artystów pióra, pędzla, kamery. Pragniemy by na naszej antenie swoje miejsce znaleźli również artyści designu, architektury wnętrz, architektury i innych sztuk użytkowych.

Nazwa stacji zobowiązuje do popularyzacji nieprzeciętnych, optymistycznie nastawionych do życia mieszkańców Gdynia, Trójmiasta i Wybrzeża – jego kultury, morskości, jego piękna. To radio dla nas wszystkich tu mieszkających i dla każdego, gdziekolwiek, komu Wybrzeże jest bliskie sercu! Dlatego pragniemy unikać popularnej w mediach maksymy: “złe wiadomości to dobre wiadomości!” i skupiać się przede wszystkim na tym co dobre i pozytywne.

Jednym z naszych pragnień jest by to internetowe radio stało się pomostem łączącym nasz lokalny świat z innymi kulturami i egzotycznymi miejscami. Łączącym naszą aglomerację z jej miastami siostrzanymi oraz krajami i regionami wokół basenu Bałtyku. By równocześnie było łącznikiem z rodzinnym miastem i krajem dla Polonii, marynarzy oraz mieszkańców Pomorza przebywających poza granicami kraju – niekiedy bardzo daleko, na odległych morzach i lądach…

Nasze radio online i strona internetowa to platformy medialne służące promocji ciekawych ludzi, przedsięwzięć, wydarzeń, miejsc. Promocji oraz kreowania dobrego wizerunku Gdyni, Trójmiasta i Pomorza. Pragniemy zapraszać świat do Trójmiasta i Trójmiasto pokazywać światu”

Nowa Technologia

Radio internetowe
_________________________

Gdynia Radio to stacja radiowa nadająca sygnał za pośrednictwem sieci internetowej a nie – jak to czynią konwencjonalne rozgłośnie – fal radiowych (np. ultrakrótkich FM/UKF lub średnich AM). Pierwsza emisja testowa miała miejsce pod koniec kwietnia 2017.
Gdynia Radio korzysta z technologii stworzonej w gdyńskim Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym przez młodych, zdolnych i ambitnych programistów z firmy Radiohost / Citycore – miłośników coraz bardziej popularnej na świecie radiofonii internetowej. I coraz bardziej dostępnej!

Naszego radia online zwanego także radiem internetowym, webradiem lub netradiem można słuchać wszędzie tam, gdzie jest dostęp do internetu – poprzez sieci telefonii komórkowej, łącza stałe internetowe kablowe, bezprzewodowe WIFI oraz satelitarne (np. na statkach).

Zastosowanie nowoczesnej technologii webcastingu pozwoliło nam na stworzenie radia o globalnym zasięgu. Dosłownie! W jakości nadajników FM i zasięgu większym niż nadajników AM (fale średnie) czy LW (fale długie).
Dzięki tej technologii Gdynia Radio dociera do słuchacza w domu, pracy, kawiarni, hotelu, samochodzie, trolejbusie, tramwaju, na jachcie, na statku, na spacerze i rowerze – wszędzie na świecie. Tak w Polsce jak i w Australii, Argentynie czy Kanadzie; w Montevideo, Kapsztadzie, Toronto lub Barcelonie. Na wszystkich kontynentach!

Używana przez nas technologia pozwala na nadawanie 24 na dobę, 7 dni w tygodniu oraz na relacjonowanie wydarzeń z każdego miejsca i o każdej porze. W dalszej perspektywie rozważamy uruchomienie naziemnego nadajnika FM. Tymczasem robimy radio online. Radio globalne – radio na miarę XXI wieku!

Naszym odbiorcą jest słuchacz, który podobnie jak my korzysta ze współczesnych technologii i tak jak coraz liczniejsza rzesza ludzi na świecie, słucha radia online – dostępnego w smartfonie, komputerze, tablecie oraz w nowej generacji radioodbiornikach stacjonarnych i samochodowych”

Gdynia Radio – Świat w dobrym tonie!

Gdynia Radio lubi


Social Media

Polub nasze media społecznościowe. Bądź na bieżąco z tym co w Gdyni Radio! Poza tym, lajkując i komentując nasze publikacje oraz udostępniając je u siebie i w twoich grupach, pomożesz nam dotrzeć do kolejnych miłośników dobrej muzyki – w tym, vintage’owych brzmień i tropikalnych rytmów – oraz radia bez złych wiadomości, polityki i przydługich bloków reklamowych. Przypominamy – jesteśmy m.in. na Instagramie i Facebooku

 

 

Crowdfunding – Wesprzyj nas!

 
 

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.