Skip to content

Idea Gdynia Radio - Po prostu inaczej!

Jakie jest Gdynia Radio? Jeśli już nas słuchacie to wiecie, że…
_________________________

…jest inne niż wszystkie!
Tworzymy muzyczną ścieżkę (3)miasta, południowego Bałtyku i każdego miejsca, w którym akurat jesteście. Kreujemy pogodną, słoneczną rzeczywistość dla wszystkich szukających oddechu od tego co wokół. Przestrzeń relaksu od tego co przeważa na falach fm – złych wiadomości, polityki, komercyjnych muzycznych produkcji. Codzienny soundtrack dla unoszących się radośnie stopę nad ziemią – ponad tym co za rok będzie nieważne. Tworzymy radio dla wszystkich, którzy lubią dobrą muzykę, gdyż jednym z naszych głównych celów jest promocja takiej właśnie – różnorodnej, przynoszącej radość i natchnienie, wzbogacającej nasze życie i kulturę. Muzyki, powstałej w różnych miejscach i czasach…


Znajdziecie tu dużo latynoskich, afro-kubańskich i brazylijskich rytmów oraz bardziej lub mniej znanych ponadczasowych melodii z nutą retro. Nie zabraknie dobrego swingu, bluesa, rock’n’rolla, britpopu i oldies, soulu, reggae, nowej fali, synthpopu, elektroniki i bliższej współczesności muzyki lounge, neoretro no i world music. Stopniowo powiększamy naszą płytotekę. Trwa emisja testowa – prowadzimy próby techniczne emisji, tworzymy pierwsze testowe audycje – wybaczcie więc kiksy i błędy 😉 Budujemy ramówkę, rozwijamy naszą stronę oraz fanpage na facebooku i instagramie, na które serdecznie zapraszamy! A jeśli macie ochotę nam pomóc, to możecie nas wesprzeć donacją lub patronatem


Tu Gdynia Radio! Gdynia Radio nadaje!
_________________________

Gdynia Radio to radio online czyli nadające sygnał za pośrednictwem internetu (webcasting). Wykorzystanie tej nowoczesnej technologii w radiofonii pozwoliło stworzyć trójmiejskie radio o globalnym zasięgu! Odbierane także w samochodzie! Jak? Piszemy o tym na jak nas słuchać
Usłyszycie nas wszędzie tam gdzie jest dostęp do internetu – w kraju i za granicą. Słuchajcie nas w aucie, domu, w pracy, autobusie, na łodzi, spacerze i rowerze! Jak?
1.
Tu, na naszych stronach – w odtwarzaczu RADIO PLAYER (wysuwanym z dołu strony). Oraz w dodatkowych playerach (dla starszych przeglądarek) znajdujących się w stopce strony. Nie gra w telefonie / na tablecie? Prosimy, zaktualizujcie przeglądarkę internetową.
2.
W naszej własnej radiowej aplikacji oraz w popularnych appkach na telefony i tablety, takich jak np. appka tunein.com. Więcej o różnych sposobach by nas odbierać na smartfonach, komputerach oraz w radioobiornikach stacjonarnych i samochodowych przeczytacie na podstronie jak nas słuchać

Inne niż wszystkie!

Założenia programowe
_________________________

Gdynia Radio to projekt radia internetowego. Projekt o charakterze artystyczno-rozrywkowym. Nadające dla Gdyni, Trójmiasta i świata muzyczne radio z elementami publicystyki, np. morskiej i lokalnej. Czemu Gdynia Radio a nie Radio Gdynia? Bo gramy inaczej! Nazwa projektu – nawiązując do modernistycznego synonimu przedwojennego sukcesu, przez dekady pełniącego rolę szczególną, jednego z najważniejszych w kraju okien na świat, a także do nieistniejącej już brzegowej stacji łączności radiowej ze statkami na morzu – symbolizuje otwartość na świat, na różnorodność i inność; łączenie ludzi i światów; poznawanie i poszerzanie horyzontów oraz pozytywną siłę wyobraźni, woli tworzenia, budowania i współpracy!

Chcemy opisywać  świat w jasnych barwach, bez epatowania złem, brutalnością, tragedią, polityką. Nie wyznajemy zasady ”bad news are good news”. Pragniemy skupiać się na tym co pozytywne i  współpracować z wszystkimi tymi, którym nasze założenia są bliskie. Tworzyć przestrzeń dla wszystkiego co dobre i ciekawe w Gdyni, Trójmieście, na Pomorzu, itd. Naturalnym jest, że w centrum zainteresowania są mieszkańcy trójmiejskiej aglomeracji i Wybrzeża – bo Gdynia Radio ma być także o ludziach i mieście, o życiu nad morzem i na morzu – lecz jeszcze bardziej chcemy przybliżać inne miejsca, muzykę i kultury oraz zabierać naszych słuchaczy w barwną muzyczną podróż, poza czasem i przestrzenią, w rejs po morzu muzyki..!

Jakie jest Gdynia Radio? Jeśli już nas słuchacie to wiecie, że jest inne! Skierowane do słuchacza dojrzałego, szukającego dobrej muzyki do domu, pracy, samochodu, na spotkanie z przyjaciółmi, na zrelaksowany poranek i wieczór. Jest przyjazną przystanią dla słuchacza ceniącego sobie mniej komercyjną muzykę. O otwartym umyśle i szerokich horyzontach. Zainteresowanego życiem miasta i morza, podróżami, kulturą i sztuką, biznesem, nowymi technologiami i ekologią – współczesnością i światem.
Naszą ofertę kierujemy do wszystkich tych, którzy szukają innej muzyki i publicystyki oraz i innego modelu radia niż ten powielany w wielu lokalnych i ogólnokrajowych rozgłośniach. Ofertę wyselekcjonowanej muzyki kierujemy także do tych, którzy oczekują czegoś więcej niż mogą znaleźć w niszowych stacjach radiowych – skierowanych do wąskich grup – oraz na monotematycznych, jednogatunkowych kanałach muzycznych w internetowych serwisach streamingowych. Stawiamy na różnorodność choć nie znaczy to, że gramy wszystko…
Chcemy grać inaczej oraz opowiadać i informować inaczej – nie będziemy gonić za sensacją. Gdynia Radio to nowa i całkiem inna propozycja na medialnej i kulturalnej mapie. Zamiast tworzyć radio newsowe szukamy złotego środka między typowym radiem a serwisem streamingowym. Czemu? Ponieważ pragniemy tworzyć takie radio jakiego sami chcielibyśmy słuchać. Radio, które byłoby nasza codzienną ścieżką dźwiękową! Ole!

Nasze kredo:

Gdynia Radio ma przekazywać pozytywne wibracje świata Trójmiastu i Trójmiasta światu. Przede wszystkim oferować dobrą, światowa i ponadpokoleniową muzykę oraz obiektywną i optymistyczną publicystykę. Łączyć, nie dzielić. Zapraszać świat do Trójmiasta i promować Trójmiasto na świecie. Być otwartym portem dla pozytywnych idei, humoru i radości życia! Wypełniać eter morzem muzyki i pozytywnych wibracji byśmy wszyscy mogli żeglować przez codzienność z przysłowiową stopą wody pod kilem!”

Morze Muzyki

Muzyka różnych miejsc i czasów
_________________________

Gdynia Radio to w znacznym stopniu radio muzyczne – z wyróżniającą się, wyselekcjonowaną ofertą. To różnorodność, połączenie stylów i konwencji muzycznych z akcentem postawionym na ponadczasowe melodie – swingowe, jazzowe, bluesowe, rock’n’rollowe, oldies, itp. oraz na egzotyczne i tropikalne rytmy – prezentowane niezbyt często w innych stacjach, tak komercyjnych jak i publicznych. Stąd slogan ”Vintage & Tropicalia” – ze względu na eklektyczny charakter oferty muzycznej oraz skupienie się na określonych gatunkach i okresach  – chyba najlepiej pasuje do przedstawienia w sposób maksymalnie syntetyczny radiowego charakteru (formatu?) Gdyni Radio.

Z największą przyjemnością przypominamy muzykę minionych dekad – w szczególności lat 50, 60 oraz 80 i 90 dwudziestego wieku.
Gramy m.in.: muzykę afrokubańską i latynoską, brazylijską bossanovę i sambę, calypso, reggae, ska, tango, swing, jazz, blues, rock’n’roll, rockabilly, rhythm’n’blues, country, folk, britpop, stary pop, funk, soul, lounge, chillout, electronica, indie, neo-retro (electrotango, electroswing), standardy hiszpańskojęzyczne, angielskojęzyczne, włoskie, piosenki Paryża, polskie standardy muzyczne oraz wybrane współczesne.

Na polskim rynku jesteśmy pierwszymi, którzy w celu stworzenia charakteru i oferty muzycznej całego radia (a nie tylko pojedynczych audycji) sięgają po tak szeroki i eklektyczny wachlarz współczesnej muzyki XX i XXI wieku, skomponowanej w obu Amerykach, Europie i na innych kontynentach. W audycjach autorskich albo skupiamy się na wyżej wymienionych albo sięgamy po jeszcze inne muzyczne gatunki. Z wielką przyjemnością sięgamy także do rzadko goszczącej w wielu radiach Muzyki Świata (World Music) – muzyki flamenco, fado, bałkańskiej, greckiej, afrykańskiej, bliskowschodniej i azjatyckiej, basenu Morza Śródziemnego, Północnego i Bałtyckiego.

Pragnąc uchować od zapomnienia to co dobre będziemy przypominać utwory dziś już rzadziej grane oraz prezentować te mniej znane – często egzotyczne, muzyczne perły. Starszym generacjom chcemy przypominać muzykę powstałą w minionych dekadach a młodszym pokoleniom przedstawiać wartościowe dzieła z czasem ukryte i przykryte zalewem współczesnych produkcji. Stawiamy na pozytywny nastrój, wysoką artystyczną jakość oraz na różnorodność, oryginalność i muzyczne wytchnienie od oferty mainstreamowych anten – gdzie indziej poławiając co bardziej wyjątkowe, rzadkie okazy w morzu muzyki!

Budujemy przestrzeń medialną dającą szansę prezentacji różnych twórczości i poszerzania kręgu jej odbiorców. Nasze radio online to miejsce dla prezenterów muzycznych, myślących o muzyce podobnie do nas i o zbliżonych gustach muzycznych. Oraz artystów, grup, promotorów, działaczy i prezenterów z kilku muzycznych pokoleń związanych ze scenami Trójmiasta, Pomorza – choć nie tylko”

Dobre tony świata

Dobre wiadomości to… dobre wiadomości
________________________

Muzyka jest bardzo ważnym elementem – pierwiastkiem, który napędza nasze przedsięwzięcie. Lecz nasze radio, obok promowania i przypominania muzyki, którą coraz rzadziej grają inne rozgłośnie – tak trójmiejskie jak i krajowe – stawia sobie za cel bycie blisko mieszkańców oraz wydarzeń mających miejsce w Gdyni i Trójmieście.
Zatem, mamy także ambicje publicystyczne. Gdynia Radio nie jest radiem informacyjnym, natomiast na naszej antenie oraz na tym portalu będą zamieszczane audycje i teksty publicystyczne, reportaże, informacje i relacje.

Zapraszamy do współpracy dziennikarzy chcących tworzyć audycje, przedstawiać ciekawych ludzi morza, kultury, biznesu, nauki, społeczników, itp. Chcących tworzyć audycje opisujące życie morskie, żeglarskie, podróżnicze – gdyż ważnym tematem jest dla nas morze i życie na Wybrzeżu. Zapraszamy do tworzenia audycji kulturalnych, społecznych, popularno-naukowych, gospodarczych, sportowych. O życiu Trójmiasta i Wybrzeża. Opowiadać o jego historii i planowanym rozwoju. Będziemy informować, dyskutować, proponować.  Przedstawiać przedsięwzięcia, inicjatywy i pomysły mieszkańców, instytucji, organizacji oraz firm z Trójmiasta i Pomorza.

Gdynia Radio to znakomite miejsce dla lokalnych artystów wszelkich sztuk i rzemiosł. Artystów pióra, pędzla, kamery. Pragniemy by na naszej antenie swoje miejsce znaleźli również artyści designu, architektury wnętrz, architektury i innych sztuk użytkowych.

Nazwa stacji zobowiązuje do popularyzacji nieprzeciętnych, optymistycznie nastawionych do życia mieszkańców Gdynia, Trójmiasta i Wybrzeża – jego kultury, morskości, jego piękna. To radio dla nas wszystkich tu mieszkających i dla każdego, gdziekolwiek, komu Wybrzeże jest bliskie sercu! Dlatego pragniemy unikać popularnej w mediach maksymy: „złe wiadomości to dobre wiadomości!” i skupiać się przede wszystkim na tym co dobre i pozytywne.

Jednym z naszych pragnień jest by to internetowe radio stało się pomostem łączącym nasz lokalny świat z innymi kulturami i egzotycznymi miejscami. Łączącym naszą aglomerację z jej miastami siostrzanymi oraz krajami i regionami wokół basenu Bałtyku. By równocześnie było łącznikiem z rodzinnym miastem i krajem dla Polonii, marynarzy oraz mieszkańców Pomorza przebywających poza granicami kraju – niekiedy bardzo daleko, na odległych morzach i lądach…

Nasze radio online i strona internetowa to platformy medialne służące promocji ciekawych ludzi, przedsięwzięć, wydarzeń, miejsc. Promocji oraz kreowania dobrego wizerunku Gdyni, Trójmiasta i Pomorza. Pragniemy zapraszać świat do Trójmiasta i Trójmiasto pokazywać światu”

Nowa Technologia

Radio internetowe
_________________________

Gdynia Radio to stacja radiowa nadająca sygnał za pośrednictwem sieci internetowej a nie – jak to czynią konwencjonalne rozgłośnie – fal radiowych (np. ultrakrótkich FM/UKF lub średnich AM). Pierwsza emisja testowa miała miejsce pod koniec kwietnia 2017.
Gdynia Radio korzysta z technologii stworzonej w gdyńskim Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym przez młodych, zdolnych i ambitnych programistów z firmy Radiohost / Citycore – miłośników coraz bardziej popularnej na świecie radiofonii internetowej. I coraz bardziej dostępnej!

Naszego radia online zwanego także radiem internetowym, webradiem lub netradiem można słuchać wszędzie tam, gdzie jest dostęp do internetu – poprzez sieci telefonii komórkowej, łącza stałe internetowe kablowe, bezprzewodowe WIFI oraz satelitarne (np. na statkach).

Zastosowanie nowoczesnej technologii webcastingu pozwoliło nam na stworzenie radia o globalnym zasięgu. Dosłownie! W jakości nadajników FM i zasięgu większym niż nadajników AM (fale średnie) czy LW (fale długie).
Dzięki tej technologii Gdynia Radio dociera do słuchacza w domu, pracy, kawiarni, hotelu, samochodzie, trolejbusie, tramwaju, na jachcie, na statku, na spacerze i rowerze – wszędzie na świecie. Tak w Polsce jak i w Australii, Argentynie czy Kanadzie; w Montevideo, Kapsztadzie, Toronto lub Barcelonie. Na wszystkich kontynentach!

Używana przez nas technologia pozwala na nadawanie 24 na dobę, 7 dni w tygodniu oraz na relacjonowanie wydarzeń z każdego miejsca i o każdej porze. W dalszej perspektywie rozważamy uruchomienie naziemnego nadajnika FM. Tymczasem robimy radio online. Radio globalne – radio na miarę XXI wieku!

Naszym odbiorcą jest słuchacz, który podobnie jak my korzysta ze współczesnych technologii i tak jak coraz liczniejsza rzesza ludzi na świecie, słucha radia online – dostępnego w smartfonie, komputerze, tablecie oraz w nowej generacji radioodbiornikach stacjonarnych i samochodowych”

Gdynia Radio – Świat w dobrym tonie!

Gdynia Radio lubi


Social Media

Polub nasze media społecznościowe. Bądź na bieżąco z tym co w Gdyni Radio! Poza tym, lajkując i komentując nasze publikacje oraz udostępniając je u siebie i w twoich grupach, pomożesz nam dotrzeć do kolejnych miłośników dobrej muzyki – w tym, vintage’owych brzmień i tropikalnych rytmów – oraz radia bez złych wiadomości, polityki i przydługich bloków reklamowych. Przypominamy – jesteśmy m.in. na Instagramie i Facebooku

 

 

Crowdfunding – Wesprzyj nas!

 
 

Ten komunikat o błędzie jest widoczny tylko dla administratorów WordPressa

Błąd: nie znaleziono kanału.

Przejdź na stronę ustawień kanału Instagramu, aby utworzyć kanał.

Back to top