Skip to content

Ludzie Gdynia Radio - Świat w dobrym tonie!

 

Za każdym przedsięwzięciem stoją ludzie. Pełni pasji, entuzjazmu i twórczego zapału. Nakręceni wielką pozytywną energią oraz satysfakcją z tworzenia i rozwijania czegoś co jeszcze jakiś czas temu wydawało się mało realne, prawie nieosiągalne..! Na początku była idea. Potem muzyka. Następnie słowo… No i jesteśmy my! Zatem gramy dalej i wysyłamy w świat fale pozytywnych wibracji!”
_________

Ludzie

Marek Faltus

Muzyka

Pasjonat muzyki, radia, architektury i designu, nowych technologii, futurologii i science fiction (nie mylić z fantasy). Pomysłodawca i koordynator projektu Gdynia Radio. To tu i teraz. Dawno temu i w odległej galaktyce MTVD w klastrze Rio de La Plata – twórca Zona Prohibida i współtwórca Les Fleurs Du Mal. A po drodze Polish The Sounds / Bicycles from Mars. Od 1991 (spełniony) architekt wnętrz po Gdańskiej ASP.

Gabi Gdynia Radio - 2019 B - 2021-04 a B&W 600x600

Agnieszka Stranc

Publicystyka

Koordynatorka projektu Gdynia Radio. Moderatorka Facebooka i Instagramu radia. Znawczyni ludzkiej natury i zachowań – tak w realu jak i w sieci. Słupszczanka zakochana w życiu i w Gdyni miłością od pierwszego wejrzenia. Znaki szczególne – uśmiech. Zaciekawiona ludźmi, światem, relacjami, rozmowami, ludzkimi historiami, fenomenem kobiecości i kobietami w różnych odsłonach. Miłośniczka i wielka amatorka tańca, praktykująca taniec w każdej wolnej chwili. – W moich audycjach „Wpół do piątku” chcę wędrować po różnych obszarach kierując się intuicją przy wyborze tematów.

Ludzie

Jerzy Boj

Publicystyka

Doświadczony dziennikarz, prezenter telewizyjny i radiowy. Publicysta, twórca filmowy, autor wielu filmów dokumentalnych, podróżnik a właściwie to „podróżoholik”. Wychowawca wielu dziennikarzy. Znawca tematyki morskiej oraz podróżniczej, którymi zajmuje się niemal od początku swojej kariery dziennikarskiej – w większości przypadającej na pracę w Telewizji Gdańsk. Koordynator publicystyki oraz autor m.in. cyklu audycji ”Morskie opowieści” oraz ”Radioboja”.

Monika Adameczek 600x600 a

Monika Adameczek

Publicystyka

Zachwycona Gdynią i morzem niezmiennie. Pożeraczka muzycznych klimatów i amatorka śpiewania podczas gotowania. Na co dzień prowadzi pracownię psychodietetyki Śmiech w kuchni, przestrzeń pomiędzy emocjami i jedzeniem oraz warsztaty z roślinami w kuchni. Przekonana, że wiele można zmienić w swoim życiu stosując metodę małych kroków i prostych rozwiązań. W wolnych chwilach fotografuje owoce i warzywa. Autorka audycji „Śmiech w kuchni”.

Ludzie

Maciej Farski

Muzyka

Indywidualista kochający pracować w zespołach; współorganizator festiwali muzycznych – m.in. Ladies Jazz Festival i Siesta Festival; wydarzeń kulturalnych i sportowych; skutecznych strategii i kampanii komunikacyjnych; również politycznych, przez co (bo „skutecznych”) nie zawsze z nich zadowolonych. Zajmuje się promocją kultury, miejsc, idei. Uwielbia i kolekcjonuje muzykę od zawsze, słucha wszędzie i niemal wszystkiego, lubi wiedzieć i rozumieć… Autor audycji ”Z powrotem w czasie”.

Ludzie

Joanna Grajter

Publicystyka

Myślę, że byłam genetycznie skazana na mój zawód – ojciec dziennikarz, stryj dziennikarz…zatem i ja poszłam tą drogą, chociaż długo chciałam być weterynarzem. Najdłużej jednak, bo ćwierć wieku(!) byłam rzecznikiem Gdyni – a dokładnie, rzecznikiem prasowym i to w jednej firmie – Urzędzie Miasta Gdyni. I… nigdy rzecznikiem mojej kochanej Gdyni być nie przestanę. Autorka radiowych felietonów ”Przy kawie”.

Ludzie

Piotr Habasiński

Muzyka

Prywatnie kolekcjoner płyt, zawodowo PR-owiec. Autor muzycznego bloga ”Words & Records” (www.words-records.pl) i serii audycji o tym samym tytule. Fan czarnej muzyki. Wyrósł na hip-hopie, by sampel po samplu odkrywać jazz, funk, soul czy bluesa. Słucha reggae, uwielbia dziwaczne soundtracki i world music, a z wakacji przywozi winyle z muzyką, w której zakocha się od pierwszego odsłuchu lub spojrzenia na okładkę i o której nie potrafi opowiadać inaczej niż z pasją. Chyba nie musimy dodawać, że nie są to pojedyncze miłosne przypadki…

Ewelina Jasik z FB aa

Ewelina Jasik

Publicystyka

Life coach, trenerka rozwoju osobistego, specjalistka ds. kluczowych klientów w firmie z branży TSL. Prowadzi warsztaty rozwoju osobistego i sesje wspierające rozwój dla kobiet w różnych rolach życiowych i zawodowych, studentów, nauczycieli, młodzieży oraz dla par. Współautorka książki „3 godziny. Jak rozpoznać prawdziwą miłość”, była publicystka dla portalu Zwierciadlo.pl w dziale psychologia, parenting oraz seks. Właścicielka marki Body and Mind Coaching.pl oraz autorką programu odzyskiwania i utrzymywania harmonii w życiu pt. „Zaopiekuj się Sobą”. W Gdyni Radio – autorka audycji „Coaching Cafe”.

Ludzie

Josue Joseph

Muzyka

Muzyk, kompozytor, tanczerz i instruktor w gdyńskiej szkole Salsa Kings. Twórca i reżyser ”La Epoca” – (laepocafilm.com) filmowego projektu dokumentalnego o wielkich artystach latynoskich związanych m.in. ze słynnym Palladium Ballroom – niegdysiejszym nowojorskim sercem muzyki latynoskiej: kubańskiej, portorykańskiej i nie tylko (pamiętacie film ”Mambo Kings”? No właśnie!). Nowojorczyk, Gdynianin i Obywatel Świata w jednej osobie. Autor serii audycji pt. ”The Secret Stories of Salsa”.

Wvarwzeky Wez Kombo Bouetoumoussa_DSC4450 a

Wvarwzeky Kombo

Muzyka

Wvarwzeky Wez Kombo Bouetoumoussa. Uwierzycie, że Wvarwzeky to Wawrzyniec? Tak! Kryje się za tym imieniem niezwykła historia, która łączy Kongo z Polską. Dwukrotnie. Ale o tym Wez opowie Wam w jednej ze swoich audycji pt. „Wezman The Postman – czyli Listonosz”. Pochodzi z Kongo (Brazzaville) z leżącego nad Atlantykiem miasta Pointe-Noir. Elektronik, handlowiec, duchowny, dyplomata, aktor. Kocha gotować, śpiewać, tańczyć, jeździć na rowerze. W Polsce od 2002 roku. Studiował na PK, UJ, UW, EAD, AD. Twórca wielu projektów, m.in. Kombo Multiservice, Kombo From Kongo – The Good Food is a Natural Medicine, Bala Ba Ta Kombo.

Ludzie

Yaremi Kordos

Muzyka

Mieszkająca od lat w Polsce kubańska piosenkarka. Założycielka portalu tocororolibre.com promującego kulturę kubańską w Polsce. Oprócz własnych projektów muzycznych, wokalistka zespołu Los Cubanitos i projektu Music of Buena Vista. W dorobku ma współpracę m.in. z Jose Torres, Rey Ceballo, The Cuban Latin Jazz, Meet Cuban Culture oraz Juanem C. Hechavarria. A jeszcze wcześniej – na rodzinnej Kubie, m.in. ze słynną piosenkarką Omarą Portuondo – znaną m.in. z projektu Buena Vista Social Club. Autorka audycji pt. ”Smak a lo Cubano”, w których co tydzień porywa nas w świat wspaniałych latynoskich rytmów!

Berenika Krewniak 93289165_225264775485641_1159756884928888832_n a

Berenika
Krewniak-Gębiś

Muzyka

Gdynianka zafascynowana człowiekiem, jego wielowymiarowością, różnorodnością i pięknem. Jak Irena Kwiatkowska, żadnej pracy się nie boi. Od ponad 15 lat lektorka języka angielskiego, przedsiębiorca i coach, w wolnej chwili pracująca w food trucku:) Totalny słuchowiec, który poprzez dźwięki odbiera świat. Muzyka i radio, stanowią jej pasję od najmłodszych lat. Słucha utworów, słyszy historie i opowieści o życiu. W swojej audycji „Jasna strona Mocy” chce podzielić się muzyką z wielu gatunków, słowami niosącymi moc i przesłanie.

jagna (agnieszka) kraszewska 600x600 a

Jagna Kraszewska

Publicystyka

Dobre wiatry przywiały mnie, niczym Merry Poppins, do miasta z morza i marzeń – Gdyni, gdzie znalazłam swój bezpieczny port. Z wykształcenia (i charakteru..) jestem nauczycielem oraz lektorem języka polskiego jako obcego. Jako językoznawca mam świadomość potęgi słów i tego, jak kształtują one naszą rzeczywistość. Swoimi doświadczeniami chętnie dzielę się z innymi. Zdecydowanie jestem optymistką – i to z wyboru, zawsze też staram się zarażać wszystkich uśmiechem, a wokół siebie potrafię i lubię dostrzegać piękno, które wytrwale pokazuję innym. M.in. w mojej audycji „Jagna na fali”. Zapraszam!

Piotr Lewandowski aa 600x600

Piotr Lewandowski

Muzyka

Cześć, jestem autorem audycji bluesowej pt. „Na rozdrożu”. Studentem dziennikarstwa. Wcześniej, reporterem, wydawcą, twórcą autorskich audycji w toruńskim radiu studenckim Radio Sfera. W moich audycjach opowiadam o Bluesie. W sposób kompleksowy. Każdy odcinek to samodzielna historia o jednym z klasycznych bluesowych muzyków. Wnikam w życiorys autora, staram się przekazać jego uczucia i doświadczenia, posiłkując się przy tym jego muzyką. Przy okazji, w tej muzycznej podróży od Nowego Orleanu po Chicago, bluesowe utwory umożliwiają mi powiedzenie czegoś więcej o Ameryce. Zapraszam!

Aga Michalak 107467175_278553126786399_2123178494180708358_n a 600x600

Aga Michalak

Publicystyka

Temperament, charakter i wewnętrzny ogień pozwalają jej znaleźć się w wielu wymiarach jednocześnie. Amatorsko: aktorka, wokalistka, fanka wszelkich kolektywów artystycznych i niszowych festiwali. Zawodowo współwłaścicielka Sklepu Medycznego Servitium i koordynatorka Centrum Szkoleń Specjalistycznych Servitium Expert.
Ludzie to ciągła inspiracja i uwielbia do nich mówić. Klasyczna „ciocia dobra rada” to pestka. W Gdynia Radio autorka audycji „Od stóp do głów” czyli o ludziach i zdrowiu na poważnie choć z humorem.

Sylwia Ogryzek aa 600x600

Sylwia Ogryzek

Publicystyka

Teatr jest moją pasją i wielką miłością od kiedy pamiętam. Jednakże na nowo odkrytą od około 2004 roku, właśnie w Gdyni. To tutaj realizuje swoją pasję jako aktorka Bałtyckiego Teatru Różnorodności oraz asystenta reżysera. Z początku miała być to świetna zabawa by oderwać się od rzeczywistości i obowiązków (z wykształcenia jestem menadżerem zasobów ludzkich). Z czasem ta przygoda zamieniła się w regularne granie m.in. na deskach Konsulatu Kultury. W Gdyni Radio przygotowuję audycje w cyklu pt. „Co jest grane”.

Pawel Palucki Pałucki 2020 aaaa

Paweł Pałucki

Muzyka

Z natury i urodzenia Sopocianin, miłośnik wszelkiego piękna. W dzień architekt wnętrz, wieczorami kolekcjoner muzyki wszelakiej – jej zbieraniem i słuchaniem zajmuje się od dekad. Z prawdziwą pasją. Zainteresowany szczególnie tym co tuż obok głównego nurtu pop kultury. Autor muzycznych setów i audycji pt. ”Szumy z plaży” w których skupia się przede wszystkim na muzyce z pogranicza mainstreamu i awangardy i w których usłyszeć można m.in. dużo dobrej muzy z lat 90  i dwutysięcznych.

Liliana Poszumska Arkadiusz Wójcik

Liliana Poszumska
Arkadiusz Wójcik

Publicystyka

Podróżnicy, autorzy książek. Nie mogą żyć bez ciągłego planowania nowych wypraw w różne strony świata. Założyciele szkoły językowej „Todo La Mancha”. Lila: anglistka i iberystka. Pierwsza tłumaczka przysięgła języka hiszpańskiego w Gdyni. Arek: informatyk, z zamiłowania podróżnik i fotograf, zafascynowany górami – zdobywca licznych wulkanów w Andach. Wraz z córką Gabrysią dzielą nie tylko pasję do podróżowania ale i do języka i kultury hiszpańskiej. Autorzy audycji „To lecimy do”.

Ludzie

Piotr Pucyło

Muzyka

Kolekcjoner muzyki świata, znawca i miłośnik światowego folkloru i kultury. Juror licznych festiwali dedykowanych World Culture / Traditional & World Music, m.in. na festiwalu „Womex”. A tu na miejscu czyli w Trójmieście – od wielu lat współtworzy coroczny festiwal „Globaltica – Gdynia World Cultures Festival” jako jego dyrektor artystyczny. Autor muzycznych setów z muzyką świata pt. ”Ucho na Świat”, w których przedstawia twórczość artystów z niemal wszystkich kontynentów.

Cesar Augusto Rivera Galvez RFE krakow 281878_10151089686938962_899898470_n

César A. Rivera

Muzyka

Cesar jest Peruwiańczykiem. Los doprowadził go do Utrechtu w Holandii, wyrywając z uroczego Barranco obok Limy. Pochodzi z Ameryki Łacińskej ale nie tańczy jak wytrawny „latino lover”. Za to jego ciało ma tendencję do elektrycznego drżenia na rockowych koncertach i w dyskotekach new wave. Oddycha muzyką, która ubarwia jego dni i jest źródłem jego kreatywności. Pasja do muzyki doprowadziła go do stworzenia muzycznego blogu (i strony na FB) pt. „Radio Free Europe” koncentrującego się na niekomercyjnym rocku i popie. Oraz audycji o tym samym tytule!

Marcin Rutkowski 120541921_634 a

Marcin Rutkowski

Muzyka

Z wykształcenia nauczyciel, z zawodu komputerowy dziobak, z pasji włóczykij i grajek, zaś z charakteru niespokojny duch i wiercipięta. Doświadczenia zawodowe i życiowe zbierał na tylu frontach, że sam już ich nie policzy. A doświadczenia muzyczne – od garażowej bandy robiącej mnóstwo hałasu, przez basistę i śpiewaka w bałkańsko-brzmiącym składzie akustycznym, gitarzystę w szkolnym zespole pieśni i poezji śpiewanej po chórzystę w Akademickim Chórze UG. Miłośnik wycieczek rowerowych, motocyklowych, pieszych i wszelkiej szwendaczki. Autor muzycznych „Konotacji”.

 

Ludzie

Dariusz Szreter

Muzyka

Gdynianin ”na emigracji” w Gdańsku. Dziennikarz prasowy i radiowy, autor licznych recenzji i wywiadów z muzykami, współscenarzysta filmu dok. „Czy mnie jeszcze pamietasz?” o trójmiejskich początkach kariery Czesława Niemena. Redaguje tygodniowe wydania „Dziennika Bałtyckiego” a wcześniej jego weekendowy magazyn pt. „Rejsy”. Znawca, miłośnik i wieloletni zbieracz muzyki z lat 60, 70, 80, muzyki świata, muzyki brazylijskiej. Autor audycji ”Zieleniak”.

Ludzie

Patryk Ścierzyński

Muzyka

Promotor i kolekcjoner muzyki. Jako Dj Patt, organizator imprez tanecznych w stylu retro w Trójmieście a wcześniej w Lublinie. Współtwórca kolektywu „Let’s Twist Again”, autor fejsbukowego bloga oraz naszych radiowych audycji pod tym samym tytułem. Miłośnik, znawca oraz posiadacz bogatej kolekcji muzyki pop i rock sprzed ponad pół wieku tj. z lat 50 i 60. XX w. Pochodzi z Lublina, gdzie studiował Socjologię na UMCS. Do Gdyni przyjechał w 2014 roku w poszukiwaniu dobrych fal. Znalazł!

muzyka-slazyka2

Leszek Ślazyk

Muzyka

Po ulubionym dziadku Bronisław. A po swych wszystkich przodkach niesprecyzowany, niezorientowany, niedopasowany. Urodził się w roku, w którym Charles de Gaulle odwiedził Gdynię. Twierdzi, że wizyta ta miała bezpośredni związek z jego przyjściem na świat. Uważa, że muzyka jest jedynym potencjalnym dowodem na istnienie Stwórcy. I uznaje za grzeszników tych, którzy tworzą muzykę złą. Żeby nie grzeszyć słucha wszystkiego co dobre. A jest tego bezmiar, słucha więc cały czas… Twórca portalu chiny24.com a wraz Dr Krabem ”Muzyki Ślazyka, czyli z notatnika eklektyka”.

IMG_4646-2 aa 600x600

Agata Ślebarska

Muzyka

Wszystko co „jugosłowiańskie” nie jest mi obce…
Z wykształcenia filolog języka chorwackiego. Z zawodu pilot/przewodnik/organizator wycieczek.
Z serca miłośniczka Serbii i Czarnogóry. Oraz spędzania czasu w dobrym towarzystwie przyjaciół i muzyki w kafejkach adriatyckich miast i miasteczek. Dodatkowo, Alp i zimowego szaleństwa! Na antenie Gdyni Radio prezentuje muzykę Jugosławii oraz z krajów, które powstały w jej miejsce, w audycji pt. ”Polako Polako, czyli powoli, powoli…”

Ludzie

Jarek Tylicki

Muzyka

Kolekcjoner, słuchacz i znawca wszelkiej muzyki – jazzu, fusion, rocka, art rocka i rocka progresywnego, bluesa, funky, soulu, hip hopu, elektroniki, koszykówki… Jak? Że kosz to nie muza? Jesteście pewni..? LOL! Wielki fan basketballu a wolnych chwilach promotor i producent festiwali oraz koncertów – m.in. „Gdynia Summer Jazz Days” czy „Jazz by Jeppesen”. Autor muzycznych setów ”Rok w Rock” a wraz z Kacprem Graczykiem audycji ”Z falą”, w których usłyszeć można muzykę wymienionych powyżej gatunków – zarówno bardziej konwencjonalną jak i awangardową, starszą i tę współczesną.

Gdynia Radio – dobre tony świata!

W S P Ó Ł P R A C A   I   W S P A R C I E

____________

Przy Kei:
DR KRAB – Muzyka
JAROSŁAW „JARRY” JAWORSKI – Publicystyka
KRYSTIAN KREWNIAK – Muzyka
MARIUSZ KURZYK – Webpage
DANIEL LECH – Webcasting
Na redzie:
KACPER GRACZYK – Muzyka
KAMIL JAROSZ – Muzyka
GRZEGORZ KARNICKI – Marketing
JAROSŁAW PIERNICKI – Marketing
W morzu:

MAREK ANTONIUK – Publicystyka
ADRIAN BALIN – Publicystyka
OSKAR CIEŚLICKI – Publicystyka
CYPRIAN CZERWIŃSKI – Publicystyka
BORYS HANCZEWSKI – Muzyka
ZDZISŁAW JANUKA – Muzyka
ANDRZEJ KORASIEWICZ – Muzyka
ŁUKASZ KOSIK – Publicystyka
JUREK KWAPICH – Muzyka
MACIEJ ŁYSZKIEWICZ – Muzyka
PAWEŁ MUSIAŁ – Publicystyka
MARTA PAŁUCKA – Publicystyka
WALDEMAR SOLIŃSKI – Publicystyka
LESZEK TRELIŃSKI – Muzyka
JAN ZIARNICKI – Publicystyka
CELINA ZAKRZEWSKA – Publicystyka

– Serdecznie dziękujemy! –

Gdynia Radio – Świat w dobrym tonie!

Gdynia Radio lubi


Social Media

Polub nasze media społecznościowe. Bądź na bieżąco z tym co w Gdyni Radio! Poza tym, lajkując i komentując nasze publikacje oraz udostępniając je u siebie i w twoich grupach, pomożesz nam dotrzeć do kolejnych miłośników dobrej muzyki – w tym, vintage’owych brzmień i tropikalnych rytmów – oraz radia bez złych wiadomości, polityki i przydługich bloków reklamowych. Przypominamy – jesteśmy m.in. na Instagramie i Facebooku

 

 

Crowdfunding – Wesprzyj nas!

 
 

Ten komunikat o błędzie jest widoczny tylko dla administratorów WordPressa

Błąd: nie znaleziono kanału.

Przejdź na stronę ustawień kanału Instagramu, aby utworzyć kanał.

Back to top