d
c

LUDZIE Gdynia Radio - Świat w dobrym tonie!

Za każdym przedsięwzięciem stoją ludzie. Pełni pasji, entuzjazmu i twórczego zapału. Nakręceni wielką pozytywną energią oraz satysfakcją z tworzenia i rozwijania czegoś co jeszcze jakiś czas temu wydawało się mało realne, prawie nieosiągalne..! Na początku była idea. Potem muzyka a następnie słowo… No i jesteśmy! Gramy dalej i wysyłamy w świat fale pozytywnych wibracji!
_________

Ludzie

Marek Faltus

Muzyka

Pasjonat muzyki, radia oraz nowych technologii. Pomysłodawca i koordynator projektu Gdynia Radio. To tu i teraz. Dawno temu i w odległej galaktyce Rzeki La Plata – twórca Zona Prohibida i współtwórca Les Fleurs Du Mal – a po drodze Polish The Sounds / Bicycles from Mars. od 1991 architekt wnętrz.

Ludzie

Agnieszka Stranc

Social Media

Koordynatorka projektu Gdynia Radio. Moderatorka Facebooka i Instagramu radia. Znawczyni ludzkiej natury i zachowań – tak w realu jak i w sieci. Poza radiem zaangażowana w codzienną pomoc innym. Miłośniczka muzyki i tańca, szczegółnie ich latynoskich, kubańskich rodzajów i odmian.

Ludzie

Jerzy Boj

Publicystyka

Doświadczony dziennikarz, prezenter telewizyjny i radiowy. Publicysta, twórca filmowy, autor wielu filmów dokumentalnych, podróżnik a właściwie to “podróżoholik”. Wychowawca wielu dziennikarzy. Znawca tematyki morskiej oraz podróżniczej, którymi zajmuje się niemal od początku swojej kariery dziennikarskiej – w większości przypadającej na pracę w Telewizji Gdańsk. Koordynator publicystyki oraz autor m.in. cyklu audycji ”Morskie opowieści” oraz ”Dzienniki i notesy”.

cyprian czerwinski 2019 aa

Cyprian Czerwiński

Publicystyka

Wieczny student nauk społecznych. Fan i twórca gier planszowych, współtwórca gry ”From Space”. Entuzjasta nauki, nowych technologii, kosmosu, astronomii i wszystkiego co się z powyższymi wiąże. Zainteresowany szerokim wachlarzem tematów – począwszy od tematów popularnonaukowych, przez fantastykę naukową a kończąc na latających spodkach – zwłaszcza tych, które latać przestały… Autor audycji popularno-naukowych ”Hangar 59”.

Ludzie

Maciej Farski

Muzyka

Indywidualista kochający pracować w zespołach; współorganizator festiwali muzycznych – m.in. Ladies Jazz Festival i Siesta Festival; wydarzeń kulturalnych i sportowych; skutecznych strategii i kampanii komunikacyjnych; również politycznych, przez co (bo „skutecznych”) nie zawsze z nich zadowolonych. Zajmuje się promocją kultury, miejsc, idei. Uwielbia muzykę od zawsze, słucha wszędzie i niemal wszystkiego, lubi wiedzieć i rozumieć… Autor audycji ”Z powrotem w czasie”.

Ludzie

Joanna Grajter

Publicystyka

Myślę, że byłam genetycznie skazana na mój zawód – ojciec dziennikarz, stryj dziennikarz…zatem i ja poszłam tą drogą, chociaż długo chciałam być weterynarzem. Najdłużej jednak, bo ćwierć wieku(!) byłam rzecznikiem Gdyni – a dokładnie, rzecznikiem prasowym i to w jednej firmie – Urzędzie Miasta Gdyni. I… nigdy rzecznikiem mojej kochanej Gdyni być nie przestanę. Autorka radiowych felietonów ”Przy kawie”.

Ludzie

Piotr Habasiński

Muzyka

Prywatnie kolekcjoner płyt, zawodowo PR-owiec. Autor muzycznego bloga ”Words & Records” (www.words-records.pl) i serii audycji o tym samym tytule. Fan czarnej muzyki. Wyrósł na hip-hopie, by sampel po samplu odkrywać jazz, funk, soul czy bluesa. Słucha reggae, uwielbia dziwaczne soundtracki i world music, a z wakacji przywozi winyle z muzyką, w której zakocha się od pierwszego odsłuchu lub spojrzenia na okładkę i o której nie potrafi opowiadać inaczej niż z pasją. Chyba nie musimy dodawać, że nie są to pojedyncze miłosne przypadki…

Ludzie

Zdzisław Januka

Muzyka

Zakochany w Gdyni. Pasjonat muzyki lat 80 tych. Skąd ta pasja? Dorastałem w tych pięknych czasach kiczu i sprzeczności; jaskrawych kolorów na tle szarości; spodni a la pumpy i rurek; fryzur na popersa lub irokeza; nowej, świeżej muzyki z syntezatorów zastępującej progr. rocka; czasach pierwszych List Przebojów ”Trójki”. Dawniej prezenter w radiach online MegaMuzik oraz RM80. Zawodowo doradca tech. i handlowiec a jako wolontariusz, organizator eventów oraz zbiórek w gdyńskim hospicjum. Autor audycji ”Synthpop i okolice”.

Ludzie

Josue Joseph

Muzyka

Muzyk, kompozytor, tanczerz i instruktor w gdyńskiej szkole Salsa Kings. Twórca i reżyser ”La Epoca” – (laepocafilm.com) filmowego projektu dokumentalnego o wielkich artystach latynoskich związanych m.in. ze słynnym Palladium Ballroom – niegdysiejszym nowojorskim sercem muzyki latynoskiej: kubańskiej, portorykańskiej i nie tylko (pamiętacie film ”Mambo Kings”? No właśnie!). Nowojorczyk, Gdynianin i Obywatel Świata w jednej osobie. Autor serii audycji pt. ”The Secret Stories of Salsa”.

Ludzie

Andrzej Korasiewicz

Muzyka

Łodzianin z rodzinnymi korzeniami na Kresach. Założyciel portalu Alternativepop.pl poświęconego muzyce elektronicznej, nowofalowej i synthpopowej. Kolekcjoner płyt winylowych i CD. Otwarty na wszelką dobrą muzykę, również spoza świata elektronicznych brzmień. Z zawodu pracownik instytucji samorządu terytorialnego. Z wykształcenia archeolog, z pasji poszukiwacz skarbów muzyki elektronicznej – szczególnie syntezatorowego i postpunkowego brzmienia przełomu lat 70. i 80. A na naszej antenie, autor audycji ”Alternativepop”.

Ludzie

Yaremi Kordos

Muzyka

Mieszkająca od lat w Polsce kubańska piosenkarka. Oprócz własnych projektów muzycznych, wokalistka zespołu Los Cubanitos i projektu Music of Buena Vista. W dorobku ma współpracę m.in. z Jose Torres, Rey Ceballo, The Cuban Latin Jazz, Meet Cuban Culture oraz Juanem C. Hechavarria. A jeszcze wcześniej – na rodzinnej Kubie, m.in. ze słynną, niezwykłą piosenkarką Omarą Portuondo – słynną m.in. z projektu Buena Vista Social Club. Autorka audycji pt. ”Smak a lo Cubano”, w której co tydzień porywa nas w świat wspaniałych latynoskich rytmów!

Ludzie

Łukasz Kosik

Publicystyka

Entuzjasta wspólnych działań na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego. Pilny obserwator zmian społecznych. Zwolennik debaty. Z wykształcenia socjolog, z zawodu wydawca i autor książek dla dzieci w każdym wieku, m.in. ”Bajek ze zrozumieniem i konfiturką”. Właściciel wydawnictwa “Inne”. Na antenie Gdyni Radio autor cyklów audycji ”Bliżej” poświęconych sprawom społecznym oraz ”Pagórkowe studio” adresowanych do najmłodszych słuchaczy.

Ludzie

Maciej Łyszkiewicz

Muzyka

Gdynianin, a dokładniej chłopak z Grabówka. Kompozytor, autor tekstów, pianista i aranżer. Uczęszczał do Zespołu Szkół Muzycznych w Gdańsku Wrzeszczu oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku. Komponował i aranżował muzykę teatralną i filmową. Pomysłodawca i lider zespołów No Limits, Leszcze i Łyczacza, Iza & Latynoscy Brothers. Nagrywał m.in. z zespołami Golden Life, Apteka, IMTM,  Współpracował również z takimi artystami jak brazylijska gwiazda pop Ive Mendes. Do muzyki jego autorstwa teksty pisali najwybitniejsi polscy autorzy tekstów m.in. A. Osiecka i A.Poniedzielski. Autor audycji “Q music”

Ludzie

Paweł Pałucki

Muzyka

Z natury i urodzenia Sopocianin, miłośnik wszelkiego piękna. W dzień architekt wnętrz, wieczorem zamiłowany kolekcjoner i wieloletni słuchacz muzyki wszelakiej.  Zainteresowany szczególnie tym co tuż obok głównego nurtu pop kultury. Autor muzycznych setów i audycji pt. ”Szumy z plaży” w których skupia się przede wszystkim na muzyce z pogranicza mainstreamu i awangardy i w których usłyszeć można m.in. dużo dobrej muzy z lat 90  i dwutysięcznych.

Liliana Poszumska Arkadiusz Wójcik

Liliana Poszumska
Arkadiusz Wójcik

Publicystyka

Założyciele szkoły językowej “Todo La Mancha”. Podróżnicy, autorzy książek. Nie mogą żyć bez ciągłego planowania nowych wypraw w różne strony świata. Lila: anglistka i iberystka. Pierwsza tłumaczka przysięgła języka hiszpańskiego w Gdyni. Arek: informatyk, z zamiłowania podróżnik i fotograf, zafascynowany górami – zdobywca licznych wulkanów w Andach. Wraz z córką Gabrysią dzielą nie tylko pasję do podróżowania ale i do języka i kultury hiszpańskiej. Autorzy audycji “Wzdłuż i wszerz, czyli dookoła świata”.

Ludzie

Piotr Pucyło

Muzyka

Kolekcjoner muzyki świata, znawca i miłośnik światowego folkloru i kultury. Juror licznych festiwali dedykowanych World Culture / Traditional & World Music, m.in. na festiwalu “Womex”. A tu na miejscu czyli w Trójmieście – od wielu lat współtworzy doroczny festiwal “Globaltica – Gdynia World Cultures Festival” jako jego dyrektor artystyczny. Autor muzycznych setów z muzyką świata pt. ”Ucho na Świat”, w których przedstawia twórczość artystów z niemal wszystkich kontynentów.

Ludzie

Waldemar Soliński

Publicystyka

Doświadczony dziennikarz, reporter, prezenter telewizyjny i radiowy. Swoje wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi w  gdyńskiej “Telewizji Tele Top”, w “Telewizji Gdynia”, w “Radio Gdańsk” oraz w lokalnej prasie. Publicysta, komentator, baczny obserwator tego co wokół. Oj tak! Nasze ”Sokole oko”.

Ludzie

Dariusz Szreter

Muzyka

Gdynianin ”na emigracji” w Gdańsku. Dziennikarz prasowy i radiowy, autor licznych recenzji i wywiadów z muzykami, współscenarzysta filmu dok. „Czy mnie jeszcze pamietasz?” o trójmiejskich początkach kariery Czesława Niemena. Redaguje tygodniowe wydania „Dziennika Bałtyckiego” a wcześniej jego weekendowy magazyn pt. „Rejsy”. Znawca, miłośnik i wieloletni zbieracz muzyki z lat 60, 70, 80, muzyki świata, muzyki brazylijskiej. Autor audycji ”Zieleniak”.

Ludzie

Patryk Ścierzyński

Muzyka

Promotor i kolekcjoner muzyki. Jako Dj Patt, organizator imprez tanecznych w stylu retro w Trójmieście a wcześniej w Lublinie. Współtwórca kolektywu “Let’s Twist Again”, autor fejsbukowego bloga oraz naszych radiowych audycji pod tym samym tytułem. Miłośnik, znawca oraz posiadacz bogatej kolekcji muzyki pop i rock sprzed ponad pół wieku tj. z lat 50 i 60. XX w. Pochodzi z Lublina, gdzie studiował Socjologię na UMCS. Do Gdyni przyjechał w 2014 roku w poszukiwaniu dobrych fal. Znalazł!

Ludzie

Leszek Ślazyk

Muzyka

Po ulubionym dziadku Bronisław. A po swych wszystkich przodkach niesprecyzowany, niezorientowany, niedopasowany. Urodził się w roku, w którym Charles de Gaulle odwiedził Gdynię. Twierdzi, że wizyta ta miała bezpośredni związek z jego przyjściem na świat. Uważa, że muzyka jest jedynym potencjalnym dowodem na istnienie Stwórcy. I uznaje za grzeszników tych, którzy tworzą muzykę złą. Żeby nie grzeszyć słucha wszystkiego co dobre. A jest tego bezmiar, słucha więc cały czas… Twórca portalu chiny24.com a wraz Dr Krabem ”Muzyki Ślazyka, czyli z notatnika eklektyka”.

Ludzie

Leszek Treliński

muzyka

Miłośnik bluesa i wszystkich jego muzycznych okolic. Prezenter radiowy (Gdynia Radio i Radio Żory), współtwórca i animator projektu „Pęknięty Pęcherz”, który ma na celu gromadzenie wokół siebie ludzi pozytywnie zakręconych, szerzyć kulturę lat 50 i 60 XX wieku – w szczególności związaną z muzyką bluesową i rockową. Nasz ”Śląski łącznik”. Autor audycji ”Let’s Blues”.

Ludzie

Jarek Tylicki

Muzyka

Kolekcjoner, słuchacz i znawca wszelkiej muzyki – jazzu, fusion, rocka, art rocka i rocka progresywnego, bluesa, funky, soulu, hip hopu, elektroniki, koszykówki… Jak? Że kosz to nie muza? Jesteście pewni..? LOL! Wielki fan basketballu a wolnych chwilach promotor i producent festiwali oraz koncertów – m.in. “Gdynia Summer Jazz Days” czy “Jazz by Jeppesen”. Autor muzycznych setów ”Rok w Rock” a wraz z Kacprem Graczykiem audycji ”Z falą”, w których usłyszeć można muzykę wymienionych powyżej gatunków – zarówno bardziej konwencjonalną jak i awangardową, starszą i tę współczesną.

Gdynia Radio – Świat w dobrym tonie!

W S P Ó Ł P R A C A    &    W S P A R C I E
____________

MAGDALENA BIELUŃ – Marketing
BEATA BUJNOWSKA-KOWALSKA – Publicystyka
PAULINA DWERNICKA – Publ. + Muzyka
MAGDA GIESEK – Publicystyka
WERONIKA GOWOROWSKA – Publicystyka
KACPER GRACZYK – Muzyka
BORYS HANCZEWSKI – Muzyka
MAŁGORZATA KAMIŃSKA – Publicystyka
GRZEGORZ KARNICKI – Marketing
DR KRAB – Muzyka
MARIUSZ KURZYK – Webpage
JUREK KWAPICH – Muzyka
DANIEL LECH – Webcasting
DIANA LENART – Publicystyka
PRZEMEK LIESKE – Publicystyka
MACIEJ ŁYSZKIEWICZ – Muzyka
ZBYSZEK MATUSZEWSKI – Publicystyka
GRZEGORZ MICHALIK – Muzyka
MARTA PAŁUCKA – Publicystyka
JAROSŁAW PIERNICKI – Marketing
LILIANA POSZUMSKA – Publicystyka
KATARZYNA SOBIECKA – Marketing
MAGDA DOROTA WOSZTYL – Publicystyka
JAN ZIARNICKI – Publicystyka

– Dziękujemy! –

Gdynia Radio – Świat w dobrym tonie!

Gdynia Radio lubi


Social Media

Polub nasze media społecznościowe.
Jesteśmy na Instagramie, Twitterze, Tumblr i Facebooku