V jak Victory

Codziennie o 5 po południu. Czyli o godz. V jak Victory!
Cóż, stało się. Przez cały czas dotrzymywaliśmy zasady apolityczności w tym, nie komentowania bieżących wydarzeń politycznych.  Dziś niestety musimy złamać to postanowienie. Przez cały okres budowania Gdyni Radio działy się rzeczy różnego kalibru, czasem naprawdę dużego ale chyba nigdy takiego jak teraz.

W tak nadzwyczajnej sytuacji trudno pozostać obojętnymi. To co ma miejsce teraz to nie jest jeszcze jedna „zwykła sprawa”, jakich wiele gdy toczy się polityczna gra – nawet w tak nie do końca dojrzałym politycznie państwie jak nasze. I o której nie warto gadać w muzycznym radio.
Ale tu nie chodzi o politykę ani o to jaką partię się lubi bardziej lub mniej. Chodzi o godność i wolność ludzi. O godność kobiet. O twoją i moją!  O to by ktoś nie narzucał politycznej, ideologicznej czy religijnej „jedynie słusznej opcji” i np. nie skazywał kobiet na bohaterską gehennę. Nikt tu nie jest za aborcją a chyba wszyscy za obroną praw obywatelskich w tym, praw kobiet!

 

 

Owszem, różnimy się. Także w samym radiu. Postrzeganiem Świata, gustami i zainteresowaniami, kolorem oczu i skóry. Ale wszyscy jesteśmy ludźmi. Wolnymi ludźmi, mającymi prawo decydować o sobie. Mam nadzieję, że w kwestiach zasadniczych zawsze znajdziemy nić porozumienia. I że będziemy stać po stronie krzywdzonych a nie tej, która stoi z podniesioną pałką, gotowa jej użyć.

Wierzymy, że wkrótce znów będziemy mogli myśleć wyłącznie o ciekawych sprawach i dobrej muzyce. Mówić o nich,  grać ją.  Budować równoległą, alternatywną rzeczywistość gdzie z lodówki nie wyskakuje polityka. Tworzyć przestrzeń wolną od tego co wokół, zostawiając to innym mediom, które lubią się babrać w politycznym błocie…

Zatem, przez najbliższe dni o godz.17, czyli V jak Victory! będziemy grać Marsz z Gwiezdnych Wojen.
Niech to będzie taki mały symboliczny gest solidarności z wszystkimi, którzy powstali i powiedzieli:
„Dość! Nic o nas bez nas! I proszę już sobie iść!”
Choć w mniej parlamentarnych słowach…

 

Sprawdź, która jest teraz godzina w Polsce
https://time.is/Poland

 

wybor nie zakaz V jak Victory

 

_____________________

„Gdynia Radio – świat w dobrym tonie!” ®