Prawie 170 tysięcy

Prawie 170 tysięcy melomanów uczestniczyło w koncertach z cyklu Moda na Jazz oraz Ladies’ Jazz śpiewa Piotra Szczepanika i Ladies’ Jazz na Święta *

Przynajmniej 169896 osób uczestniczyło w koncertach Modern Look: Od 12 do 25 grudnia 2020 roku oraz w powtórkowych transmisjach koncertów zorganizowanych przez Agencję Modern Look, emitowanych via Facebook organizatora, kanały WP oraz YouTube. 169896 – tyle ekranów włączono, by obejrzeć wspomniane koncerty. Ile osób było przy tych ekranach? Zapewne znacznie więcej. Przecież w koncertach nie uczestniczy się samemu. Ale i to niemal 170 tys. jest ogromną publicznością dla artystów i producentów twórczości nie zawsze łatwej, czasem niszowej, niekiedy trochę bardziej wymagającej, jednak zawsze pięknej, dobrze zaprezentowanej i w czasach pandemii podanej w bezpieczny sposób.

Agencja Modern Look przedstawiła trzy wydarzenia. Pierwszym z nich był cykl Moda na jazz – siedem koncertów odbywających się dzień po dniu od 12 do 18 grudnia na scenach muzycznych takich miast, jak Wejherowo, Słupsk, Koszalin, Poznań, Wrocław, Katowice i Łódź. Swoją muzykę prezentowali Zagan Acoustic z Krzesimirem Dębskim, Dominik Wania, O.N.E. Quintet, Maciej Obara Quartet, The Q z udziałem m.in. Urszuli Dudziak, RGG, Kuba Stankiewicz z zespołem.

21 grudnia miał miejsce koncert Ladies’ Jazz śpiewa Piotra Szczepanika, gdzie polskie gwiazdy uczestniczące wcześniej w koncertach Ladies’ Jazz Festival (Dorota Miśkiewicz, Krystyna Stańko, Monika Borzym, Anna Serafińska, Iza Kowalewska oraz gościnnie Mietek Szcześniak) zaprezentowały największe przeboje niedawno zmarłego artysty, zaaranżowane i zagrane m.in. przez Marka Napiórkowskiego i Henryka Miśkiewicza.

25 grudnia zaś można było spędzić świąteczny wieczór z polskimi kolędami i świątecznymi piosenkami podanymi w odświętnej formie przez Annę Serafińską, Mikę Urbaniak, Agę Zaryan, Monikę Borzym, Dorotę Miśkiewicz, Izę Kowalewską, Grażynę Auguścik i Urszulę Dudziak.

Ilu z nas wybrałoby się w tym czasie na koncert do klubu jazzowego? Tymczasem łącznie wszystkie wydarzenia przyciągnęły rzesze osób – zebrały niemal 170 tys. wejść. Ile było osób przy ekranach – nie sposób policzyć. W każdym razie komentarze mówią wiele, np.

I o to przede wszystkim chodziło! Chętni nadal mogą oglądać wybrane koncerty poprzez www.modernlook.pl oraz kanał Modernlook na YouTube, a także na profilu Ladies’ Jazz na Facebooku.

Dużo zdrowia z Nowym Rokiem życzy Państwu
Maciej Farski

 

Zdjęcia: Marcin Wojtkiewicz

 

* Projekty Moda na Jazz, Ladies’ Jazz śpiewa Piotra Szczepanika oraz Ladies’ Jazz na Święta otrzymały wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

 

_____________________