Wiemy dobrze jaką reputacją cieszą się poniedziałki. Uśmiech w poniedziałek rano? Ten, zdaniem wielu surrealistyczny obraz może stać się oczywistością, nie budzącą zdziwienia od gór do morza. Upragnioną i wyczekiwaną już z początkiem weekendu, ba, już na tydzień wprzód! Stąd pomysł by poniedziałkowe poranki stały się przystanią dla audycji satyrycznych i innych lecz lekkich w formie, pełnych humoru (w dowolnym kolorze) i umilających początek każdego kolejnego tygodnia. Cumujemy, rzucamy trap i zapraszamy na pokład „Pół żartem, pół serio”.

Zaczynamy od cyklu audycji, których autorem jest Jarosław „Jarry” Jaworski – twórca internetowego projektu popularyzowania sztuki pt. „Mocna Kultura” oraz współtwórca autorskich radiowych programów satyrycznych wraz ze swoją grupą Kompania M3. Na naszej antenie usłyszycie Państwo właśnie te audycje oraz kilka przykładowych z cyklu „Tajna Historia Sztuki”, które ukazały się w ramach „Mocnej Kultury”.

J. Jaworski od lat 90 zajmuje się marketingiem sektora kultury i NGO, ze szczególną specjalizacją w social-mediach i media relations. Przez wiele lat dziennikarz (m.in. RMF FM i Polska Agencja Prasowa). Z zamiłowania człowiek „nieobojętny”, influencer i bloger.  Twórca internetowego projektu popularyzowania sztuki Mocna Kultura – czyli mówiąc o sztuce ludzkim językiem, obejmującego Facebook, Instagram, blog i kanał YouTube „Tajna Historia Sztuki” Tworzył biura prasowe i działy marketingu dla takich wydarzeń jak Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Camerimage, a także dla Akademickich Spotkań Teatralnych Klamra, Festiwalu Reportażu telewizyjnego Camera Obscura oraz Festiwalu Sztuki i Technologii Tehofest. Współtworzył program Biura Europejska Stolica Kultury w Toruniu oraz koordynował media-relations w biurze Europejska Stolica Kultury Lublin 2016. Obecnie prowadzi własną agencję Kontakt Studio.  Przez kilkanaście lat tworzył autorskie radiowe programy satyryczne wraz ze swoją grupą Kompania M3. Grupa nakręciła też pełnometrażową komedię o Krzyżakach „1409-afera na zamku Bartenstein” z Borysem Szycem, Janem Machulskim i Joanną Brodzik w rolach głównych oraz wystąpiła na festiwalu teatralnym w Awinionie. Ma też na koncie współpracę w latach 90. z ponad 40 gazetami i magazynami, dla których tworzył rysunki satyryczne (m.in. Playboy, Szpilki, Rzeczpospolita). Popularyzator kina niezależnego, twórca projektu „Filmy z Serca Polski” z którym 3-krotnie objechał kraj. Autor pierwszej w kraju, internetowej trasy filmowej Filmowy Toruń (www.filmowytorun.pl), współautor internetowej Kujawsko-Pomorskiej Trasy Filmowej i Trasy Filmowej po Zabrzu. Prywatnie zajmuje się negatywnym wpływem zjawisk internetowych na młodzież, patointernetem i depresją wśród dzieci i młodzieży wywoływaną przez social-media.

Pół żartem, pół serio

Zaprasza:
JAROSŁAW „JARRY” JAWORSKI

 

Poniedziałek (Mon),
godz. 09:00

 

 

____________________________

CET / GMT+1 / UTC+1  (jesienią i zimą)
CEST / GMT+2 / UTC+2 (wiosną i latem)
Sprawdź, która godzina jest teraz w Polsce
time.is/pl/Poland
____________________________

Czas trwania: ok. 15~30 min.

____________________________

Ramówka (Schedule)

____________________________

 

 

Przykładowe audycje:

 

UWAGA! Pierwsze przykładowe audycje cyklu „Pół żartem, pół serio” ukażą się wkrótce.

Podobało się Wam to co usłyszeliście w moich audycjach? Macie jakieś pytania lub propozycje tematów? Piszcie do mnie na mojego fb i/lub zostawcie komentarz pod postami audycji na facebooku Gdyni Radio – oba linki poniżej.

A tymczasem, zapraszam do słuchania kolejnych audycji innych autorów, oczywiście na internetowej antenie Gdyni Radio!

 

 


Social Media


Udostępnij / Share

 


Gdynia Radio lubi


Social Media

Polub nasze media społecznościowe. Bądź na bieżąco z tym co w Gdyni Radio! Poza tym, lajkując i komentując nasze publikacje oraz udostępniając je u siebie i w twoich grupach, pomożesz nam dotrzeć do kolejnych miłośników dobrej muzyki – w tym, vintage’owych brzmień i tropikalnych rytmów – oraz radia bez złych wiadomości, polityki i przydługich bloków reklamowych. Przypominamy – jesteśmy m.in. na Instagramie i Facebooku

 

 

Crowdfunding – Wesprzyj nas!

 

__________________________
Back to Publicystyka