Zona Radioactiva – Nowy czterogodzinny blok muzyczny przepełniony dobrymi dźwiękami, głównie z lat 80. Także tymi z lat siedemdziesiątych, które wyprzedzały swoją epokę i brzmiały świeżo dekadę później, oraz tymi z lat dziewięćdziesiątych, które przynajmniej częściowo pozostawały w klimacie poprzedniej epoki. I jak to w Gdyni Radio, eklektycznie zestawionymi. 
W tej „radioaktywnej strefie” skupiamy się na muzycznej przestrzeni, którą można było wtedy odnaleźć pomiędzy wybitnie komercyjnymi i dyskotekowymi produkcjami a totalnie mrocznymi / ciężkimi klimatami. Na przestrzeni wspólnej dla alternatywnego popu oraz melodyjnej alternatywy. Słowem, na muzyce spod znaku New Wave, Synthpop, Electropop, New Romantic, Pop, Rock, Alternatywa, Post Punk, Indie, etc.

To będą takie muzyczne lata 80. jakie nam wtedy towarzyszyły – w domu, na spotkaniach i jakie np. nosiliśmy ze sobą w walkmanie. Takie, jakie nas kształtowały! A właściwie, to takie, jakie wtedy być powinny. Jeszcze bardziej. Gdyż nie wszystko co wówczas powstawało, co lubiliśmy, co wydawało się nam wartościowe w tym, to co wnosiło coś nowego do muzyki a przy okazji i do popkultury można było łatwo usłyszeć, np. w polskim radiu. Nie wszystko było ogólnodostępne. Cóż, dla nas lata 80 (jak i poprzednie dekady) były, delikatnie mówiąc, czymś innym niż dla naszych rówieśników, z tej samej generacji-x, żyjących na zachodzie. Ale to osobna historia. Na szczęście byli koledzy i znajomi, którzy mieli kasety i płyty przywożone zza granicy, a muzyka na nich zawarta pozwalała nam przenieść się – do wyboru i w zależności od okazji – w bardziej kolorowy, radosny, uczuciowy, poetycki, refleksyjny, mądry, normalny, wolny świat…    

Zapraszamy starych buntowników i romantyków jak i młode pokolenia chcące poczuć ducha tamtej epoki i poznać te ważne, nowoczesne a nawet futurystyczne dzieła nowej fali muzyki z niedalekiej przeszłości. Twórczości ze złotego środka muzycznej sceny lat 80. 
Słuchajcie codziennie, od 4 pm do 8 pm czasu polskiego! A w te, jakby nie patrzeć już vintage’owe klimaty (jak ten czas leci!), w imieniu Gdyni Radio, zaprosi Was Profesor Kalmar (przy duchowym wsparciu Dr Kraba).

 

Gdynia Radio - Mozaika - ZONA RADIOACTIVA - 2022-1
Gdynia Radio - Mozaika - ZONA RADIOACTIVA - 2022-2
Gdynia Radio - Mozaika - ZONA RADIOACTIVA - 2022-4
Gdynia Radio - Mozaika - ZONA RADIOACTIVA - 2022-3

Zona Radioactiva

Przedstawia:
Prof. KALMAR i Dr KRAB

 

Codziennie (Mon-Sun),
od 16:00 do 20:00

 

____________________________

CEST / GMT+2 / UTC+2 (wiosną i latem)
CET
/ GMT+1 / UTC+1  (jesienią i zimą)
Sprawdź, która godzina jest teraz w Polsce
time.is/pl/Poland
____________________________

Czas trwania: 4 godziny

____________________________

Ramówka (Schedule)

____________________________

 

Podobało się Wam to co usłyszeliście w tym bloku muzycznym? Macie jakieś swoje przemyślenia, opinie, może wspomnienia związane z muzyką, którą usłyszeliście? Piszcie do nas na naszego FB. Skrobnijcie coś w komentarzu pod jednym z postów na facebooku Gdyni Radio (strona / fanpage) ewent. na naszym profilu osobowym – oba linki poniżej.

Przypominamy, że część audycji, które już się ukazały znajdziecie na mixcloud.com/gdyniaradio
I już zapraszamy do słuchania Gdyni Radio w kolejne dni. Oczywiście tu na tej stronie oraz w naszej Appce! Dobrego odbioru! 

 

 


Social Media


Udostępnij / Share

 


Gdynia Radio lubi

Codziennie (Mon-Sun) 16:00


Social Media

Polub nasze media społecznościowe. Bądź na bieżąco z tym co w Gdyni Radio! Poza tym, lajkując i komentując nasze publikacje oraz udostępniając je u siebie i w twoich grupach, pomożesz nam dotrzeć do kolejnych miłośników dobrej muzyki – w tym, vintage’owych brzmień i tropikalnych rytmów – oraz radia bez złych wiadomości, polityki i przydługich bloków reklamowych. Przypominamy – jesteśmy m.in. na Instagramie i Facebooku

 

 

Crowdfunding – Wesprzyj nas!

 

__________________________
Back to Muzyka