*  Radioshow in English.
* Przerwa w nadawaniu. Seria audycji nadawana na zmianę z innymi. O dacie wznowienia emisji będziemy informować tutaj oraz na Facebooku i Instagramie.

Historia muzycznych składników i rytmów w jakich warzona jest Salsa – opowiedziana przez muzyka, tancerza, reżysera i nowojorczyka w jednej osobie. Odcinki poprzedzone emisją wywiadu z ich twórcą. Josue Joseph opowie nam także o tropikalnym rodzeństwie Salsy, którymi są m.in. Guaguanco, Bachata, Kizomba, Pachanga, Boogaloo, itd. oraz o wspaniałych twórcach muzyki latynoskiej tworzących w USA, związanych m.in. ze słynną wytwórnią Fania Records oraz z niegdysiejszym sercem muzyki kubańskiej, portorykańskiej, karaibskiej – nowojorskim klubem Palladium Ballroom – przedstawionym w filmie ”Mambo Kings” z 1992 roku z Armandem Assante i Antonio Banderas w rolach głównych. To właśnie w tym tanecznym klubie swą muzyczną magię prezentowali m.in. Tito Puente, Celia Cruz, Arturo Sandoval, Johnny Pacheco, Israel „Cachao” Lopez, a parkiet rozgrzewali do czerwoności m.in. tancerze Agustin Rodriguez „Augie” wraz  Margaritą Bartolomei „Margo”, Pedro Aguilar „Cuban Pete” (ten prawdziwy Cuban Pete!) i wielu, wielu innych!

Uwaga! Audycje w języku angielskim.

 

Gdynia Radio - Mozaika - The Secret Stories Of Salsa - 2019

The Secret Stories of Salsa

Zaprasza:
JOSUE JOSEPH

 

Wtorek (Tue)
godz. 20:00

 

Powtórki dla miłośników latynoskich i afro-kubańskich rytmów
Radioshow in English – broadcast replay on:

– Środa (Wed),  godz. 02:30
– Środa (Wed),  godz. 11:30

____________________________

CEST / GMT+2 / UTC+2 (summer time)
CET
/ GMT+1 / UTC+1  (winter time)
Check what time it is now in Poland
time.is/pl/Poland
____________________________

Czas trwania: ok. 30~45 min.

____________________________

Ramówka (Schedule)

____________________________

 

 

Przykładowe audycje:

 

Podobało się Wam to co usłyszeliście w tej audycji? Macie jakieś muzyczne propozycje lub pytania? Piszcie do mnie na mojego fb i/lub zostawcie komentarz pod postem dot. tej audycji na facebooku Gdyni Radio – oba linki poniżej.
A tymczasem, zapraszam do słuchania kolejnych audycji – moich oraz innych autorów – oczywiście na internetowej antenie Gdyni Radio!

If you enjoyed my radioshow, if you would like to share your thoughts or an opinion about, please contact me on my fb or/and drop some lines as a comment below the posts related with my program on Gdynia Radio’s facebook. Both links below.
Meanwhile, I invite you to listen to my other shows – and other authors’ shows – here, in the online stream of Gdynia Radio!

 


Social Media


Udostępnij / Share

 


Gdynia Radio lubi


Social Media

Polub nasze media społecznościowe. Bądź na bieżąco z tym co w Gdyni Radio! Poza tym, lajkując i komentując nasze publikacje oraz udostępniając je u siebie i w twoich grupach, pomożesz nam dotrzeć do kolejnych miłośników dobrej muzyki – w tym, vintage’owych brzmień i tropikalnych rytmów – oraz radia bez złych wiadomości, polityki i przydługich bloków reklamowych. Przypominamy – jesteśmy m.in. na Instagramie i Facebooku

 

 

Crowdfunding – Wesprzyj nas!

 

__________________________
Back to Muzyka