W imię znanej zapewne wszystkim mądrości: „Nie traktuj życia zbyt poważnie. I tak nie wyjdziesz z niego żywy”, podróżuję przez ten świat, płynąc na fali uśmiechu, czasem dziecięco rozbrajającego, czasem przez łzy. Ale zawsze do przodu!
Audycje „Na fali” ukażą wam świat moimi oczami, czasem od drugiej strony lub do góry nogami, ale zawsze na wesoło. Gwarantuję tylko pozytywne fluidy, ale nie obiecuję, że nie będę poruszać tematów „poważnych”. Będę, tylko po mojemu, z przymrużeniem oka i szczyptą ironii.
Podobno ironia to ostatni etap rozczarowania. W moim wypadku tak nie jest :). Żart, ironia to broń, która pozwala mi przechodzić przez życie w jednym kawałku i w miarę zachowując pion. I właśnie w ten sposób chciałabym podzielić się z wami doświadczeniami, które stały się moim udziałem, aby was wesprzeć, podnieść na duchu, zainspirować… Nauczyć lub przypomnieć, jak należy uśmiechać się nie tylko ustami, ale też oczami.

Zapraszam, byście poszukiwali wraz ze mną swojego wewnętrznego dziecka, które tylko czeka, by głośno się roześmiać! Ponieważ według mnie świat jest PoPoLuPo (czyli: pochrzaniony ponad ludzkie pojęcie), tylko śmiech może nas uratować. To takie koło ratunkowe, które możemy rzucić sobie sami. Na fali absurdów życia codziennego płyńcie ze mną na szerokie wody, w których rzeczywistość odbija się jak w krzywym zwierciadle! Łapcie falę, wskakujcie na jej grzbiet i z uśmiechem płyńcie ze mną!

 

Jagna Kraszewska
– Podobno każdy człowiek ma dzienny limit słów, które musi wypowiedzieć, by czuć się dobrze. A kobiety maja ten limit wyższy, niż mężczyźni, oczywiście. Jednak ja chyba nie mam górnej granicy :). Mogłabym mówić 24 godziny na dobę! Lata temu wymarzyłam sobie nawet pracę idealną: nocną audycję w radiu – ja wreszcie mogłabym gadać do woli, większość słuchaczy i tak pewnie by już spała, no i jeszcze by mi za to płacili!

Zawsze dużo mówiłam i jeszcze więcej czytałam, sama nazywam siebie „czytaholiczką”. Mówienie jednak to coś, co zdecydowanie bardzo lubię – stąd podcasty i radio! Mogę mówić bez ograniczeń o wszystkim i o niczym, a o tym drugim to już szczególnie chętnie :). I jestem wytrwałą obserwatorką świata, obdarzoną nieco czarnym humorem, także spostrzeżenia te będą dla was czymś na kształt nieco zwariowanej relacji z loży szydercy :).

Od dzieciństwa, kiedy kazali mi być w końcu cicho ;), spisywałam swoje myśli – tak powstawały opowiadania, wiersze i bajki dla dzieci. Dziś mogę już poszczycić się pierwszą wydaną książką, a druga jest w przygotowaniu.

Z wykształcenia (i charakteru..) jestem nauczycielem (edukacja przedszkolna, wczesnoszkolna, język polski) oraz lektorem języka polskiego jako obcego. Jako językoznawca mam świadomość potęgi słów i tego, jak kształtują one naszą rzeczywistość. Swoimi doświadczeniami chętnie dzielę się z innymi.

Zdecydowanie jestem optymistką – i to z wyboru, zawsze też staram się zarażać wszystkich uśmiechem, a wokół siebie potrafię i lubię dostrzegać piękno, które wytrwale pokazuję innym.

Zapraszam was na moją stronę jagna.kraszewski.pl , gdzie znajdziecie nie tylko informacje o moich działaniach literackich, ale także podcasty i YouYubowy cykl dla najmłodszych „Wesołe lekcje”.

Od lat tworzę też opisy do bajkowych obrazów Kasi Krauze-Romejko, w jej magicznej przestrzeni na fb RomejkoArt.

Urodziłam się w Łodzi,w 1980 roku i wtedy wszystko się zaczęło. Dobre wiatry przywiały mnie, niczym Merry Poppins, do miasta z morza i marzeń – Gdyni, gdzie znalazłam swój bezpieczny port.

Razem z Gdynia Radio chętnie jednak wypływam w rejs po falach dobrej muzyki, pozytywnego myślenia i wartościowych audycji.

Wskakujcie ze mną na pokład!

Jagna na fali

Zaprasza:
JAGNA KRASZEWSKA


Środa (Wed),
godz. 08:15

 

 

____________________________

CET / GMT+1 / UTC+1  (jesienią i zimą)
CEST / GMT+2 / UTC+2 (wiosną i latem)
Sprawdź, która godzina jest teraz w Polsce
time.is/pl/Poland
____________________________

Czas trwania: 15~30 min.

____________________________

Ramówka (Schedule)

____________________________

 

 

Przykładowe audycje:

 

Podobało się Wam to co usłyszeliście w moich audycjach? Macie jakieś pytania lub propozycje tematów? Piszcie do mnie na mojego fb i/lub zostawcie komentarz pod postami audycji na facebooku Gdyni Radio – oba linki poniżej. Więcej moich audycji, które już się ukazały znajdziecie na mixcloud.com/gdyniaradio

A tymczasem, zapraszam już do słuchania kolejnych, następnych audycji – moich oraz innych autorów. Oczywiście na internetowej antenie Gdyni Radio! Tu na tej stronie oraz w naszej Appce!
 

 

Social Media


Udostępnij / Share

 


Gdynia Radio lubi


Social Media

Polub nasze media społecznościowe. Bądź na bieżąco z tym co w Gdyni Radio! Poza tym, lajkując i komentując nasze publikacje oraz udostępniając je u siebie i w twoich grupach, pomożesz nam dotrzeć do kolejnych miłośników dobrej muzyki – w tym, vintage’owych brzmień i tropikalnych rytmów – oraz radia bez złych wiadomości, polityki i przydługich bloków reklamowych. Przypominamy – jesteśmy m.in. na Instagramie i Facebooku

 

 

Crowdfunding – Wesprzyj nas!

 

__________________________
Back to Publicystyka