Skip to content

Muzyczne zapraszamy na muzyczną podróż poza czasem i przestrzenią

Audycje Muzyczne
_________________________

Z wielką przyjemnością i radością zapraszamy na pierwsze cykle audycji przygotowywane przez autorów tworzących i współpracujących z Gdynia Radio! Mamy już prawdziwy archipelag audycji połączonych morzem muzyki. A każda z nich to wyspa o indywidualnym charakterze, od brzegu do brzegu wypełniona niezwykłymi dźwiękami, nastrojami, emocjami i oczywiście osobowością autorów – pasjonatów i znawców muzyki. Rejs, po kolei od jednej do drugiej trwa cały tydzień a na każdą z nich zapraszamy parokrotnie – w dniu premiery, na powtórkę i w formie ewent. przykładowego lub archiwalnego podcastu na platformie mixcloud.

Stopniowo będziemy proponować następne pozycje muzyczne i publicystyczne – przedstawiające gatunki muzyczne oraz poruszające tematy, którymi pragniemy Państwa zainteresować. Mamy nadzieję, że przypadną one Państwu do gustu tak bardzo jak te już emitowane audycje. I choć to dopiero emisja próbna, to kolejne audycje są w przygotowaniu! Przypominamy – nadajemy wg czasu polskiego (CET zimą / CEST latem) – więcej na ten temat na stronie Ramówka. O kolejnych emisjach, zmianach w ramówce i nowych pozycjach na antenie Gdynia Radio, będziemy informować również na naszym Facebooku i Instagramie. Śledźcie nas tam!

Zapraszamy na podstrony audycji – znajdziecie tam więcej informacji na ich temat oraz przykładowe odcinki. Wystarczy kliknąć w poniższe plansze audycji. Zapraszamy!*

 

*UWAGA!
Nadawanie wieczornych audycji muzycznych zostaje zawieszone na czas nieokreślony. Zapraszamy tymczasem do słuchania naszych codziennych bloków muzycznych.

 

 

Powrót do
Bloków Muzycznych
Zobacz też:
Audycje Publicystyczne

Gdynia Radio – inne niż wszystkie!

 

Drodzy słuchacze, proponujemy i przedstawiamy Wam owoce pracy i talentu licznych wielkich twórców muzycznych – inspirujące dzieła rodem z wielu miejsc i czasów. Przykłady gatunków muzycznych minionych i współczesnych – dziś rzadziej goszczących w głównych mediach.
Naszą misją i celem jest przypomnienie starszym i zaprezentowanie młodszym generacjom tej dobrej muzyki, interesującej sztuki i innych wartych zauważenia twórczych przejawów ludzkiej działalności. Jako, że powyższe mogą budzić różne emocje – szczególnie u osób młodszych lub wrażliwszych – czujemy się w obowiązku uprzedzić, że w nielicznych przypadkach przedstawiane materiały na naszej antenie, na stronie www oraz w mediach społecznościowych mogą zawierać treści mogące być odebrane jako “kontrowersyjne” (teksty piosenek, wypowiedzi, obrazy, dźwięki). Zatem informujemy – choć to oczywiste – że ”kawa może być gorąca”. I jakkolwiek powyższa uwaga dotyczyć może nielicznych przypadków, zaleca się rozwagę i ewent. kontrolę rodzicielską.

 

 

Jesteśmy radiem eklektycznym, lubimy mieszać muzykę, łączyć różne gatunki (zgoda, nie wszystkie). Jak zapewne zdążyliście zauważyć, skupiamy się na graniu i przedstawianiu tego co pozytywne, piękne i przyjemne; proste acz nie banalne; w dobrym tonie, dobrym nastroju i humorze. Ponieważ kierujemy nasze propozycje do osób dojrzałych i o otwartych umysłach, nie stronimy jednak od tych trudniejszych, bardziej wymagających i intrygujących twórczości oraz spraw – w ramach i wokół proponowanej formuły oraz określonego zakresu muzycznych gatunków i tematów audycji publicystycznych. Chcemy poruszać różne tematy – niekiedy delikatne, “kontrowersyjne”. Te trudniejsze w odbiorze, prowokacyjne i kontestujące, awangardowe (może i ekstremalne w czyjejś subiektywnej ocenie) przykłady z życia oraz świata sztuki i muzyki traktujemy jako ciekawostki. Jednak warte zauważenia. Jako dodatek do głównej oferty antenowej. Mimo, że stanowią ułamek naszych propozycji – sugerujemy dolną granicę wieku samodzielnego słuchania na nie mniej niż 15 lat.

 

P L A N O W A N E   A U D Y C J E
_________________________

– PODWIECZOREK NA BATORYM
– EL JAZZ CALIENTE
– ZWROTNIK RAKA
– HOUSE OF MUSIC  (CASA DE LA MUSICA)
– ON THE ROCKS AT THE DOCKS
– REGATY REGGAE (REGGEATY 420)
– MUZYKA BEZ TERMINU WAŻNOŚCI
– RADIO TAM TAM
– MORZE MUZYKI
– ŁADUNEK KULTURALNY
publicyst. + muzyka

 

Gdynia Radio – morze muzyki!

Gdynia Radio lubi


Social Media

Polub nasze media społecznościowe. Bądź na bieżąco z tym co w Gdyni Radio! Poza tym, lajkując i komentując nasze publikacje oraz udostępniając je u siebie i w twoich grupach, pomożesz nam dotrzeć do kolejnych miłośników dobrej muzyki – w tym, vintage’owych brzmień i tropikalnych rytmów – oraz radia bez złych wiadomości, polityki i przydługich bloków reklamowych. Przypominamy – jesteśmy m.in. na Instagramie i Facebooku

 

 

Crowdfunding – Wesprzyj nas!

 
 

Ten komunikat o błędzie jest widoczny tylko dla administratorów WordPressa

Błąd: nie znaleziono kanału.

Przejdź na stronę ustawień kanału Instagramu, aby utworzyć kanał.

Back to top