Skip to content

 

LUDZIE Gdynia Radio - Świat w dobrym tonie!

Za każdym przedsięwzięciem stoją ludzie. Pełni pasji, entuzjazmu i twórczego zapału. Nakręceni wielką pozytywną energią oraz satysfakcją z tworzenia i rozwijania czegoś co jeszcze jakiś czas temu wydawało się mało realne, prawie nieosiągalne..! Na początku była idea. Potem muzyka. Następnie słowo… No i jesteśmy my! Zatem gramy dalej i wysyłamy w świat fale pozytywnych wibracji!”
_________

faltus zzz Ludzie Copy 2021 06 27

Marek Faltus

Muzyka

Pasjonat muzyki, radia, architektury i designu, nowych technologii, futurologii i science fiction (nie mylić z fantasy). Pomysłodawca i koordynator projektu Gdynia Radio. To tu i teraz. Dawno temu i w odległej galaktyce MTVD w klastrze Rio de La Plata – twórca Zona Prohibida i współtwórca Les Fleurs Du Mal. A po drodze Polish The Sounds / Bicycles from Mars. Od 1991 (spełniony) architekt wnętrz po Gdańskiej ASP.

Gabi Gdynia Radio 2019 B 2021 04 a BW 600x600 1 zzz Ludzie Copy 2021 06 27

Agnieszka Stranc

Social Media

Koordynatorka projektu Gdynia Radio. Moderatorka Facebooka i Instagramu radia. Znawczyni ludzkiej natury i zachowań – tak w realu jak i w sieci. Słupszczanka zakochana w życiu i w Gdyni miłością od pierwszego wejrzenia. Znaki szczególne – uśmiech. Zaciekawiona ludźmi, światem, relacjami, rozmowami, ludzkimi historiami, fenomenem kobiecości i kobietami w różnych odsłonach. Miłośniczka i wielka amatorka tańca, praktykująca taniec w każdej wolnej chwili. Od 15 lat zaangażowana zawodowo w pomaganie ludziom, od zawsze społecznik i „pomagacz”. W moich audycjach „W pół do piątku” chcę wędrować po różnych obszarach kierując się intuicją przy wyborze tematów.

boj zzz Ludzie Copy 2021 06 27

Jerzy Boj

Publicystyka

Doświadczony dziennikarz, prezenter telewizyjny i radiowy. Publicysta, twórca filmowy, autor wielu filmów dokumentalnych, podróżnik a właściwie to „podróżoholik”. Wychowawca wielu dziennikarzy. Znawca tematyki morskiej oraz podróżniczej, którymi zajmuje się niemal od początku swojej kariery dziennikarskiej – w większości przypadającej na pracę w Telewizji Gdańsk. Koordynator publicystyki oraz autor m.in. cyklu audycji ”Morskie opowieści” oraz ”Dzienniki i notesy”.

Monika Adameczek 600x600 a zzz Ludzie Copy 2021 06 27

Monika Adameczek

Publicystyka

Zachwycona Gdynią i morzem niezmiennie. Pożeraczka muzycznych klimatów i amatorka śpiewania podczas gotowania. Na co dzień prowadzi pracownię psychodietetyki Śmiech w kuchni, przestrzeń pomiędzy emocjami i jedzeniem oraz warsztaty z roślinami w kuchni. Przekonana, że wiele można zmienić w swoim życiu stosując metodę małych kroków i prostych rozwiązań. W wolnych chwilach fotografuje owoce i warzywa. Autorka audycji „Śmiech w kuchni”.

Oskar Cieślicki PROFILOWA kwadrat 600x600 1 zzz Ludzie Copy 2021 06 27

Oskar Cieślicki

Publicystyka

W publicystyce początkujący, młody wilk. Autor artykułów na naszej stronie. Pierwsze kroki stawiał w czasopiśmie online Artywizm, pisząc o aktualnych wydarzeniach z nieco innej perspektywy, co nadal kultywuje. Prywatnie – wielbiciel gorzkiej kawy, fan akustycznych brzmień i perkusista z zamiłowania. Urodził się w Gdyni, mieszka w Gdańsku, pierwsze lekcje wychowania otrzymał w Sopocie i za Sopociaka się uważa. Trójmiasto to dla niego mała ojczyzna, którą można wciąż odkrywać i uczyć się jej od nowa. Życie i świat postrzega jako szybkozmienne środowisko, do którego należy się równie prędko przystosowywać i zwracać uwagę na to, co kryje się za tym co oczywiste. 

cyprian czerwinski 2019 aa zzz Ludzie Copy 2021 06 27

Cyprian Czerwiński

Publicystyka

Wieczny student nauk społecznych. Fan i twórca gier planszowych, współtwórca gry ”From Space”. Entuzjasta nauki, futurologii, nowych technologii, lotów kosmicznych, eksploracji kosmosu, astronomii i wszystkiego co się z powyższymi wiąże. Zainteresowany szerokim wachlarzem tematów – począwszy od tematów popularnonaukowych, przez fantastykę naukową a kończąc na latających spodkach – zwłaszcza tych, które latać przestały… Autor audycji popularno-naukowych w ramach cyklu ”From Space” dawniej „Hangar 59”.

farski zzz Ludzie Copy 2021 06 27

Maciej Farski

Muzyka

Indywidualista kochający pracować w zespołach; współorganizator festiwali muzycznych – m.in. Ladies Jazz Festival i Siesta Festival; wydarzeń kulturalnych i sportowych; skutecznych strategii i kampanii komunikacyjnych; również politycznych, przez co (bo „skutecznych”) nie zawsze z nich zadowolonych. Zajmuje się promocją kultury, miejsc, idei. Uwielbia i kolekcjonuje muzykę od zawsze, słucha wszędzie i niemal wszystkiego, lubi wiedzieć i rozumieć… Autor audycji ”Z powrotem w czasie”.

kawa zzz Ludzie Copy 2021 06 27

Joanna Grajter

Publicystyka

Myślę, że byłam genetycznie skazana na mój zawód – ojciec dziennikarz, stryj dziennikarz…zatem i ja poszłam tą drogą, chociaż długo chciałam być weterynarzem. Najdłużej jednak, bo ćwierć wieku(!) byłam rzecznikiem Gdyni – a dokładnie, rzecznikiem prasowym i to w jednej firmie – Urzędzie Miasta Gdyni. I… nigdy rzecznikiem mojej kochanej Gdyni być nie przestanę. Autorka radiowych felietonów ”Przy kawie”.

words2 zzz Ludzie Copy 2021 06 27

Piotr Habasiński

Muzyka

Prywatnie kolekcjoner płyt, zawodowo PR-owiec. Autor muzycznego bloga ”Words & Records” (www.words-records.pl) i serii audycji o tym samym tytule. Fan czarnej muzyki. Wyrósł na hip-hopie, by sampel po samplu odkrywać jazz, funk, soul czy bluesa. Słucha reggae, uwielbia dziwaczne soundtracki i world music, a z wakacji przywozi winyle z muzyką, w której zakocha się od pierwszego odsłuchu lub spojrzenia na okładkę i o której nie potrafi opowiadać inaczej niż z pasją. Chyba nie musimy dodawać, że nie są to pojedyncze miłosne przypadki…

Ewelina Jasik z FB aa zzz Ludzie Copy 2021 06 27

Ewelina Jasik

Publicystyka

Life coach, trenerka rozwoju osobistego, specjalistka ds. kluczowych klientów w firmie z branży TSL. Prowadzi warsztaty rozwoju osobistego i sesje wspierające rozwój dla kobiet w różnych rolach życiowych i zawodowych, studentów, nauczycieli, młodzieży oraz dla par. Współautorka książki „3 godziny. Jak rozpoznać prawdziwą miłość”, była publicystka dla portalu Zwierciadlo.pl w dziale psychologia, parenting oraz seks. Właścicielka marki Body and Mind Coaching.pl oraz autorką programu odzyskiwania i utrzymywania harmonii w życiu pt. „Zaopiekuj się Sobą”. W Gdyni Radio – autorka audycji „Coaching Cafe”.

joseph zzz Ludzie Copy 2021 06 27

Josue Joseph

Muzyka

Muzyk, kompozytor, tanczerz i instruktor w gdyńskiej szkole Salsa Kings. Twórca i reżyser ”La Epoca” – (laepocafilm.com) filmowego projektu dokumentalnego o wielkich artystach latynoskich związanych m.in. ze słynnym Palladium Ballroom – niegdysiejszym nowojorskim sercem muzyki latynoskiej: kubańskiej, portorykańskiej i nie tylko (pamiętacie film ”Mambo Kings”? No właśnie!). Nowojorczyk, Gdynianin i Obywatel Świata w jednej osobie. Autor serii audycji pt. ”The Secret Stories of Salsa”.

Wvarwzeky Wez Kombo Bouetoumoussa DSC4450 a zzz Ludzie Copy 2021 06 27

Wvarwzeky Kombo

Muzyka

Wvarwzeky Wez Kombo Bouetoumoussa. Uwierzycie, że Wvarwzeky to Wawrzyniec? Tak! Kryje się za tym imieniem niezwykła historia, która łączy Kongo z Polską. Dwukrotnie. Ale o tym Wez opowie Wam w jednej ze swoich audycji pt. „Wezman The Postman – czyli Listonosz”. Pochodzi z Kongo (Brazzaville) z leżącego nad Atlantykiem miasta Pointe-Noir. Elektronik, handlowiec, duchowny, dyplomata, aktor. Kocha gotować, śpiewać, tańczyć, jeździć na rowerze. W Polsce od 2002 roku. Studiował na PK, UJ, UW, EAD, AD. Twórca wielu projektów, m.in. Kombo Multiservice, Kombo From Kongo – The Good Food is a Natural Medicine, Bala Ba Ta Kombo.

kordos zzz Ludzie Copy 2021 06 27

Yaremi Kordos

Muzyka

Mieszkająca od lat w Polsce kubańska piosenkarka. Założycielka portalu tocororolibre.com promującego kulturę kubańską w Polsce. Oprócz własnych projektów muzycznych, wokalistka zespołu Los Cubanitos i projektu Music of Buena Vista. W dorobku ma współpracę m.in. z Jose Torres, Rey Ceballo, The Cuban Latin Jazz, Meet Cuban Culture oraz Juanem C. Hechavarria. A jeszcze wcześniej – na rodzinnej Kubie, m.in. ze słynną piosenkarką Omarą Portuondo – znaną m.in. z projektu Buena Vista Social Club. Autorka audycji pt. ”Smak a lo Cubano”, w których co tydzień porywa nas w świat wspaniałych latynoskich rytmów!

Berenika Krewniak 93289165 225264775485641 1159756884928888832 n a zzz Ludzie Copy 2021 06 27

Berenika
Krewniak-Gębiś

Muzyka

Gdynianka zafascynowana człowiekiem, jego wielowymiarowością, różnorodnością i pięknem. Jak Irena Kwiatkowska, żadnej pracy się nie boi. Od ponad 15 lat lektorka języka angielskiego, przedsiębiorca i coach, w wolnej chwili pracująca w food trucku:) Totalny słuchowiec, który poprzez dźwięki odbiera świat. Muzyka i radio, stanowią jej pasję od najmłodszych lat. Słucha utworów, słyszy historie i opowieści o życiu. W swojej audycji „Jasna strona Mocy” chce podzielić się muzyką z wielu gatunków, słowami niosącymi moc i przesłanie.

Aga Michalak 107467175 278553126786399 2123178494180708358 n a 600x600 1 zzz Ludzie Copy 2021 06 27

Aga Michalak

Publicystyka

Temperament, charakter i wewnętrzny ogień pozwalają jej znaleźć się w wielu wymiarach jednocześnie. Amatorsko: aktorka, wokalistka, fanka wszelkich kolektywów artystycznych i niszowych festiwali. Zawodowo współwłaścicielka Sklepu Medycznego Servitium i koordynatorka Centrum Szkoleń Specjalistycznych Servitium Expert.
Ludzie to ciągła inspiracja i uwielbia do nich mówić. Klasyczna „ciocia dobra rada” to pestka. W Gdynia Radio autorka audycji „Od stóp do głów” czyli o ludziach i zdrowiu na poważnie choć z humorem.

Sylwia Ogryzek aa 600x600 1 zzz Ludzie Copy 2021 06 27

Sylwia Ogryzek

Publicystyka

Teatr jest moją pasją i wielką miłością od kiedy pamiętam. Jednakże na nowo odkrytą od około 2004 roku, właśnie w Gdyni. To tutaj realizuje swoją pasję jako aktorka Bałtyckiego Teatru Różnorodności oraz asystenta reżysera. Z początku miała być to świetna zabawa by oderwać się od rzeczywistości i obowiązków (z wykształcenia jestem menadżerem zasobów ludzkich). Z czasem ta przygoda zamieniła się w regularne granie m.in. na deskach Konsulatu Kultury. W Gdyni Radio przygotowuję audycje w cyklu pt. „Co jest grane”.

Pawel Palucki Pałucki 2020 aaaa zzz Ludzie Copy 2021 06 27

Paweł Pałucki

Muzyka

Z natury i urodzenia Sopocianin, miłośnik wszelkiego piękna. W dzień architekt wnętrz, wieczorami kolekcjoner muzyki wszelakiej – jej zbieraniem i słuchaniem zajmuje się od dekad. Z prawdziwą pasją. Zainteresowany szczególnie tym co tuż obok głównego nurtu pop kultury. Autor muzycznych setów i audycji pt. ”Szumy z plaży” w których skupia się przede wszystkim na muzyce z pogranicza mainstreamu i awangardy i w których usłyszeć można m.in. dużo dobrej muzy z lat 90  i dwutysięcznych.

Liliana Poszumska Arkadiusz Wójcik zzz Ludzie Copy 2021 06 27

Liliana Poszumska
Arkadiusz Wójcik

Publicystyka

Podróżnicy, autorzy książek. Nie mogą żyć bez ciągłego planowania nowych wypraw w różne strony świata. Założyciele szkoły językowej „Todo La Mancha”. Lila: anglistka i iberystka. Pierwsza tłumaczka przysięgła języka hiszpańskiego w Gdyni. Arek: informatyk, z zamiłowania podróżnik i fotograf, zafascynowany górami – zdobywca licznych wulkanów w Andach. Wraz z córką Gabrysią dzielą nie tylko pasję do podróżowania ale i do języka i kultury hiszpańskiej. Autorzy audycji „To lecimy do”.

pucylo zzz Ludzie Copy 2021 06 27

Piotr Pucyło

Muzyka

Kolekcjoner muzyki świata, znawca i miłośnik światowego folkloru i kultury. Juror licznych festiwali dedykowanych World Culture / Traditional & World Music, m.in. na festiwalu „Womex”. A tu na miejscu czyli w Trójmieście – od wielu lat współtworzy coroczny festiwal „Globaltica – Gdynia World Cultures Festival” jako jego dyrektor artystyczny. Autor muzycznych setów z muzyką świata pt. ”Ucho na Świat”, w których przedstawia twórczość artystów z niemal wszystkich kontynentów.

Cesar Augusto Rivera Galvez RFE krakow 281878 10151089686938962 899898470 n zzz Ludzie Copy 2021 06 27

César A. Rivera

Muzyka

Cesar jest Peruwiańczykiem. Los doprowadził go do Utrechtu w Holandii, wyrywając z uroczego Barranco obok Limy. Pochodzi z Ameryki Łacińskej ale nie tańczy jak wytrawny „latino lover”. Za to jego ciało ma tendencję do elektrycznego drżenia na rockowych koncertach i w dyskotekach new wave. Oddycha muzyką, która ubarwia jego dni i jest źródłem jego kreatywności. Pasja do muzyki doprowadziła go do stworzenia muzycznego blogu (i strony na FB) pt. „Radio Free Europe” koncentrującego się na niekomercyjnym rocku i popie. Oraz audycji o tym samym tytule!

Marcin Rutkowski 120541921 634 a zzz Ludzie Copy 2021 06 27

Marcin Rutkowski

Muzyka

Z wykształcenia nauczyciel, z zawodu komputerowy dziobak, z pasji włóczykij i grajek, zaś z charakteru niespokojny duch i wiercipięta. Doświadczenia zawodowe i życiowe zbierał na tylu frontach, że sam już ich nie policzy. A doświadczenia muzyczne – od garażowej bandy robiącej mnóstwo hałasu, przez basistę i śpiewaka w bałkańsko-brzmiącym składzie akustycznym, gitarzystę w szkolnym zespole pieśni i poezji śpiewanej po chórzystę w Akademickim Chórze UG. Miłośnik wycieczek rowerowych, motocyklowych, pieszych i wszelkiej szwendaczki. Autor muzycznych „Konotacji”.

 

szreter zzz Ludzie Copy 2021 06 27

Dariusz Szreter

Muzyka

Gdynianin ”na emigracji” w Gdańsku. Dziennikarz prasowy i radiowy, autor licznych recenzji i wywiadów z muzykami, współscenarzysta filmu dok. „Czy mnie jeszcze pamietasz?” o trójmiejskich początkach kariery Czesława Niemena. Redaguje tygodniowe wydania „Dziennika Bałtyckiego” a wcześniej jego weekendowy magazyn pt. „Rejsy”. Znawca, miłośnik i wieloletni zbieracz muzyki z lat 60, 70, 80, muzyki świata, muzyki brazylijskiej. Autor audycji ”Zieleniak”.

scierzynski zzz Ludzie Copy 2021 06 27

Patryk Ścierzyński

Muzyka

Promotor i kolekcjoner muzyki. Jako Dj Patt, organizator imprez tanecznych w stylu retro w Trójmieście a wcześniej w Lublinie. Współtwórca kolektywu „Let’s Twist Again”, autor fejsbukowego bloga oraz naszych radiowych audycji pod tym samym tytułem. Miłośnik, znawca oraz posiadacz bogatej kolekcji muzyki pop i rock sprzed ponad pół wieku tj. z lat 50 i 60. XX w. Pochodzi z Lublina, gdzie studiował Socjologię na UMCS. Do Gdyni przyjechał w 2014 roku w poszukiwaniu dobrych fal. Znalazł!

muzyka slazyka2 zzz Ludzie Copy 2021 06 27

Leszek Ślazyk

Muzyka

Po ulubionym dziadku Bronisław. A po swych wszystkich przodkach niesprecyzowany, niezorientowany, niedopasowany. Urodził się w roku, w którym Charles de Gaulle odwiedził Gdynię. Twierdzi, że wizyta ta miała bezpośredni związek z jego przyjściem na świat. Uważa, że muzyka jest jedynym potencjalnym dowodem na istnienie Stwórcy. I uznaje za grzeszników tych, którzy tworzą muzykę złą. Żeby nie grzeszyć słucha wszystkiego co dobre. A jest tego bezmiar, słucha więc cały czas… Twórca portalu chiny24.com a wraz Dr Krabem ”Muzyki Ślazyka, czyli z notatnika eklektyka”.

IMG 4646 2 aa 600x600 1 zzz Ludzie Copy 2021 06 27

Agata Ślebarska

Muzyka

Wszystko co „jugosłowiańskie” nie jest mi obce…
Z wykształcenia filolog języka chorwackiego. Z zawodu pilot/przewodnik/organizator wycieczek.
Z serca miłośniczka Serbii i Czarnogóry. Oraz spędzania czasu w dobrym towarzystwie przyjaciół i muzyki w kafejkach adriatyckich miast i miasteczek. Dodatkowo, Alp i zimowego szaleństwa! Na antenie Gdyni Radio prezentuje muzykę Jugosławii oraz z krajów, które powstały w jej miejsce, w audycji pt. ”Polako Polako, czyli powoli, powoli…”

fala2 zzz Ludzie Copy 2021 06 27

Jarek Tylicki

Muzyka

Kolekcjoner, słuchacz i znawca wszelkiej muzyki – jazzu, fusion, rocka, art rocka i rocka progresywnego, bluesa, funky, soulu, hip hopu, elektroniki, koszykówki… Jak? Że kosz to nie muza? Jesteście pewni..? LOL! Wielki fan basketballu a wolnych chwilach promotor i producent festiwali oraz koncertów – m.in. „Gdynia Summer Jazz Days” czy „Jazz by Jeppesen”. Autor muzycznych setów ”Rok w Rock” a wraz z Kacprem Graczykiem audycji ”Z falą”, w których usłyszeć można muzykę wymienionych powyżej gatunków – zarówno bardziej konwencjonalną jak i awangardową, starszą i tę współczesną.

Celina Zakrzewska 148269069 a zzz Ludzie Copy 2021 06 27

Celina Zakrzewska

Publicystyka

Morze jest jej ogromną miłością od kiedy pamięta. Przyciąga, hipnotyzuje i uzależnia. Dla niego porzuciła rodzinny Toruń i zamieszkała w Gdyni, którą uwielbia. Od 25 lat wierna fanka Depeche Mode, niezmiennie wzdychająca do Dave’a Gahana. Ma na koncie 49 krajów objechanych z plecakiem, a w nogach setki przetańczonych godzin na salsowych i kizombowych parkietach. Kocha żagle, więc jeśli nie wiesz gdzie jej szukać, sprawdź na dziobie. Autorka audycji „Na pokładzie”.

Gdynia Radio – dobre tony świata!

W S P Ó Ł P R A C A   I   W S P A R C I E

____________

Przy Kei:
DR KRAB – Muzyka
KACPER GRACZYK – Muzyka
GRZEGORZ KARNICKI – Marketing
KAMIL JAROSZ – Muzyka
JAROSŁAW „JARRY” JAWORSKI – Publicystyka
KRYSTIAN KREWNIAK – Muzyka
MARIUSZ KURZYK – Webpage
DANIEL LECH – Webcasting
MACIEJ ŁYSZKIEWICZ – Muzyka
PAWEŁ MUSIAŁ – Publicystyka
JAROSŁAW PIERNICKI – Marketing
WALDEMAR SOLIŃSKI – Publicystyka
Na Redzie:
MAREK ANTONIUK – Publicystyka
ADRIAN BALIN – Publicystyka
MAGDALENA BIELUŃ – Marketing
PAULINA DWERNICKA – Muzyka
MAGDA GIESEK – Publicystyka
BORYS HANCZEWSKI – Muzyka
ZDZISŁAW JANUKA – Muzyka
ANDRZEJ KORASIEWICZ – Muzyka
ŁUKASZ KOSIK – Publicystyka
JUREK KWAPICH – Muzyka
DIANA LENART – Publicystyka
PRZEMEK LIESKE – Publicystyka
GRZEGORZ MICHALIK – Muzyka
MARTA PAŁUCKA – Publicystyka
LESZEK TRELIŃSKI – Muzyka
JAN ZIARNICKI – Publicystyka

– Serdecznie dziękujemy! –

Gdynia Radio – Świat w dobrym tonie!

Gdynia Radio lubi


Social Media

Polub nasze media społecznościowe.
Jesteśmy na Instagramie, Twitterze, Tumblr i Facebooku

Ten komunikat o błędzie jest widoczny tylko dla administratorów WordPressa

Błąd: nie znaleziono kanału.

Przejdź na stronę ustawień kanału Instagramu, aby utworzyć kanał.

Back to top