Skip to content

LUDZIE Gdynia Radio - Świat w dobrym tonie!

Za każdym przedsięwzięciem stoją ludzie. Pełni pasji, entuzjazmu i twórczego zapału. Nakręceni wielką pozytywną energią oraz satysfakcją z tworzenia i rozwijania czegoś co jeszcze jakiś czas temu wydawało się mało realne, prawie nieosiągalne..! Na początku była idea. Potem muzyka. Następnie słowo… No i jesteśmy my! Zatem gramy dalej i wysyłamy w świat fale pozytywnych wibracji!”
_________

zzz Ludzie Copy 2020-09-18

Marek Faltus

Muzyka

Pasjonat muzyki, radia oraz nowych technologii. Pomysłodawca i koordynator projektu Gdynia Radio. To tu i teraz. Dawno temu i w odległej galaktyce MTVD w klastrze Rio de La Plata – twórca Zona Prohibida i współtwórca Les Fleurs Du Mal. A po drodze Polish The Sounds / Bicycles from Mars. Od 1991 – spełniony architekt wnętrz.

zzz Ludzie Copy 2020-09-18

Agnieszka Stranc

Social Media

Koordynatorka projektu Gdynia Radio. Moderatorka Facebooka i Instagramu radia. Znawczyni ludzkiej natury i zachowań – tak w realu jak i w sieci. Słupszczanka zakochana w życiu i w Gdyni miłością od pierwszego wejrzenia. Znaki szczególne – uśmiech. Zaciekawiona ludźmi, światem, relacjami, rozmowami, ludzkimi historiami, fenomenem kobiecości i kobietami w różnych odsłonach. Miłośniczka i wielka amatorka tańca, praktykująca taniec w każdej wolnej chwili. Od 15 lat zaangażowana zawodowo w pomaganie ludziom, od zawsze społecznik i „pomagacz”. W moich audycjach „W pół do piątku” chcę wędrować po różnych obszarach kierując się intuicją przy wyborze tematów.

zzz Ludzie Copy 2020-09-18

Jerzy Boj

Publicystyka

Doświadczony dziennikarz, prezenter telewizyjny i radiowy. Publicysta, twórca filmowy, autor wielu filmów dokumentalnych, podróżnik a właściwie to „podróżoholik”. Wychowawca wielu dziennikarzy. Znawca tematyki morskiej oraz podróżniczej, którymi zajmuje się niemal od początku swojej kariery dziennikarskiej – w większości przypadającej na pracę w Telewizji Gdańsk. Koordynator publicystyki oraz autor m.in. cyklu audycji ”Morskie opowieści” oraz ”Dzienniki i notesy”.

Monika Adameczek 600x600 a

Monika Adameczek

Publicystyka

Zachwycona Gdynią i morzem niezmiennie. Pożeraczka muzycznych klimatów i amatorka śpiewania podczas gotowania. Na co dzień prowadzi pracownię psychodietetyki Śmiech w kuchni, przestrzeń pomiędzy emocjami i jedzeniem oraz warsztaty z roślinami w kuchni. Przekonana, że wiele można zmienić w swoim życiu stosując metodę małych kroków i prostych rozwiązań. W wolnych chwilach fotografuje owoce i warzywa. Autorka audycji „Śmiech w kuchni”.

zzz Ludzie Copy 2020-09-18

Marek Antoniuk

Publicystyka

W internecie krąży jako Marek&Gwiazdki. Za dnia zajmuje się kontrolą jakości pionu operacyjnego w korporacji, natomiast nocą szwenda się z aparatem po krzakach i robi zdjęcia nocnego nieba. Notorycznie psuje własny sprzęt fotograficzny, czasem ucieka przed dziką zwierzyną. Bardzo mocno wkręcony w tematykę przemysłu kosmicznego a także szeroko rozumianej astrofizyki i pochodnych.  Dodatkowo jest nieuleczalnie chory na pochłanianie książek science fiction, o których też parę słów chętnie opowie w swojej audycji w ramach cyklu „Form Space”.

Adrian Balin aaa

Adrian Balin

Publicystyka

Autor video blogu „A co powiesz o…?”, który postanowił spróbować swoich sił w radio. Prowadząc audycję, o podobnej nazwie próbuje odpowiedzieć na różne pytania z punktu widzenia zwykłego szarego człowieczka. Osiem lat za granicą oraz paranie się niejedną pracą w swoim życiu sprawiło, że teraz trochę szerzej patrzy na pewne sprawy i próbuje przekazać swoje spostrzeżenia innym. Mąż, ojciec i jak sam o sobie mówi krasnolud, interesuje się wszystkim i niczym, jednak na każdy temat ma swoje przysłowiowe trzy grosze do dodania.

cyprian czerwinski 2019 aa

Cyprian Czerwiński

Publicystyka

Wieczny student nauk społecznych. Fan i twórca gier planszowych, współtwórca gry ”From Space”. Entuzjasta nauki, futurologii, nowych technologii, lotów kosmicznych, eksploracji kosmosu, astronomii i wszystkiego co się z powyższymi wiąże. Zainteresowany szerokim wachlarzem tematów – począwszy od tematów popularnonaukowych, przez fantastykę naukową a kończąc na latających spodkach – zwłaszcza tych, które latać przestały… Autor audycji popularno-naukowych w ramach cyklu ”From Space” dawniej „Hangar 59”.

zzz Ludzie Copy 2020-09-18

Maciej Farski

Muzyka

Indywidualista kochający pracować w zespołach; współorganizator festiwali muzycznych – m.in. Ladies Jazz Festival i Siesta Festival; wydarzeń kulturalnych i sportowych; skutecznych strategii i kampanii komunikacyjnych; również politycznych, przez co (bo „skutecznych”) nie zawsze z nich zadowolonych. Zajmuje się promocją kultury, miejsc, idei. Uwielbia i kolekcjonuje muzykę od zawsze, słucha wszędzie i niemal wszystkiego, lubi wiedzieć i rozumieć… Autor audycji ”Z powrotem w czasie”.

zzz Ludzie Copy 2020-09-18

Joanna Grajter

Publicystyka

Myślę, że byłam genetycznie skazana na mój zawód – ojciec dziennikarz, stryj dziennikarz…zatem i ja poszłam tą drogą, chociaż długo chciałam być weterynarzem. Najdłużej jednak, bo ćwierć wieku(!) byłam rzecznikiem Gdyni – a dokładnie, rzecznikiem prasowym i to w jednej firmie – Urzędzie Miasta Gdyni. I… nigdy rzecznikiem mojej kochanej Gdyni być nie przestanę. Autorka radiowych felietonów ”Przy kawie”.

zzz Ludzie Copy 2020-09-18

Piotr Habasiński

Muzyka

Prywatnie kolekcjoner płyt, zawodowo PR-owiec. Autor muzycznego bloga ”Words & Records” (www.words-records.pl) i serii audycji o tym samym tytule. Fan czarnej muzyki. Wyrósł na hip-hopie, by sampel po samplu odkrywać jazz, funk, soul czy bluesa. Słucha reggae, uwielbia dziwaczne soundtracki i world music, a z wakacji przywozi winyle z muzyką, w której zakocha się od pierwszego odsłuchu lub spojrzenia na okładkę i o której nie potrafi opowiadać inaczej niż z pasją. Chyba nie musimy dodawać, że nie są to pojedyncze miłosne przypadki…

zzz Ludzie Copy 2020-09-18

Zdzisław Januka

Muzyka

Zakochany w Gdyni. Pasjonat muzyki lat 80 tych. Skąd ta pasja? Dorastałem w tych pięknych czasach kiczu i sprzeczności; jaskrawych kolorów na tle szarości; spodni a la pumpy i rurek; fryzur na popersa lub irokeza; nowej, świeżej muzyki z syntezatorów zastępującej progr. rocka; czasach pierwszych List Przebojów ”Trójki”. Dawniej prezenter w radiach online MegaMuzik oraz RM80. Zawodowo doradca tech. i handlowiec a jako wolontariusz, organizator eventów oraz zbiórek w gdyńskim hospicjum. Autor audycji ”Synthpop i okolice”.

Kamil Jarosz aaaa

Kamil Jarosz

Muzyka

Prywatnie pełen humoru i pozytywnej energii, zawodowo „energetyczny człowiek, budujący napięcie”. Pasjonat muzyki popowej, rockowej oraz każdej, przy której noga sama rwie się do tańca. Zapalony mól książkowy, pochłaniający litery niczym Kubica tor wyścigowy. Były prezenter nie istniejących już stołecznych rozgłośni radiowych Bemowo FM i Hobby. Na antenie Gdynia Radio prowadzący audycję „50 Twarzy Muzyki”, w której można usłyszeć m.in. cykl pt. Historia Jednej Piosenki.

Ewelina Jasik z FB aa

Ewelina Jasik

Publicystyka

Life coach, trenerka rozwoju osobistego, specjalistka ds. kluczowych klientów w firmie z branży TSL. Prowadzi warsztaty rozwoju osobistego i sesje wspierające rozwój dla kobiet w różnych rolach życiowych i zawodowych, studentów, nauczycieli, młodzieży oraz dla par. Współautorka książki „3 godziny. Jak rozpoznać prawdziwą miłość”, była publicystka dla portalu Zwierciadlo.pl w dziale psychologia, parenting oraz seks. Właścicielka marki Body and Mind Coaching.pl oraz autorką programu odzyskiwania i utrzymywania harmonii w życiu pt. „Zaopiekuj się Sobą”. W Gdyni Radio – autorka audycji „Coaching Cafe”.

zzz Ludzie Copy 2020-09-18

Josue Joseph

Muzyka

Muzyk, kompozytor, tanczerz i instruktor w gdyńskiej szkole Salsa Kings. Twórca i reżyser ”La Epoca” – (laepocafilm.com) filmowego projektu dokumentalnego o wielkich artystach latynoskich związanych m.in. ze słynnym Palladium Ballroom – niegdysiejszym nowojorskim sercem muzyki latynoskiej: kubańskiej, portorykańskiej i nie tylko (pamiętacie film ”Mambo Kings”? No właśnie!). Nowojorczyk, Gdynianin i Obywatel Świata w jednej osobie. Autor serii audycji pt. ”The Secret Stories of Salsa”.

Wvarwzeky Wez Kombo Bouetoumoussa_DSC4450 a

Wvarwzeky Kombo

Muzyka

Wvarwzeky Wez Kombo Bouetoumoussa. Uwierzycie, że Wvarwzeky to Wawrzyniec? Tak! Kryje się za tym imieniem niezwykła historia, która łączy Kongo z Polską. Dwukrotnie. Ale o tym Wez opowie Wam w jednej ze swoich audycji pt. „Wezman The Postman – czyli Listonosz”. Pochodzi z Kongo (Brazzaville) z leżącego nad Atlantykiem miasta Pointe-Noir. Elektronik, handlowiec, duchowny, dyplomata, aktor. Kocha gotować, śpiewać, tańczyć, jeździć na rowerze. W Polsce od 2002 roku. Studiował na PK, UJ, UW, EAD, AD. Twórca wielu projektów, m.in. Kombo Multiservice, Kombo From Kongo – The Good Food is a Natural Medicine, Bala Ba Ta Kombo.

andrzej korasiewicz 91020334_540000346936955_3811371978678337536_n ab 600

Andrzej Korasiewicz

Muzyka

Łodzianin z rodzinnymi korzeniami na Kresach. Założyciel portalu Alternativepop.pl poświęconego muzyce elektronicznej, nowofalowej i synthpopowej. Kolekcjoner płyt winylowych i CD. Otwarty na wszelką dobrą muzykę, również spoza świata elektronicznych brzmień. Z zawodu pracownik instytucji samorządu terytorialnego. Z wykształcenia archeolog, z pasji poszukiwacz skarbów muzyki elektronicznej – szczególnie syntezatorowego i postpunkowego brzmienia przełomu lat 70. i 80. A na naszej antenie, autor audycji ”Alternativepop”.

zzz Ludzie Copy 2020-09-18

Yaremi Kordos

Muzyka

Mieszkająca od lat w Polsce kubańska piosenkarka. Założycielka portalu tocororolibre.com promującego kulturę kubańską w Polsce. Oprócz własnych projektów muzycznych, wokalistka zespołu Los Cubanitos i projektu Music of Buena Vista. W dorobku ma współpracę m.in. z Jose Torres, Rey Ceballo, The Cuban Latin Jazz, Meet Cuban Culture oraz Juanem C. Hechavarria. A jeszcze wcześniej – na rodzinnej Kubie, m.in. ze słynną piosenkarką Omarą Portuondo – znaną m.in. z projektu Buena Vista Social Club. Autorka audycji pt. ”Smak a lo Cubano”, w których co tydzień porywa nas w świat wspaniałych latynoskich rytmów!

Berenika Krewniak 93289165_225264775485641_1159756884928888832_n a

Berenika
Krewniak-Gębiś

Muzyka

Gdynianka zafascynowana człowiekiem, jego wielowymiarowością, różnorodnością i pięknem. Jak Irena Kwiatkowska, żadnej pracy się nie boi. Od ponad 15 lat lektorka języka angielskiego, przedsiębiorca i coach, w wolnej chwili pracująca w food trucku:) Totalny słuchowiec, który poprzez dźwięki odbiera świat. Muzyka i radio, stanowią jej pasję od najmłodszych lat. Słucha utworów, słyszy historie i opowieści o życiu. W swojej audycji „Jasna strona Mocy” chce podzielić się muzyką z wielu gatunków, słowami niosącymi moc i przesłanie.

Aga Michalak 107467175_278553126786399_2123178494180708358_n a 600x600

Aga Michalak

Publicystyka

Temperament, charakter i wewnętrzny ogień pozwalają jej znaleźć się w wielu wymiarach jednocześnie. Amatorsko: aktorka, wokalistka, fanka wszelkich kolektywów artystycznych i niszowych festiwali. Zawodowo współwłaścicielka Sklepu Medycznego Servitium i koordynatorka Centrum Szkoleń Specjalistycznych Servitium Expert.
Ludzie to ciągła inspiracja i uwielbia do nich mówić. Klasyczna „ciocia dobra rada” to pestka. W Gdynia Radio autorka audycji „Od stóp do głów” czyli o ludziach i zdrowiu na poważnie choć z humorem.

Pawel Palucki Pałucki 2020 aaaa

Paweł Pałucki

Muzyka

Z natury i urodzenia Sopocianin, miłośnik wszelkiego piękna. W dzień architekt wnętrz, wieczorami kolekcjoner muzyki wszelakiej – jej zbieraniem i słuchaniem zajmuje się od dekad. Z prawdziwą pasją. Zainteresowany szczególnie tym co tuż obok głównego nurtu pop kultury. Autor muzycznych setów i audycji pt. ”Szumy z plaży” w których skupia się przede wszystkim na muzyce z pogranicza mainstreamu i awangardy i w których usłyszeć można m.in. dużo dobrej muzy z lat 90  i dwutysięcznych.

Liliana Poszumska Arkadiusz Wójcik

Liliana Poszumska
Arkadiusz Wójcik

Publicystyka

Podróżnicy, autorzy książek. Nie mogą żyć bez ciągłego planowania nowych wypraw w różne strony świata. Założyciele szkoły językowej „Todo La Mancha”. Lila: anglistka i iberystka. Pierwsza tłumaczka przysięgła języka hiszpańskiego w Gdyni. Arek: informatyk, z zamiłowania podróżnik i fotograf, zafascynowany górami – zdobywca licznych wulkanów w Andach. Wraz z córką Gabrysią dzielą nie tylko pasję do podróżowania ale i do języka i kultury hiszpańskiej. Autorzy audycji „To lecimy do”.

zzz Ludzie Copy 2020-09-18

Piotr Pucyło

Muzyka

Kolekcjoner muzyki świata, znawca i miłośnik światowego folkloru i kultury. Juror licznych festiwali dedykowanych World Culture / Traditional & World Music, m.in. na festiwalu „Womex”. A tu na miejscu czyli w Trójmieście – od wielu lat współtworzy coroczny festiwal „Globaltica – Gdynia World Cultures Festival” jako jego dyrektor artystyczny. Autor muzycznych setów z muzyką świata pt. ”Ucho na Świat”, w których przedstawia twórczość artystów z niemal wszystkich kontynentów.

Marcin Rutkowski IMG_20181021_130430 baaaa 600x600

Marcin Rutkowski

Muzyka

Z wykształcenia nauczyciel, z zawodu komputerowy dziobak, z pasji włóczykij i grajek, zaś z charakteru niespokojny duch i wiercipięta. Doświadczenia zawodowe i życiowe zbierał na tylu frontach, że sam już ich nie policzy. A doświadczenia muzyczne – od garażowej bandy robiącej mnóstwo hałasu, przez basistę i śpiewaka w bałkańsko-brzmiącym składzie akustycznym, gitarzystę w szkolnym zespole pieśni i poezji śpiewanej po chórzystę w Akademickim Chórze UG. Miłośnik wycieczek rowerowych, motocyklowych, pieszych i wszelkiej szwendaczki. Autor muzycznych „Ko-notacji”.

 

zzz Ludzie Copy 2020-09-18

Ewelina Szindler

PR i Fotografia

Właścicielka studia Oh!Photo. Doświadczona fotograf, artystka specjalizująca się w fotografii produktowej, wizerunkowej, biznesowej, okazjonalnej. Oraz kobiecej – jak sama mówi: Uwielbia nieśmiałość kobiet, które pragną zrealizować swoje marzenie, jakim jest sesja zdjęciowa oraz reakcje, gdy oglądają zdjęcia, gdy ujrzą siebie. Studentka Psychologii w Biznesie. Oprócz fotografii, specjalizuje się w Marketingu, PR, Menedżmencie oraz Marketingu Cyfrowym.

zzz Ludzie Copy 2020-09-18

Dariusz Szreter

Muzyka

Gdynianin ”na emigracji” w Gdańsku. Dziennikarz prasowy i radiowy, autor licznych recenzji i wywiadów z muzykami, współscenarzysta filmu dok. „Czy mnie jeszcze pamietasz?” o trójmiejskich początkach kariery Czesława Niemena. Redaguje tygodniowe wydania „Dziennika Bałtyckiego” a wcześniej jego weekendowy magazyn pt. „Rejsy”. Znawca, miłośnik i wieloletni zbieracz muzyki z lat 60, 70, 80, muzyki świata, muzyki brazylijskiej. Autor audycji ”Zieleniak”.

zzz Ludzie Copy 2020-09-18

Patryk Ścierzyński

Muzyka

Promotor i kolekcjoner muzyki. Jako Dj Patt, organizator imprez tanecznych w stylu retro w Trójmieście a wcześniej w Lublinie. Współtwórca kolektywu „Let’s Twist Again”, autor fejsbukowego bloga oraz naszych radiowych audycji pod tym samym tytułem. Miłośnik, znawca oraz posiadacz bogatej kolekcji muzyki pop i rock sprzed ponad pół wieku tj. z lat 50 i 60. XX w. Pochodzi z Lublina, gdzie studiował Socjologię na UMCS. Do Gdyni przyjechał w 2014 roku w poszukiwaniu dobrych fal. Znalazł!

muzyka-slazyka2

Leszek Ślazyk

Muzyka

Po ulubionym dziadku Bronisław. A po swych wszystkich przodkach niesprecyzowany, niezorientowany, niedopasowany. Urodził się w roku, w którym Charles de Gaulle odwiedził Gdynię. Twierdzi, że wizyta ta miała bezpośredni związek z jego przyjściem na świat. Uważa, że muzyka jest jedynym potencjalnym dowodem na istnienie Stwórcy. I uznaje za grzeszników tych, którzy tworzą muzykę złą. Żeby nie grzeszyć słucha wszystkiego co dobre. A jest tego bezmiar, słucha więc cały czas… Twórca portalu chiny24.com a wraz Dr Krabem ”Muzyki Ślazyka, czyli z notatnika eklektyka”.

IMG_4646-2 aa 600x600

Agata Ślebarska

Muzyka

Wszystko co „jugosłowiańskie” nie jest mi obce…
Z wykształcenia filolog języka chorwackiego. Z zawodu pilot/przewodnik/organizator wycieczek.
Z serca miłośniczka Serbii i Czarnogóry. Oraz spędzania czasu w dobrym towarzystwie przyjaciół i muzyki w kafejkach adriatyckich miast i miasteczek. Dodatkowo, Alp i zimowego szaleństwa! Na antenie Gdyni Radio prezentuje muzykę Jugosławii oraz z krajów, które powstały w jej miejsce, w audycji pt. ”Polako Polako, czyli powoli, powoli…”

zzz Ludzie Copy 2020-09-18

Leszek Treliński

Muzyka

Miłośnik bluesa i wszystkich jego muzycznych okolic. Prezenter radiowy (Gdynia Radio i Radio Żory), współtwórca i animator projektu „Pęknięty Pęcherz”, który ma na celu gromadzenie wokół siebie ludzi pozytywnie zakręconych, szerzyć kulturę lat 50 i 60 XX wieku – w szczególności związaną z muzyką bluesową i rockową. Nasz ”Śląski łącznik”. Autor audycji ”Let’s Blues”.

zzz Ludzie Copy 2020-09-18

Jarek Tylicki

Muzyka

Kolekcjoner, słuchacz i znawca wszelkiej muzyki – jazzu, fusion, rocka, art rocka i rocka progresywnego, bluesa, funky, soulu, hip hopu, elektroniki, koszykówki… Jak? Że kosz to nie muza? Jesteście pewni..? LOL! Wielki fan basketballu a wolnych chwilach promotor i producent festiwali oraz koncertów – m.in. „Gdynia Summer Jazz Days” czy „Jazz by Jeppesen”. Autor muzycznych setów ”Rok w Rock” a wraz z Kacprem Graczykiem audycji ”Z falą”, w których usłyszeć można muzykę wymienionych powyżej gatunków – zarówno bardziej konwencjonalną jak i awangardową, starszą i tę współczesną.

Gdynia Radio – dobre tony świata!

W S P Ó Ł P R A C A   I   W S P A R C I E

____________

Przy Kei:
DR KRAB – Muzyka
KACPER GRACZYK – Muzyka
GRZEGORZ KARNICKI – Marketing
KRYSTIAN KREWNIAK – Muzyka
MARIUSZ KURZYK – Webpage
DANIEL LECH – Webcasting
MACIEJ ŁYSZKIEWICZ – Muzyka
PAWEŁ MUSIAŁ – Publicystyka
JAROSŁAW PIERNICKI – Marketing
WALDEMAR SOLIŃSKI – Publicystyka
Na Redzie:
MAGDALENA BIELUŃ – Marketing
PAULINA DWERNICKA – Muzyka
MAGDA GIESEK – Publicystyka
BORYS HANCZEWSKI – Muzyka
ŁUKASZ KOSIK – Publicystyka
JUREK KWAPICH – Muzyka
DIANA LENART – Publicystyka
PRZEMEK LIESKE – Publicystyka
GRZEGORZ MICHALIK – Muzyka
MARTA PAŁUCKA – Publicystyka
JAN ZIARNICKI – Publicystyka

– Serdecznie dziękujemy! –

Gdynia Radio – Świat w dobrym tonie!

Gdynia Radio lubi


Social Media

Polub nasze media społecznościowe.
Jesteśmy na Instagramie, Twitterze, Tumblr i Facebooku

Ten komunikat o błędzie jest widoczny tylko dla administratorów WordPressa

Błąd: nie znaleziono kanału.

Przejdź na stronę ustawień kanału Instagramu, aby utworzyć kanał.

Back to top