Gdynia Radio - Mozaika - Polako Polako - 2020


Polako Polako..!

„POLAKO, POLAKO” znaczy… nie, nie to co myślicie. Nie chodzi o nas. Ale owszem, pośrednio o Słowian. Tyle, że tych znad Adriatyku. Powiedzenie to nawiązuje do tempa życia południowców, które właśnie płynie „POWOLI, POWOLI”…
Jest to jeden z pierwszych zwrotów, którego uczę turystów podczas wycieczek po najpiękniejszych zakątkach byłej Jugosławii. Dlaczego? Właśnie dla tej ciszy i spokoju. Dlatego, że nikt tam się nie spieszy – cieszy się życiem popijając z przyjaciółmi  doskonałą kawę lub coś mocniejszego.
Audycje „Polako, Polako” pozwolą nam poznać brzmienie lokalnej muzyki z krajów byłej Jugosławii – muzyki współczesnej oraz tej, która powstała dawnej – zanim na nowo nakreślono mapy tej części świata. Kilka dekad dobrej muzyki pop, rock, indie, folk, etc. z samej Jugosławii oraz z Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Czarnogóry, Macedonii, Serbii, Słowenii. Bo tak jak Polska to nie tylko Disco Polo tak Bałkany to nie tylko Turbo Folk, o czym będziecie mogli przekonać się słuchając moich audycji “Polako polako, czyli powoli, powoli”. Zapraszam, Agata

Zaprasza:
AGATA ŚLEBARSKA

Czwartek (Thu),
godz. 21:30


Powtórki dla miłośników muzycznych podróży w towarzystwie czarnych i białych kotów – śniących nie tylko o dalekiej Arizonie i magicznym Adriatyku ale i o darmowej elektryczności dla wszystkich…  (Replays)

– Piątek (Fri),  godz. 04:00
– Piątek (Fri),  godz. 13:00

____________________________

CEST / GMT+2 / UTC+2 (wiosną i latem)
CET
/ GMT+1 / UTC+1  (jesienią i zimą)
Sprawdź, która godzina jest teraz w Polsce
time.is/pl/Poland
____________________________

Czas trwania: ok. 60~75 min.

____________________________

Ramówka (Schedule)

____________________________

 

Podobało się Wam to co usłyszeliście w tej audycji? Macie jakieś muzyczne propozycje lub pytania? Piszcie do mnie na mojego fb i/lub zostawcie komentarz pod postem dot. tej audycji na facebooku Gdyni Radio – oba linki poniżej.

 


Social Media


Udostępnij / Share

 


Gdynia Radio lubi

Czwartek (Thu) 21:30

 

__________________________
Back to Muzyka