d
c

LUDZIE Gdynia Radio - Świat w dobrym tonie!

Za każdym przedsięwzięciem stoją ludzie. Pełni pasji, entuzjazmu i twórczego zapału. Nakręceni wielką pozytywną energią oraz satysfakcją z tworzenia i rozwijania czegoś co jeszcze jakiś czas temu wydawało się mało realne, prawie nieosiągalne..! Na początku była idea. Potem muzyka. Następnie słowo… No i jesteśmy my! Zatem gramy dalej i wysyłamy w świat fale pozytywnych wibracji!
_________

Ludzie

Marek Faltus

Muzyka

Pasjonat muzyki, radia oraz nowych technologii. Pomysłodawca i koordynator projektu Gdynia Radio. To tu i teraz. Dawno temu i w odległej galaktyce Rzeki La Plata – twórca Zona Prohibida i współtwórca Les Fleurs Du Mal – a po drodze Polish The Sounds / Bicycles from Mars. od 1991 architekt wnętrz.

Ludzie

Agnieszka Stranc

Social Media

Koordynatorka projektu Gdynia Radio. Moderatorka Facebooka i Instagramu radia. Znawczyni ludzkiej natury i zachowań – tak w realu jak i w sieci. Poza radiem zaangażowana w codzienną pomoc innym. Miłośniczka muzyki i tańca, szczegółnie ich latynoskich, kubańskich rodzajów i odmian.

Ludzie

Jerzy Boj

Publicystyka

Doświadczony dziennikarz, prezenter telewizyjny i radiowy. Publicysta, twórca filmowy, autor wielu filmów dokumentalnych, podróżnik a właściwie to “podróżoholik”. Wychowawca wielu dziennikarzy. Znawca tematyki morskiej oraz podróżniczej, którymi zajmuje się niemal od początku swojej kariery dziennikarskiej – w większości przypadającej na pracę w Telewizji Gdańsk. Koordynator publicystyki oraz autor m.in. cyklu audycji ”Morskie opowieści” oraz ”Dzienniki i notesy”.

cyprian czerwinski 2019 aa

Cyprian Czerwiński

Publicystyka

Wieczny student nauk społecznych. Fan i twórca gier planszowych, współtwórca gry ”From Space”. Entuzjasta nauki, nowych technologii, kosmosu, astronomii i wszystkiego co się z powyższymi wiąże. Zainteresowany szerokim wachlarzem tematów – począwszy od tematów popularnonaukowych, przez fantastykę naukową a kończąc na latających spodkach – zwłaszcza tych, które latać przestały… Autor audycji popularno-naukowych ”Hangar 59”.

Ludzie

Maciej Farski

Muzyka

Indywidualista kochający pracować w zespołach; współorganizator festiwali muzycznych – m.in. Ladies Jazz Festival i Siesta Festival; wydarzeń kulturalnych i sportowych; skutecznych strategii i kampanii komunikacyjnych; również politycznych, przez co (bo „skutecznych”) nie zawsze z nich zadowolonych. Zajmuje się promocją kultury, miejsc, idei. Uwielbia muzykę od zawsze, słucha wszędzie i niemal wszystkiego, lubi wiedzieć i rozumieć… Autor audycji ”Z powrotem w czasie”.

Ludzie

Joanna Grajter

Publicystyka

Myślę, że byłam genetycznie skazana na mój zawód – ojciec dziennikarz, stryj dziennikarz…zatem i ja poszłam tą drogą, chociaż długo chciałam być weterynarzem. Najdłużej jednak, bo ćwierć wieku(!) byłam rzecznikiem Gdyni – a dokładnie, rzecznikiem prasowym i to w jednej firmie – Urzędzie Miasta Gdyni. I… nigdy rzecznikiem mojej kochanej Gdyni być nie przestanę. Autorka radiowych felietonów ”Przy kawie”.

Ludzie

Piotr Habasiński

Muzyka

Prywatnie kolekcjoner płyt, zawodowo PR-owiec. Autor muzycznego bloga ”Words & Records” (www.words-records.pl) i serii audycji o tym samym tytule. Fan czarnej muzyki. Wyrósł na hip-hopie, by sampel po samplu odkrywać jazz, funk, soul czy bluesa. Słucha reggae, uwielbia dziwaczne soundtracki i world music, a z wakacji przywozi winyle z muzyką, w której zakocha się od pierwszego odsłuchu lub spojrzenia na okładkę i o której nie potrafi opowiadać inaczej niż z pasją. Chyba nie musimy dodawać, że nie są to pojedyncze miłosne przypadki…

Ludzie

Zdzisław Januka

Muzyka

Zakochany w Gdyni. Pasjonat muzyki lat 80 tych. Skąd ta pasja? Dorastałem w tych pięknych czasach kiczu i sprzeczności; jaskrawych kolorów na tle szarości; spodni a la pumpy i rurek; fryzur na popersa lub irokeza; nowej, świeżej muzyki z syntezatorów zastępującej progr. rocka; czasach pierwszych List Przebojów ”Trójki”. Dawniej prezenter w radiach online MegaMuzik oraz RM80. Zawodowo doradca tech. i handlowiec a jako wolontariusz, organizator eventów oraz zbiórek w gdyńskim hospicjum. Autor audycji ”Synthpop i okolice”.

Kamil Jarosz aaaa

Kamil Jarosz

Muzyka

Prywatnie pełen humoru i pozytywnej energii, zawodowo “energetyczny człowiek, budujący napięcie”. Pasjonat muzyki popowej, rockowej oraz każdej, przy której noga sama rwie się do tańca. Zapalony mól książkowy, pochłaniający litery niczym Kubica tor wyścigowy. Były prezenter nie istniejących już stołecznych rozgłośni radiowych Bemowo FM i Hobby. Na antenie Gdynia Radio prowadzący audycję “50 Twarzy Muzyki”, w której można usłyszeć m.in. cykl pt. Historia Jednej Piosenki.

Ludzie

Josue Joseph

Muzyka

Muzyk, kompozytor, tanczerz i instruktor w gdyńskiej szkole Salsa Kings. Twórca i reżyser ”La Epoca” – (laepocafilm.com) filmowego projektu dokumentalnego o wielkich artystach latynoskich związanych m.in. ze słynnym Palladium Ballroom – niegdysiejszym nowojorskim sercem muzyki latynoskiej: kubańskiej, portorykańskiej i nie tylko (pamiętacie film ”Mambo Kings”? No właśnie!). Nowojorczyk, Gdynianin i Obywatel Świata w jednej osobie. Autor serii audycji pt. ”The Secret Stories of Salsa”.

Ludzie

Andrzej Korasiewicz

Muzyka

Łodzianin z rodzinnymi korzeniami na Kresach. Założyciel portalu Alternativepop.pl poświęconego muzyce elektronicznej, nowofalowej i synthpopowej. Kolekcjoner płyt winylowych i CD. Otwarty na wszelką dobrą muzykę, również spoza świata elektronicznych brzmień. Z zawodu pracownik instytucji samorządu terytorialnego. Z wykształcenia archeolog, z pasji poszukiwacz skarbów muzyki elektronicznej – szczególnie syntezatorowego i postpunkowego brzmienia przełomu lat 70. i 80. A na naszej antenie, autor audycji ”Alternativepop”.

Ludzie

Yaremi Kordos

Muzyka

Mieszkająca od lat w Polsce kubańska piosenkarka. Oprócz własnych projektów muzycznych, wokalistka zespołu Los Cubanitos i projektu Music of Buena Vista. W dorobku ma współpracę m.in. z Jose Torres, Rey Ceballo, The Cuban Latin Jazz, Meet Cuban Culture oraz Juanem C. Hechavarria. A jeszcze wcześniej – na rodzinnej Kubie, m.in. ze słynną, niezwykłą piosenkarką Omarą Portuondo – słynną m.in. z projektu Buena Vista Social Club. Autorka audycji pt. ”Smak a lo Cubano”, w której co tydzień porywa nas w świat wspaniałych latynoskich rytmów!

Ludzie

Łukasz Kosik

Publicystyka

Entuzjasta wspólnych działań na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego. Pilny obserwator zmian społecznych. Zwolennik debaty. Z wykształcenia socjolog, z zawodu wydawca i autor książek dla dzieci w każdym wieku, m.in. ”Bajek ze zrozumieniem i konfiturką”. Właściciel wydawnictwa “Inne”. Na antenie Gdyni Radio autor cyklów audycji ”Bliżej” poświęconych sprawom społecznym oraz ”Pagórkowe studio” adresowanych do najmłodszych słuchaczy.

Ludzie

Maciej Łyszkiewicz

Muzyka

Gdynianin, a dokładniej chłopak z Grabówka. Kompozytor, autor tekstów, pianista i aranżer. Uczęszczał do Zespołu Szkół Muzycznych w Gdańsku Wrzeszczu oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku. Komponował i aranżował muzykę teatralną i filmową. Pomysłodawca i lider zespołów No Limits, Leszcze i Łyczacza, Iza & Latynoscy Brothers. Nagrywał m.in. z zespołami Golden Life, Apteka, IMTM,  Współpracował również z takimi artystami jak brazylijska gwiazda pop Ive Mendes. Do muzyki jego autorstwa teksty pisali najwybitniejsi polscy autorzy tekstów m.in. A. Osiecka i A.Poniedzielski. Autor audycji “Q music”

Ludzie

Paweł Pałucki

Muzyka

Z natury i urodzenia Sopocianin, miłośnik wszelkiego piękna. W dzień architekt wnętrz, wieczorem zamiłowany kolekcjoner i wieloletni słuchacz muzyki wszelakiej.  Zainteresowany szczególnie tym co tuż obok głównego nurtu pop kultury. Autor muzycznych setów i audycji pt. ”Szumy z plaży” w których skupia się przede wszystkim na muzyce z pogranicza mainstreamu i awangardy i w których usłyszeć można m.in. dużo dobrej muzy z lat 90  i dwutysięcznych.

Liliana Poszumska Arkadiusz Wójcik

Liliana Poszumska
Arkadiusz Wójcik

Publicystyka

Podróżnicy, autorzy książek. Nie mogą żyć bez ciągłego planowania nowych wypraw w różne strony świata. Założyciele szkoły językowej “Todo La Mancha”. Lila: anglistka i iberystka. Pierwsza tłumaczka przysięgła języka hiszpańskiego w Gdyni. Arek: informatyk, z zamiłowania podróżnik i fotograf, zafascynowany górami – zdobywca licznych wulkanów w Andach. Wraz z córką Gabrysią dzielą nie tylko pasję do podróżowania ale i do języka i kultury hiszpańskiej. Autorzy audycji “Wzdłuż i wszerz, czyli dookoła świata”.

Ludzie

Piotr Pucyło

Muzyka

Kolekcjoner muzyki świata, znawca i miłośnik światowego folkloru i kultury. Juror licznych festiwali dedykowanych World Culture / Traditional & World Music, m.in. na festiwalu “Womex”. A tu na miejscu czyli w Trójmieście – od wielu lat współtworzy coroczny festiwal “Globaltica – Gdynia World Cultures Festival” jako jego dyrektor artystyczny. Autor muzycznych setów z muzyką świata pt. ”Ucho na Świat”, w których przedstawia twórczość artystów z niemal wszystkich kontynentów.

Ludzie

Waldemar Soliński

Publicystyka

Doświadczony dziennikarz, reporter, prezenter telewizyjny i radiowy. Swoje wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi w  gdyńskiej “Telewizji Tele Top”, w “Telewizji Gdynia”, w “Radio Gdańsk” oraz w lokalnej prasie. Publicysta, komentator, baczny obserwator tego co wokół. Oj tak! Nasze ”Sokole oko”.

Ludzie

Dariusz Szreter

Muzyka

Gdynianin ”na emigracji” w Gdańsku. Dziennikarz prasowy i radiowy, autor licznych recenzji i wywiadów z muzykami, współscenarzysta filmu dok. „Czy mnie jeszcze pamietasz?” o trójmiejskich początkach kariery Czesława Niemena. Redaguje tygodniowe wydania „Dziennika Bałtyckiego” a wcześniej jego weekendowy magazyn pt. „Rejsy”. Znawca, miłośnik i wieloletni zbieracz muzyki z lat 60, 70, 80, muzyki świata, muzyki brazylijskiej. Autor audycji ”Zieleniak”.

Ludzie

Patryk Ścierzyński

Muzyka

Promotor i kolekcjoner muzyki. Jako Dj Patt, organizator imprez tanecznych w stylu retro w Trójmieście a wcześniej w Lublinie. Współtwórca kolektywu “Let’s Twist Again”, autor fejsbukowego bloga oraz naszych radiowych audycji pod tym samym tytułem. Miłośnik, znawca oraz posiadacz bogatej kolekcji muzyki pop i rock sprzed ponad pół wieku tj. z lat 50 i 60. XX w. Pochodzi z Lublina, gdzie studiował Socjologię na UMCS. Do Gdyni przyjechał w 2014 roku w poszukiwaniu dobrych fal. Znalazł!

Ludzie

Leszek Ślazyk

Muzyka

Po ulubionym dziadku Bronisław. A po swych wszystkich przodkach niesprecyzowany, niezorientowany, niedopasowany. Urodził się w roku, w którym Charles de Gaulle odwiedził Gdynię. Twierdzi, że wizyta ta miała bezpośredni związek z jego przyjściem na świat. Uważa, że muzyka jest jedynym potencjalnym dowodem na istnienie Stwórcy. I uznaje za grzeszników tych, którzy tworzą muzykę złą. Żeby nie grzeszyć słucha wszystkiego co dobre. A jest tego bezmiar, słucha więc cały czas… Twórca portalu chiny24.com a wraz Dr Krabem ”Muzyki Ślazyka, czyli z notatnika eklektyka”.

Ludzie

Leszek Treliński

Muzyka

Miłośnik bluesa i wszystkich jego muzycznych okolic. Prezenter radiowy (Gdynia Radio i Radio Żory), współtwórca i animator projektu „Pęknięty Pęcherz”, który ma na celu gromadzenie wokół siebie ludzi pozytywnie zakręconych, szerzyć kulturę lat 50 i 60 XX wieku – w szczególności związaną z muzyką bluesową i rockową. Nasz ”Śląski łącznik”. Autor audycji ”Let’s Blues”.

Ludzie

Jarek Tylicki

Muzyka

Kolekcjoner, słuchacz i znawca wszelkiej muzyki – jazzu, fusion, rocka, art rocka i rocka progresywnego, bluesa, funky, soulu, hip hopu, elektroniki, koszykówki… Jak? Że kosz to nie muza? Jesteście pewni..? LOL! Wielki fan basketballu a wolnych chwilach promotor i producent festiwali oraz koncertów – m.in. “Gdynia Summer Jazz Days” czy “Jazz by Jeppesen”. Autor muzycznych setów ”Rok w Rock” a wraz z Kacprem Graczykiem audycji ”Z falą”, w których usłyszeć można muzykę wymienionych powyżej gatunków – zarówno bardziej konwencjonalną jak i awangardową, starszą i tę współczesną.

Gdynia Radio – Świat w dobrym tonie!

W S P Ó Ł P R A C A   I   W S P A R C I E

____________

Przy Kei:
MAGDALENA BIELUŃ – Marketing
PAULINA DWERNICKA – Publ. + Muzyka
KACPER GRACZYK – Muzyka
BORYS HANCZEWSKI – Muzyka
JOLA JASNOS-ORZEŁ – Marketing
GRZEGORZ KARNICKI – Marketing
DR KRAB – Muzyka
MARIUSZ KURZYK – Webpage
JUREK KWAPICH – Muzyka
DANIEL LECH – Webcasting
GRZEGORZ MICHALIK – Muzyka
PAWEŁ MUSIAŁ – Publicystyka
JAROSŁAW PIERNICKI – Marketing
Na Redzie:
BEATA BUJNOWSKA-KOWALSKA – Publicystyka
MAGDA GIESEK – Publicystyka
WERONIKA GOWOROWSKA – Publicystyka
MAŁGORZATA KAMIŃSKA – Publicystyka
DIANA LENART – Publicystyka
PRZEMEK LIESKE – Publicystyka
ZBYSZEK MATUSZEWSKI – Publicystyka
MARTA PAŁUCKA – Publicystyka
KATARZYNA SOBIECKA – Marketing
AGATA ŚLABARSKA – Muzyka
MAGDA DOROTA WOSZTYL – Publicystyka
JAN ZIARNICKI – Publicystyka

– Serdecznie dziękujemy! –

Gdynia Radio – Świat w dobrym tonie!

Gdynia Radio lubi


Social Media

Polub nasze media społecznościowe.
Jesteśmy na Instagramie, Twitterze, Tumblr i Facebooku