Jak nas słuchać:

Jak nas słuchać | Audycje

 

  

 

 

Jak słuchać Gdynia Radio? Możesz to zrobić na wiele sposobów! Gramy on-line - wystarczy dostęp do sieci.

Z powodu wygodnego, szybkiego dostępu i niemal nieograniczonego zasięgu internetu, każdego dnia przybywa słuchaczy stacji online. Wiele osób już codziennie słucha naszego radia przez internet. Nie wszyscy jednak wiedzą, że można to robić na kilka sposobów. Także poza domem, pracą. Tak, można nas odbierać także w samochodzie!

Gdzie Internet tam i Gdynia Radio! Słuchaj Gdynia Radio korzystając z urządzeń mobilnych (telefon, tablet) oraz stacjonarnych (komputer, radio, sprzęt hifi) Nadajemy w jakości mp3 128kb/s.

............ 

Wszytkim, którzy już nas znają dziękujemy bardzo za to, że nas słuchacie i robicie to coraz częściej. Oraz za to, że polecacie nas kolejnym słuchaczom. Cieszymy się, że rośnie grono przyjaciół Gdynia Radio! To bardzo miłe i niezwykle motywujące, że możemy towarzyszyć tak wielu słuchaczom w Trójmiescie, w kraju i za granicą... Życzymy Wam wszystkim miłego odbioru oraz bardzo pozytywnych wibracji!

A tym, którzy dopiero zaczynają przygodę ze słuchaniem radia online lub z internetem podpowiadamy jak nas słuchać: 

 

 

 

  1.  Na Telefonie lub Tablecie 

 

 

▶ 1.1. Aplikacje na telefon

Jesteśmy obecni w ponad 30 radiowych aplikacjach. Appki te można ściągnąć na telefon / tablet ze sklepików Google Play, Apple Store, Windows Store lub ze stron ich twórców / producentów. Usłyszysz nas m.in. w popularnej radiowej appce tunein (w darmowej tunein i w płatnej tunein Pro - Uwaga! Podczas instalacji wesji darmowej pojawia się propozycja zainstalowania 14-dniowego trialu wersji płatnej. Można z tego zrezygnować klikając na X w rogu ekranu).

Po zainstalowaniu appki uruchom ją a nastęnie wpisz Gdynia Radio w polu "szukaj" / ''browse'' (obok znaku lupy). Dodaj Gdynia Radio do listy "ulubionych" / "favourite" i słuchaj bez ograniczeń! Abyś mógł w pełni korzystać z niektórych aplikacji wymagane może być założenie w nich konta podając adres email, konta na Facebooku lub na Google+

 

▶  1.2. Na naszej stronie internetowej

W Twoim telefonie lub tablecie z pewnością zainstalowana jest co najmiej jedna z popularnych przeglądarek internetowych - takich jak Mozilla, Chrome, Opera, Safari. Kliknij ikonę podpisaną jako Internet lub jedną z powyższych nazw. Wpisz adres: http://gdyniaradio.com Na naszej stronie głownej kliknij trójkąt obok Teraz gramy lub play / graj i jesteś już z nami! Jeśli masz nieco wolniejsze łącze internetowe, może się zdarzyć, że strona będzie potrzebowała kliku sekund więcej na załadowanie strumienia audio. 

Ważne! Player Teraz gramy otwiera się automatycznie w nowym oknie/zakładce przeglądarki. Natomiast play / graj i pozostałe należy otworzyć ręcznie w nowym oknie (dłuższe przytrzymanie palca na ekranie telefonu / tabletu nad znaczkiem playera odpowiada kliknięciu prawym przyciskiem myszki komputera). Aby Player działał właściwie zalecamy aktualizację przeglądarki internetowej do jej najnowszej wersji. Możesz sprawdzić działanie Twojej przeglądarki testując poniższe linki:

 

 

 

▶  1.3. W wirtualnych radioodbiornikach 

Jak powyżej, uruchom przeglądarkę zainstalowaną w telefonie. Wpisz adres jednego z popularnych wirtualnych radioodbiorników - tj. stron do słuchania stacji radiowych przez internet. Takich jak np.: radio.garden, radio.pl czy tunein.com Wpisz adres strony, np. www.tunein.com Po jej załadowaniu, w polu ''szukaj'' wpisz: gdynia radio. Nasz bezpośredni adres do strony tunein to http://tunein.com/radio/Gdynia-Radio-s292648 - wpisz go przy wybranej w przeglądarce opcji ''strona w wersji na komputer''). 

 

 

 

 

  2.  Na Komputerze 

 

 

▶ 2.1. Na naszej stronie internetowej 

Skorzystaj ze swojej ulubionej  przeglądarki: Mozilla, Chrome, Opera, Safari, Internet Explorer, etc.  Wpisz adres naszej strony www.gdyniaradio.com Na naszej stronie głównej (home) znajdziecie trójkątne przyciski trójkatne przyciski odtwarzaczy /playerów Teraz gramy lub play / graj. A dodatkowo, na dole strony Player 1, Player 2Player 3). Ich kliknięcie uruchamia player. Gdy się otworzy w tym samym lub osobnym oknie/zakładce przeglądarki, pojawi się trójkątna strzałka graj/play ▶ Kliknij ją. Uruchomi to emisję strumienia audio. Jeśli masz niskiej jakości łącze internetowe, może się zdarzyć, że player bedzie potrzebował kliku sekund na załadowanie strumienia. Aby działał właściwie  zalecamy aktualizację przeglądarki internetowej do jej najnowszej wersji. Uwaga - player Teraz gramy otwiera się automatycznie w nowym oknie/zakładce przeglądarki. Pozostałe trzeba otworzyć w nowym oknie ręcznie (kliknięcie prawym przyciskiem myszy nad znaczkiem playera otwiera menu kontekstowe, z którego wybieramy opcje: ''otwórz w nowej zakładce'' ewent. ''w nowym oknie'').

.......

 

▶ 2.2. W odtwarzaczach audio 
 
Możesz słuchać Gdynia Radio on-line korzystając z zainstalowanych na twoim komputerze programów odtwarzaczy audio takich jak Winamp, Windows Media Player, Real player, Quick Time Player. Pobierz plik uruchamiający nasz streaming audio klikając na jedną z poniższych ikon odtwarzaczy audio: 
 
    

.......

 

▶ 2.3. W wirtualnych radioodbiornikach 

Znajdziesz nas na stronach serwisów zaprojektowanych do słuchania stacji radiowych za pośrednictwem Internetu - takich jak np. tunein.com , radio.garden , radio.pl , itp. Uruchom komputer. W ulubionej przeglądarce stron internetowych wpisz adres strony, np. www.tunein.com Po załadowaniu strony wpisz: gdynia radio w polu "szukaj". Nasz bezpośredni adres w tunein to: http://tunein.com/radio/Gdynia-Radio-s292648 Możesz go wpisać bezpośrednio w przeglądarce internetowej komputera.

 

 

 

 

  3.  W radioodbiornikach, zestawach audio hifi i TV

 

 

▶ 3.1. Znajdziesz nas w radiach i innych urządzeniach audio/video z dostępem do internetu tj. podłączanych do domowego lub biurowego routera podobnie jak komputer, laptop lub konsola do gier (przez kabel sieciowy lub WIFI).

-  Szukaj "Gdynia Radio" na liście internetowych stacji radiowych dostępnych w urządzeniu (nie mylić z listami serwisów streamingowych takich jak np. Spotify, Deezer, Pandora, itp. zainstalowanych na części z takich urządzeń). Sugerujemy uaktualnienie (odświeżenie) bazy internetowych stacji radiowych w urządzeniu / radioodbiorniku przed pierwszym szukaniem.

-  Można też wpisać bezpośredni link do strumienia audio Gdynia Radio - http://51.255.8.139:8064/ i zapisać stację w pamięci urządzenia

.......

 

▶ 3.2. W przypadku nieco starszych radioodbiorników oraz innych urządzeń audio/video (bez dostępu do sieci) można słuchać Gdynia Radio za pomocą podłączonego do nich telefonu (Gdynia Radio w telefonie: patrz pkt  1)

-  Bezprzewodowo przez połączenie "bluetooth", wifi, lub przez transmiter FM podłączany do telefonu.

-  Przez kabel audio stereo: telefon (wyjście na słuchawki) -> radioodbiornik, wieża hifi, tv (wejście aux/line in)

 

 

 

 

  4.  W Radioodbiornikach samochodowych 

 

 

Tak, można słuchać radia online nie tylko w domu czy pracy ale także w samochodzie!

▶ 4.1. w radioodbiornikach samochodowych łączących się z internetem za pomocą telefonu (Gdynia Radio w telefonie: patrz pkt   1)

-  Bezprzewodowo przez połączenie "bluetooth" (postepuj zgodnie z instrukcją radioodbiornika w aucie).

-  Za pomocą kabla audio stereo (w telefonie wyjście na słuchawki -> w radioodbiorniku wejście aux / line in)

-  Gdy radioodbiornik nie posiada gniazda na kabel (line in/aux) ani łączności bluetooth, można użyć jednego z dostępnych na rynku małych transmiterów FM(UKF) podłączanych do telefonu (do gniazda słuchawek). Proszę wybrać częstotliwość nadawania transmitera (patrz instrukcja) a następnie na skali radiowej samochodowego radioodbiornika odszukać tę czętotliwość.

.......

 

▶ 4.2. W radioodbiornikach samochodowych najnowszej generacji łączących się z internetem samodzielnie. np. urządzenia z systemem Android, WIFI, 3G/4G (karta sim).

-  Wyszukaj "Gdynia Radio" na liście jego internetowych stacji radiowych (nie mylić z listami serwisów streamingowych takich jak np. Spotify, Deezer, Pandora, itp. zainstalowanych na części z takich urządzeń). Sugerujemy uaktualnienie (odświeżenie) bazy internetowych stacji radiowych w radioodbiorniku przed pierwszym szukaniem.

-  W przypadku braku naszego radia w bazie producenta radioodbiornika, można wpisać bezpośredni link do strumienia audio Gdynia Radio - http://51.255.8.139:8064/ i zapisać stację w pamięci urządzenia.

 

........................................................... 

 

Miłego odbioru!   

 

 

 

 

Drodzy słuchacze Gdynia Radio, prosimy udostępniajcie link do tej strony waszym znajomym, którzy ''chcieliby wiedzieć a boją się zapytać'' ;-)

 

 

Jeśli sami macie jakieś pytania w tej sprawie, wyślijcie wiadomość na naszym Facebook'u lub e-maila na naszą skrzynkę kontaktową radio@gdyniaradio.com

 

 ............

  

  

............

 

Znajdziecie nas w społecznościowych serwisach:

 Instagram:

https://instagram.com/gdyniaradio

Twitter:

https://twitter.com/gdyniaradio

Facebook:

http://facebook.com/GdyniaRadioCom

 

 

 

 Jak nas słuchać | Audycje

 

„Gdynia Radio – świat w dobrym tonie!” ®

...........................................................